نانو کربنات کلسیم چیست؟

نانو کربنات کلسیم چیست

کلسیم پنجمین عنصر فراوان در پوسته زمین است. کاربرد کربنات کلسیم کوتد به عنوان عامل آلیاژ نیز از عناصر بیولوژیکی ضروری در استخوان ها، دندان هااست. فرآیند تولید آن شامل ارتعاش مکانیکی با سرعت بالا از تعلیق کلسیم (OH) 2 در هنگام پر کردن گاز کوره حاوی CO2 و واکنش کربن سازی است. تعلیق Ca (OH) 2 و گاز CO2 در خارج از برج گردش می شود می تواند یکنواخت بودن دانه بندی کامل را تضمین کند. با توجه به عدم سمیت بودن آن، سازگاری با مایعات بدن، تخلخل بالا و نسبت سطح به حجم بالا، کاربرد زیادی دارد. تحقیقات قابل توجهی برای ارائه روش های آسان برای تولید نانو و ذرات کربنات کلسیم در اندازه های خاص، پلی مورف ها و مورفولوژی ها انجام شده است. اکثریت رویکردهای سنتز آنها براساس روش های بیومیدته یا گاز کربن است. مصرف مکمل های کلسیم می تواند خطر ابتلا به پوکی استخوان را کاهش دهد، اما به راحتی در دستگاه گوارش جذب نمی شود. انتظار میرود فناوری نانو این مشکل را حل کند.

نانو کربنات کلسیم

 کاربردهای نانو پودر کربنات کلسیم:

  • اهداف تصویربرداری: این ماده در حالت ایده آل برای فعال کردن کنتراست تصویر وابسته به قطبی شدن است که نسبت سیگنال به نویز، بزرگنمایی و رقابت با دقت بی سابقه را ارائه می دهد.
  •  آلیاژ و کاتالیست: برای استفاده در برنامه های کاربردی صنعتی، کربنات کلسیم اغلب به عنوان عامل آلیاژ سازی برای کمک به پیوند با فلزات دیگر، به ویژه آلومینیوم و بریلیم، و همچنین جزء موجود در ترکیبات سیمان و ملات، استفاده می شود.
  • پوشش های صنعتی: کربنات کلسیم و پودرها اغلب در کاربردهای صنعتی که نیاز به پوشش محافظتی دارند، یافت می شود. در دسترس بودن وسیع و کم هزینه آن را به عنوان یک ماده موثر برای مقاصد صنعتی می دانند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *