محوطه سازی با سنگ قلوه کربنات کلسیم چگونه است

محوطه سازی با سنگ قلوه و برش داده کربنات کلسیم چگونه است وقتی گل، ماسه و پوسته در اقیانوس ها و دریاچه ها رسوب می کند، سنگ آهک تشکیل می شود. سنگ آهک نوعی سنگ است که در همه جای دنیا وجود دارد. از طرف دیگر، سنگ مرمر نوعی سنگ است که با تبلور مجدد سنگ آهک در طی فرآیند کوه سازی ایجاد می شود.هر دو به عنوان مصالح ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرند و هر دو دارای رنگ های مختلف هستند. از سنگ مرمر برای کارهای هنری مانند مجسمه سازی و فضای داخلی خانه استفاده می شود، در حالی که سنگ آهک به عنوان ماده اولیه محصولات مختلف استفاده می شود.سنگ مرمر یک سنگ دگرگونی است و سنگ آهک یک سنگ رسوبی است. سنگ آهک نسبت به سنگ مرمر متخلخل تر و سنگ مرمر بسیار سخت تر است.

محوطه سازی با سنگ قلوه کربنات کلسیم چگونه است

سنگ آهک دارای رنگ های سفید، خاکستری و سیاه است، در حالی که سنگ مرمر دارای رنگ های متنوع تری است، از سبز تا بسیار روشن. سنگ آهک کاملاً همه کاره است و برای ایجاد صفحات آشپزخانه و آشپزخانه زیبا استفاده می شود.گزینه های متنوعی برای ساخت و ساز با تنوع حتی بیشتر در قیمت گذاری و عملکرد در دسترس است. شما می توانید از بین سنگ های طبیعی، بتن، مواد کامپوزیت، چوب، آجر، لاستیک و موارد دیگر انتخاب کنید.یکی از بزرگترین نگرانی های پیرامون ساخت و ساز ایمنی است. در ساختمان سازی همه سطوح برابر نیستند به ویژه از سنگ آهک طبیعی و مرمر تفاوتهای آشکاری دارند.

باورهای غلط بسیاری در مورد محوطه سازی مسکونی وجود دارد که باعث می شود برخی از پیمانکاران و صاحبان خانه ها حدس بزنند که آیا سنگ آهک یا سنگ دانه بندی کربنات کلسیم طبیعی گزینه درستی برای پروژه های آنها است. ما در اینجا به این نگرانی ها خواهیم پرداخت و اطلاعاتی در مورد اینکه چرا سنگفرش های آهکی و کربنات کلسیمی در واقع یک گزینه ایده آل برای کف سازی استخر و محوطه ها هستند، ارائه خواهیم کرد.

  • تصور غلط شماره ۱ – سنگ فرش های سنگ کربنات کلسیم لغزنده هستند

در حالی که اکثر سطوح در هنگام خیس شدن “لغزنده” می شوند، این ایده که کفپوش استخر سنگ کربنات کلسیم به طور ذاتی خطرناک است، تصور اشتباهی است. سطح خارجی و بیرونی برش داده شده پایانی اعمال شده بر سنگ کربنات کلسیم احتمالاً تعیین کننده شماره ۱ میزان لغزندگی آن است. بدیهی است که یک سطح بسیار صیقلی حتی در صورت خیس نبودن می تواند باعث لغزندگی شود، بنابراین برای کاربردهای تزئینات خارجی توصیه نمی شود. یک بافت زبر شده می تواند به وسیله مواد خارجی تزیینی بر روی سطوح سنگ کربنات کلسیم ایجاد شود و فاکتور زیبایی و سطح با اصطکاک را با هم داشته باشد. اگر کف داخلی سنگ کربنات کلسیمی صیقلی دارید و می خواهید جلوه ای از آن را به سمت خارج ایجاد کنید، می توانید با ایجاد طرح های زبر و زیبا بر روی این سطح یک نمای وِزه و مورد دلخواه سلیقه تان ایجاد نمایید.

  • تصور غلط شماره ۲ – سنگ کربنات کلسیم دوام ندارد

سنگ کربنات کلسیم میلیون ها سال در برابر عناصر طبیعی مقاومت کرده اند، بنابراین در نظر گرفتن اینکه یک میز پاسیو ممکن است سنگفرش ها را دچار آسیب سطحی کند، کمی زیادروی است. سنگ کربنات کلسیم یکی از با دوام ترین و بدون آسیب ترین گزینه های موجود در کف سازی استخر است. این سنگ می تواند در برابر تغییرات شدید هوا مقاومت کند و در برابر استفاده مداوم پایدار و سالم باقی بماند. سنگین ترین مبلمان استخر یا تجهیزات باربیکیو با کفپوش های سنگین آسیبی به سطح این سنگ نمی زند، بنابراین سنگ های جدا شده، ترک ها و تغییرات جزیی چندان نگران کننده نیستند. مراقبت و نگهداری عمومی می تواند به حفظ زیبایی و دوام سنگ فرشهای کربنات کلسیمی برای سالهای آینده کمک کند.

  • تصور غلط شماره ۳ – سطوح کربنات کلسیم داغ می شوند

برخلاف سطح بتونی که گرما را جذب می کند و می تواند یک تخم مرغ را در گرمای تابستان سرخ کند (و البته پای شما را)، سنگ طبیعی تزئینی کربنات کلسیم گرما را منحرف می کنند و در واقع می توانند اثر خنک کنندگی داشته باشند. استفاده از سایه های کم رنگتر از سنگ، مانند مواردی که به طور طبیعی در سنگ آهک Eden-Valders یافت می شود، باعث خنک شدن سطوح نیز می شود. حتی در گرمترین روزهای تابستان، تخته سنگ و کلوخه کربنات کلسیم می تواند خنک باقی بماند، و این به شما امکان می دهد راحت روی سطوح راه بروید یا دراز بکشید.

  • تصور غلط شماره ۴ – سنگ کربنات کلسیم دارای محدودیت های طراحی است

طراحی هایی که برای ایجاد تخته های چوبی استفاده می شود می تواند منجر به این شود که فضای ساخته شده به عنوان ویترین برجسته یک خانه باشد. اشکال سنگی زیبا، رنگها و بافتهای غنی را می توان در طرحهای ابتکاری- از محیط نرم و منحنی تا زوایای پررنگ و معاصرترکیب کرد. و برای بسیاری از سبک های زندگی مدرن، به کار برد. افزودن ویژگی های سنگ کنار استخر، مانند شومینه های فضای باز، مکان های نشیمن، آبشارها و ارتفاعات مختلف، می تواند فضای خالی و خسته کننده حیاط خانه را به یک محیط جذاب و رویایی تبدیل کند.

  • تصور غلط شماره ۵ – سنگ کربنات کلسیم نیاز به نگهداری زیادی دارد

سطوح صحیح نصب شده ممکن است هرگز نیاز به تعویض نداشته باشند. برخلاف یک تخته سنگ بتن، که بسیار مستعد ترک است، تکه های جداگانه سنگ کربنات کلسیم به راحتی برداشته می شوند و در صورت نیاز به تعمیر، جایگزین می شوند. اگر خطهای لوله کشی زیرزمینی یا خطوط تخلیه نشت کند، چه می شود؟ با وسعت بتن، تجهیزات بزرگی برای حفاری در منطقه باید آورده شود، در نتیجه یک خرابکاری بزرگ ایجاد می شود و احتمالاً محوطه شما و احیاناً استخر شما برای مدت زمان طولانی از کار می افتد زیرا تعمیرات انجام می شود و بتن جدید ریخته می شود و وصله روی بتن قابل توجه و ناخوشایند است و جایگزینی کامل آن گران است. با وجود سنگ های برش داده کربنات کلسیم و یا سنگ قلوه کربنات کلسیم در سطوح، شما می توانید فقط واحدهای مورد نیاز برای تعمیرات زیرزمینی را بردارید و آنها را جایگزین کنید بدون اینکه هیچ آسیبی به بقیه نقاط وارد شود. صرفه جویی در هزینه دراز مدت و نیازهای کمتر نگهداری سنگ کربنات کلسیم بسیار بیشتر از خطرات استفاده از بتن و سایر مواد فرعی است.

محوطه سازی با سنگ قلوه و برش داده کربنات کلسیم چگونه است از چشمه های باستانی هیراپولیس گرفته تا محوطه ها و استخرهای امروزی، سنگ کربنات کلسیم به عنوان یک مصالح ساختمانی چند ساله برای محوطه سازی و کف سازی استخر بوده است. باورهای غلط خود را کنار بگذارید و ببینید چگونه زیبایی و کیفیت ماندگار سنگ قلوه کربنات کلسیم و سنگ برش داده کربنات کلسیم می تواند پروژه بعدی محوطه سازی و استخر حیاط خانه شما را بنا کند. با ما تماس بگیرید تا به شما در این زمینه کمک کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.