کربنات کلسیم در معادن

کربنات کلسیم در معادن

کلوخه کربنات کلسیم در معادن به سبب استفاده های متعدد در صنعت وهمچنین تولیدات مواد گوناگون در طبیعت و نیز در زمینه های مختلف، کاربرد فراوان و مهمی را داراست.

کربنات کلسیم در سنگ آهک

کربنات کلسیم یکی از مواد معدنی فراوان است. بیشتر کربنات کلسیم در سنگ آهک است با این حال، گرما و فشار می تواند به شکل دگرگونی، سنگ مرمر منجر شود. استخراج کربنات کلسیم معمولا به شکل سنگ آهک یا سنگ مرمر بسته به نوع کاربرد است. ناخالصی های شیمیایی، توزیع اندازه و آرایش فیزیکی، استفاده نهایی آن را اعمال می کند. کربنات کلسیم همراه با مقیاس سازی لوله ها و تجهیزات مرتبط، اغلب به علت شکست زودرس O-rings و مهر و موم جعبه در حفاری و سایر تجهیزات معدن می باشد.
معادن سنگ آهک می توانند لایه های سنگ آهک معدنی بزرگ و طولانی داشته باشند که می تواند صدها فوت باشد. از این رو، در بخش های وسیعی از آمریکا رسوبات گسترده ای از آهک دریایی در سنین مختلف از چند هزار تا بیش از ۳۵۰ میلیون سال پیش وجود دارد. برخی از رسوبات به ترتیب مواد شیمیایی به میزان ۹۵٪ کربنات کلسیم دارند. برخی از مناطق به طور کامل بدون هیچ رسوب مناسب آهک بسیاری از معادن تولیدات متعددی را تولید می کنند و سنگ های خرد شده که به اندازه کافی خالص نیستند، برای استفاده های خاص به عنوان aggregate road مناسب باشد. سنگ مرمر نیز می تواند بسیار بزرگ باشد. با این حال، سنگهایی که به طور مرتب به هم چسبیده اند، به بدنه ای نامنظم شکل داده شده اند که برای معدن سخت تر و پرهزینه تر است.

کربنات کلسیم در معادن


بسیاری از تجهیزات معدن از آب استفاده می کنند تا بتوانند تجهیزات را برای مدت زمان طولانی فعال نگه دارند. در اکثر عملیات استخراج معادن آب باید فاصله های زیادی را از منبع به تجهیزاتی که نیاز به خنک کننده دارند، ببرد.
اگر کربنات کلسیم وجود داشته باشد، لوله هایی که این آب را حمل می کنند به راحتی می توانند از طریق مقیاس یا خوردگی مسدود شوند. خوشبختانه، یک راه حل ساده و موثر برای مشکلات کربنات کلسیم در عملیات معدن وجود دارد. Hydrosmart با استفاده از یک میدان الکترومغناطیسی برای شکستن کربنات کلسیم، و به همین ترتیب، تخلیه لوله های پایین تر از آن که این فرآیند باعث بهبود حیات عملیات بازیافت آب می شود و بدین معنی است که معادن می توانند از منابع آب استفاده کنند که قبلا غیر قابل استفاده بودند. این تکنولوژی ساده، کم انرژی و مقرون به صرفه می تواند به زیرساخت های موجود متصل شود، و این راه حل ایده آل برای عملیات استخراج است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *