پودر کربنات کلسیم پوشش دار (کوتد)

نام لاتین: Coated Calcium Carbonate Powder

درصد خلوص: بالای 98 درصد

مش های موجود: 400 تا 3500

رنگ محصول: سفید


جهت استعلام قیمت و سفارش، تماس بگیرید:
تماس با مدیر فروش واتساپ مدیر فروش

کربنات کلسیم کوتد

پودر کربنات کلسیم به طور طبیعی آب دوست است. که این خاصیت برای بسیاری از مصارف صنعتی مشکل ایجاد می کند. برای آبگریز کردن مولکول های کربنات کلسیم از اسید استئاریک استفاده می کنند. برای این کار از لایه ی نازکی از اسید استئاریک برای پوشش دادن مولکول های کربنات کلسیم بهره می برند

اسید استئاریک یکی از مهمترین مواد بنیادی ارگانیکی در صنایع شیمیایی است که ماده ایی واکس مانند و جزء خانواده اسید های چرب می باشد. فرمول شیمیایی اسید استئاریک CH3(CH2)16COOH  است.با توجه به فرمول شیمیایی که در یک سر آن دو پیوند OH و O ی آزاد وجود دارد این نوع پیوندها کمک می کنند تا مواد غیر آلی بعد از واکنش با این اسید دارای خاصیت شبه آلی شده و در اصطلاح آبگریز شوند.

خاصیت مهم پودر کربنات کلسیم کوتد، کاهش چشمگیر جذب روغن، کاهش تجمع ذرات و پر کردن حداکثری فضای خالی، آبگریزی و … اشاره کرد. کربنات کلسیم یکی از بهترین موادی است که عمل پوشش دار کردن (کوتد) آن توسط اسید استئاریک انجام می گیرد و در این زمینه بسیار مطلوب عمل می کند. کربنات کلسیم کوتد به عنوان پرکننده یک ماده مفید برای صنایع پلیمری محسوب می شود.

به دلیل اینکه کربنات کلسیم کوتد پایه ی معدنی دارد، ترکیب کربنات کلسیم با مواد پلیمری و پلاستیکی می تواند فرآیند جذب آنها را به طبیعت راحت تر کند، در نتیجه هر چقدر جای پرکننده ها را در صنعت پلاستیک ها باز کنیم، می توان انتظار داشت که روند بازگشت این مواد به طبیعت تسهیل شود.

فواید و نحوه شکل گیری پودر کربنات کلسیم کوتد

کربنات کلسیم زمینی (GCC) – که طی میلیون ها سال توسط طبیعت ایجاد شده است. بیشتر رسوبات کربنات کلسیم از بقایای موجودات زنده دریایی تشکیل شده است که در کف دریای کم عمق رسوب کرده اند. این ارگانیسم ها مانند سخت پوستان، جلبک ها و مرجان ها کربنات کلسیم را از آب جذب می کنند و از آن برای تشکیل اسکلت و پوسته های خود استفاده می کنند. هنگامی که آنها می میرند، بقایای آنها رسوبات رسوبی بر روی بسترهای دریایی تشکیل می شود که با گذشت زمان تشکیل می شوند.

کربنات کلسیم همچنین می تواند به صورت مصنوعی به شکل کربنات کلسیم پیش بینی شده (PCC) تولید شود. PCC از طریق تبدیل سنگ آهک به CaO و CO2 و واکنش بعدی هر دو اجزای خالص شده در یک راکتور شیمیایی ایجاد می شود. محصول نهایی همان ترکیب شیمیایی GCC را دارد اما خلوص بالاتری دارد و از نظر توزیع اندازه ذرات و شکل ذرات دارای خصوصیات مختلفی است.

سفیدی و تیرگی بالای کربناتها کاربردهای زیادی از مصالح ساختمانی گرفته تا کاغذ و رنگ، ساخت و ساز و مواد غذایی را به همراه دارد.