نحوه ترمیم سنگ کربنات کلسیم ترک خورده

نحوه ترمیم سنگ کربنات کلسیم ترک خورده ،سنگ کربنات کلسیم یک سنگ نرم و رسوبی است که از کلسیم تشکیل شده است. کلوخه کربنات کلسیم مصارف گوماگونی دارد. از پودر این سنگ برای مصارف متنوع صنعتی استفاده می شود. از کلوخه کربنات کلسیم در جاده سازی و دیگر مصارف استفاده فراوانی می گردد. از انواع دیگر این سنگ برای مصارف تزیینی نیز کاربرد بسیار دارد. سنگ حاوی کربنات کلسیمی که به عنوان سنگ تزیینی به کار برده می شود، ممکن است ترکهای کوچکی داشته باشد که به عنوان شکاف در سطح یا زیر آن شناخته می شود. نحوه ترمیم سنگ کربنات کلسیم ترک خورده ،با گذشت زمان ساییدگی و پارگی طبیعی باعث می شود که این شکاف ها به شکاف بیشتری و ترک های بزرگتر باز شوند. اگر شکافی در سنگ آهک ظاهر شود، ممکن است از نظر بصری سنگ را از بین ببرد و احتمالاً آن را نیز ضعیف کند. پر کردن ترک با رزین اپوکسی رنگی متناسب با رنگ سنگ کربنات کلسیم، هم ترک را پوشانده و هم مقاومت کششی بالاتری را به سنگ می دهد.

نحوه ترمیم سنگ کربنات کلسیم ترک خورده
  • شکاف سنگ آهک را با جاروبرقی یا جارو دستی پاک کنید تا هرگونه گرد و غبار یا آوار سنگ از بین برود. ترک باید کاملا تمیز و عاری از هرگونه مواد سست باشد تا ترمیم در آن جا بماند.
  • با یک پارچه نرم استون را روی ترک پاک کنید. این کار ترک را تمیز کرده و سنگ اطراف را برای پذیرش ترمیم اپوکسی آماده می کند.
  • رزین اپوکسی را با رنگدانه ها مخلوط کنید تا با رنگ سنگ کربنات کلسیم مطابقت داشته باشد. مقداری از اپوکسی مخلوط شده را داخل سرنگ قرار دهید.
  • با سرنگ اپوکسی را به داخل ترک تزریق کنید. از انتهای آن شروع کنید و هنگام فشار دادن پیستون، سرنگ را به سمت خود بکشید. ترک را پر کنید تا با سنگ اطراف تراز شود. اگر ترک را بیش از حد پر کردید، اپوکسی اضافی را بلافاصله با یک چوب کاردستی یا تیغ تراش دهید. بگذارید محل ترمیم به مدت ۲۴ ساعت سفت شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.