چهار دلیل استفاده از سنگ کربنات کلسیم در میزهای پیشخوان

سنگ کربنات کلسیم در میزهای پیشخوان

چهار دلیل استفاده از سنگ کربنات کلسیم در میزهای پیشخوان ،گرچه از دیدگاه سنتی گرانیت یا مرمر کمتر کلاسیک است، اما به دلایل مختلف، صفحات پیشخوان سنگ آهک و کربنات کلسیم از محبوبیت بیشتری برخوردار می شوند. آنها نه تنها مقرون به صرفه تر از گزینه هایی مانند سنگ مرمر هستند (می توانید بیش از ۱۰۰ دلار در هر فوت مربع صرفه جویی کنید!) ، بلکه سنگ آهک و سنگ دانه بندی کربنات کلسیم به دلیل زیبایی طبیعی نیز شناخته شده است. اکنون، منتقدان می گویند که مراقبت از اسلب های این سنگ دشوار است، اما یک روش آب بندی و تمیز کردن مناسب همه چیزهایی است که شما برای خوب نگاه داشتن آنها برای سالهای آینده لازم دارید. اگر هنوز سنگ آهک و کربنات کلسیم را به عنوان گزینه مناسب برای میزهای پیشخوان خود درنظر نگرفته اید، در اینجا چهار دلیل وجود دارد که باید نظر خود را تغییر دهید.

چهار دلیل استفاده از سنگ کربنات کلسیم در میزهای پیشخوان

دلایل استفاده ازکربنات کلسیم در میزهای پیشخوان

چهار دلیل استفاده از سنگ کربنات کلسیم در میزهای پیشخوان

 • سنگ آهک و کربنات کلسیم زیبایی طبیعی به خانه شما می بخشد

مهم نیست که در آشپزخانه خود چه کار دیگری انجام داده اید، می توانید میزهای سنگ آهکی و کربنات کلسیم را به طور یکپارچه در دکوراسیون موجود خود بگنجانید. این سنگ در رنگ های روشن طبیعی مانند بژ، برنزه، قهوه ای و سایه های خاکستری وجود دارد و غالباً دارای رنگ و روکش مات است، به این معنی که در هر سبک آشپزخانه به خوبی کار خواهد کرد.

 • سنگ کربنات کلسیم مثل سنگ آهک دارای ویژگی های طبیعی منحصر به فرد است

سنگ آهک یک سنگ رسوبی است، به این معنی که توسط لایه هایی روی لایه های رسوب تشکیل شده و در طول زمان فشرده می شود. در نتیجه، اسلبهای سنگ آهک اغلب حاوی ویژگیهای یک نوع هستند – مانند برداشتهای به جا مانده از فسیلها و پوسته ها – که علائم تجاری مواد هستند. این زیبایی طبیعی آن را به عنوان یک سنگ زیبا برای استفاده در آشپزخانه تمام سفید طراحی شده و انتخابی جالب و منحصر به فرد برای میزهای شما است.

 • پیشخوان های سنگ آهک و کربنات کلسیم مقرون به صرفه هستند

سنگ کربنات کلسیم در میزهای پیشخوان با استفاده از سنگ آهک و کربنات کلسیم، جلوه گرانیت یا سنگ مرمر بدون برچسب قیمت بالا را دریافت می کنید. هر فوت مربع گرانیت حدود ۴۵ تا ۲۰۰ دلار و هر متر مربع سنگ مرمر تقریباً ۷۵ تا ۲۵۰ دلار قیمت دارد. اگر آنقدر خوش شانس باشید که فضای پیشخوان زیادی داشته باشید، واقعاً می تواند رقم قابل ملاحظه ای را صرفه جویی کرد. از طرف دیگر، سنگ آهک می تواند در یک قیمت بسیار پایین تر – فقط ۵۵ تا ۱۲۵ دلار برای هر فوت مربع – نمای مشابه لوکس را به شما ارائه دهد.

 • در صورت نگهداری صحیح، سنگ آهک و کربنات کلسیم قابل دوام است

در حالی که پیشخوان های آشپزخانه شما احتمالاً نیازی به مقاومت در برابر همان ساییدگی هرم های مصر یا پارتنون در یونان ندارند، اما می توانید اطمینان داشته باشید که میزهای سنگ آهک یا کربنات کلسیم از عهده تحمل هر آنچه بر سر راه شما قرار دارد، بر می آیند. بعضی از انواع سنگهای آهکی (اغلب آنهایی که در فرانسه یا آلمان استخراج می شوند) به سختی گرانیت هستند. و هنگام استفاده و مراقبت صحیح، سطوح سنگ آهک و کربنات کلسیم می تواند سالها زیبا به نظر برسد. همچنین یک محلول تمیز کننده ارائه وجود دارد که برای استفاده در سطوح مورد استفاده قرار می گیرد.

نحوه مراقبت از روکش مرمر

روکش مرمر یک لایه نازک از سنگ مرمر واقعی است که روی سطح دیگری نصب شده است تا به نظر برسد که تمام سطح آن سنگ مرمر واقعی است. این کار به عنوان یک روش برش هزینه بر انجام می شود و در مبلمان سنگ مرمر و میزهای پیشخوان معمول است. از آنجا که روکش سنگ مرمر از سنگ مرمر واقعی است، باید از همان روشی که برای سنگ مرمر مراقبت می کنید نیز مراقبت شود. هرگز از اسیدها یا پاک کننده های ساینده استفاده نکنید، زیرا باعث خراش، لکه یا تغییر رنگ سطح مرمر می شود.

 •  مرحله ۱

یک سینک یا سطل را با آب گرم و صابون ملایم مانند صابون مایع، مواد شوینده لباس یا مواد شوینده ظرف پودر شده پر کنید.

 • مرحله ۲

یک پارچه نرم، اسفنج یا برس تمیز کننده نایلون با قلم موی نرم را در آب صابون قرار دهید. روکش مرمر را بمالید تا تمام آلودگی ها، گرد و غبار و باقی مانده آن پاک شود.

 • مرحله ۳

یک پارچه نرم را در آب خنک مرطوب کنید. باقی مانده صابون باقی مانده از مخلوط تمیز کننده را پاک کنید.

 • مرحله ۴

برای خشک کردن روکش مرمر از یک حوله بدون پرز استفاده کنید. این از لکه آب جلوگیری می کند.

از بین بردن لکه ها

 • مرحله ۱

پنبه یا پارچه پنبه ای را با پراکسید هیدروژن یا آمونیاک مرطوب کنید. از هر دو به طور همزمان استفاده نکنید.

 • گام ۲

لکه را با پنبه یا پارچه مرطوب پاک کنید. مورد مرطوب را روی لکه قرار دهید تا لکه خشک نشود و مایع به لکه وارد شود. اجازه دهید پاک کننده به مدت پنج دقیقه روی لکه بماند.

 • مرحله ۳

یک پارچه نرم را در آب خنک مرطوب کنید. باقی مانده را پاک کنید.

 • مرحله ۴

برای خشک کردن روکش مرمر از یک حوله بدون پرز استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *