کشورهایی که به تولید بهترین سنگ مرمر شکل تزیینی کربنات کلسیم، معروف هستند

در این متن به کشورهایی که به تولید بهترین سنگ مرمر شکل تزیینی کربنات کلسیم، معروف هستند میپردازیم

  • ترکیه (۱٫۱ میلیارد دلار آمریکا)

کشورهایی که به تولید بهترین سنگ مرمر شکل تزیینی کربنات کلسیم، معروف هستند ،ترکیه بزرگترین صادر کننده سنگ مرمر است. معادن ترکی از نظر تولید سنگ مرمر و تراورتن غنی هستند و بزرگترین معادن روی کره زمین را در اختیار دارند. اگرچه سنگ مرمرهای ترکی دقیقاً به عنوان مثال سنگ مرمر ایتالیایی نفیس نیستند، اما هنوز به کیفیت خود معروف هستند.

  • ایتالیا (۴۲۵٫۵ میلیون دلار آمریکا)

ایتالیا جایی است که برای اولین بار تبلیغات گسترده برای سنگ مرمرهای زیبا آغاز شد. ایتالیا خانه برخی از بهترین سنگهای طبیعی مانند Carrara ، Statuario ، Botticino  و غیره است. این کشور دومین صادر کننده سنگ طبیعی در سطح جهان است.

  • یونان (۲۹۶٫۵ میلیون دلار آمریکا)

یونان سومین صادر کننده بزرگ سنگ مرمر در جهان است. بناهایی مانند Parthenon و Pantheon با استفاده از مرمر عجیب یونانی ساخته شده اند. یونان از جمله سنگهای مرمر معروف ولاکاس، تاسوس، آشیل، آرکادیا گری و غیره صادر می کند.

  • ایران (۱۶۶ میلیون دلار آمریکا)

ایران دارای انحصار سنگهای نادر مانند سنگ خاکستری گوهره است که فقط در استان لرستان یافت می شود. به غیر از سنگ های نادر، ایران دارای یک معدن غنی از سنگ مرمر رنگارنگ و با دوام است، و آنها به تولید سنگ مرمر Onyx مشهور هستند. این سنگ ها به قدری ظریف هستند که ایران را به چهارمین صادر کننده سنگ طبیعی تبدیل کرده اند.

  • اسپانیا (۱۴۲٫۳ میلیون دلار آمریکا)

کشورهایی که به تولید بهترین سنگ مرمر شکل تزیینی کربنات کلسیم، معروف هستند ،کشور نهایی در لیست ما اسپانیا است. اسپانیا با صادرات طیف گسترده ای از سنگ مرمر شناخته شده است. برخی از مرمرهای محبوب اسپانیایی که در سراسر جهان صادر می شود شامل Emperador اسپانیا، مرغ قرمز، جوجه خاکستری و غیره است.چیزی که واضح است کربنات کلسیم تشکیل دهنده همه ی سنگهای مرمر اگر کربنات کلسیم خالص و باکیفیتی باشد سنگ مرمر دگرگون شده دارای کیفیتی ممتاز می باشد و اگر کربنات کلسیم تشکیل دهنده سنگ مرمر دارای ناخالصی های مخرب و یا نوعی از ناخالصیها که جلوه زیبایی سنگ را دچار خدشه کنند باشد از مرغوبیت سنگ مرمر کاسته خواهد شد.

کشورهایی که به تولید بهترین سنگ مرمر شکل تزیینی کربنات کلسیم، معروف هستند

سنگ مرمر ایران چه خاصیت خوبی دارد؟

کشورهایی که به تولید بهترین سنگ مرمر شکل تزیینی کربنات کلسیم، معروف هستند ،سنگ مرمر ایران به دلیل خلوص، دوام و رنگ سفید زیبا از نظر بسیاری برتر است. این واقعیت که بسیاری از بناها، مجسمه ها و سایر آثار هنری ساخته شده قرن ها قبل، از سنگ مرمر در این کشور هنوز هم وجود دارد، شاهدی بر دوام آن است.بخشی از دلیل خلوص و دوام سنگ مرمر ایران نحوه شکل گیری آن است. سنگ مرمر سنگ آهک یا کلوخه کربنات کلسیم متبلور است. هنگامی که سنگ آهک یا کربنات کلسیم(سنگ رسوبی) با درجه حرارت بالا و فشار زیادی روبرو می شود، کریستالهای بزرگی تشکیل می شوند و به یکدیگر متصل می شوند و سنگ مرمر (سنگ دگرگونی) را ایجاد می کنند. گرمای شدید باعث از بین رفتن بیشتر ناخالصی های موجود در سنگ می شود. قسمتهای بزرگی از مرمر سفید با رگه های رنگی متنوعی که از آن عبور می کنند وجود دارند. رنگ و جسارت وریدها با توجه به مقدار و نوع مواد معدنی موجود در کربنات کلسیم متفاوت است. این به طور طبیعی بر اساس محل قرارگیری سنگ مرمر متفاوت است، و هر پهنه مرمر را منحصر به فرد می کند. ایران دارای معادن بسیار عالی کربنات کلسیم می باشد. به خصوص در نواحی لرستان معادنکربنات کلسیم با خلوص عالی و شهرت جهانی یافت می شود. سنگ مرمر این منطقه به سایر نقاط دنیا صادر می شود.

دلیل اینکه مرمر ایتالیایی برتر تصور می شود، صرفاً ناشی از میراث سنگ کاری غنی ایتالیا است. آنها اولین کسانی بودند که روشهای معدنکاری را کاملاً ساده کردند که امروزه نیز مورد استفاده قرار می گیرد. ایتالیایی ها استانداردهای بسیار بالایی را برای کنترل کیفیت تعیین کرده اند و همه کارها را با دقت انجام می دهند. هنوز هم ایتالیایی ها بعنوان برخی از ماهرترین تراشگران دنیای سنگ تصور می شوند.

گاهی اوقات یک اسلب بریده می شود و به عنوان “ایتالیایی” برچسب گذاری می شود که ممکن است در کشورهایی مانند چین یا ویتنام استخراج شود، سپس برای برش به ایتالیا ارسال می شود و برای توزیع به ایالات متحده صادر می شود. اصطلاح “سنگ مرمر کاررا” باید به این معنی باشد که سنگ مرمر از منطقه کاررا ایتالیا استخراج شده است، نه فقط اینکه در آنجا تراش خورده است. بنابراین هنگام خرید، حتماً سوالات زیادی را بپرسید تا تأیید کنید آنچه را که برای آن پرداخت می کنید دریافت می کنید.

به عنوان مثال، آیا می دانید سنگ مرمر ساخته شده برای ساخت بنای یادبود لینکلن در واشنگتن دی سی از سنگ مرمر سفید باشکوه استخراج شده در کلرادو (کالاکاتا لینکلن) ساخته شده است؟ بنابراین، اگرچه تنوع ایتالیایی زیبا، قوی و لوکس است، اما این گزینه “تنها” نیست.قبل از خرید سنگ مرمر برای پروژه خود پیشنهاد می کنیم بسیار دقیق تحقیق کنید، شما باید بسیار مراقب باشید زیرا تعداد زیادی سنگ مرمر ارزان قیمت جعلی وجود دارد. بنابراین تأمین کنندگان ممکن است چنین جعلی را با قیمت سنگ مرمر ایتالیایی یا ایرانی و معتبر دیگر به شما بفروشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.