انواع سنگ آهک چیست و اشکال مختلف آن کدامند؟

انواع سنگ آهک چیست و اشکال مختلف آن کدامند؟ سنگ آهک یک سنگ رسوبی است که در آبهای کم عمق تشکیل می شود. یک سنگ طبیعی زیبا که بیشتر ازپودر کربنات کلسیم تشکیل شده است. اما فقط یک نوع سنگ آهک وجود ندارد. در حقیقت، انواع مختلفی از این سنگ رسوبی وجود دارد. در زیر تجزیه و تحلیل انواع مختلف سنگ آهک آورده شده است.

چه استفاده ای از سنگ آهک می شود؟

سنگ آهک اغلب در خانه و خارج از خانه به عنوان مصالح ساختمانی استفاده می شود. در داخل خانه، سنگ آهک اغلب برای سازه هایی مانند میزهای پیشخوان، پشت پرده ها و تاپ های ضد عفونی استفاده می شود. در خارج از خانه، سنگ آهک برای بسیاری از اهداف ساختمانی، از جمله ترکیب شدن با شیل خرد شده برای ایجاد سیمان استفاده می شود.

انواع سنگ آهک چیست و اشکال مختلف آن کدامند؟

انواع مختلف سنگ آهک کدامند؟

انواع سنگ آهک چیست و اشکال مختلف آن کدامند؟همانطور که در بالا ذکر شد، انواع بی شماری از سنگ آهک یا بهتر بگوییم سنگ حاوی کربنات کلسیم وجود دارد. در زیر نمونه هایی از انواع مختلف سنگ آهک آورده شده است.

 • تراورتن

تراورتن نوعی سنگ آهک یا سنگ حاوی کربنات کلسیم است که در نتیجه تبخیر بارش و تشکیل استالاکتیت، استالاگمیت و گل سنگ ایجاد می شود. دقیقاً مانند سنگ آهک معمولی، از تراورتن اغلب در پروژه های بازسازی منازل به عنوان آشپزخانه، پشت پرده، روکش و غیره استفاده می شود.

 • توفا

توفا نوع دیگری از سنگ آهک است که معمولاً یافت می شود. توفا به طور معمول در مجاورت چشمه های آب گرم یا دریاچه هایی تشکیل می شود که غلظت کربنات کلسیم در آب آنها بالا است.

 • گچ

گچ نوعی نرم از سنگ آهک است که رنگ آن ملایم است. این ماده از بقایای اسکلتی موجودات بسیار کوچک دریایی مانند روزن داران ایجاد می شود.

 • کوکینا

کوکینا نوعی سنگ آهک است که غالباً در سواحل در اثر شکستگی قطعات پوسته تشکیل می شود.

 • سنگ آهک اولیتیک

سنگ آهک اولیتیک از اولیت های کربنات کلسیم تشکیل شده است که دانه های ریزی هستند که از لایه های متحدالمرکز تشکیل شده اند.

 • سنگ آهک فسیل کننده

سنگ آهک فسیل ساز توسط فسیلهای مختلف پوسته و اسکلت تشکیل شده است.

 • سنگ آهک لیتوگرافی

سنگ آهک Lithographic نوعی سنگ آهک بسیار متراکم و صاف است.

 • انواع سنگ آهک در خانه

سنگ آهک اغلب به عنوان ماده ای برای بسیاری از پروژه های بازسازی منازل استفاده می شود. در زیر گزینه های بسیار خوبی وجود دارد که می توانید برای میزهای آهکی، کف اتاق ها، روکش های باطری یا سایر سطوح خانه خود استفاده کنید.

 • سنگ آهک آتایا کرم

آتایا کرم یک سنگ قهوه ای یا مایل به قهوه ای است که دارای نشانه های قوی خاکستری است. سطح زیبا و ظاهری آن در هر خانه ای عالی به نظر می رسد.

 • سنگ آهک جیالو ری اله

این سنگ آهک زیبا و طلای ایتالیایی برای هر خانه ای عالی است. اگر به دنبال سنگی سبک برای گنجاندن در فضای خانه خود هستید، Giallo Reale Limestone  یک انتخاب فوق العاده است.

 • سنگ آهک سفید اورشلیم

این سنگ زیبا در فلسطین اشغالی استخراج می شود و برای مناطق کم رفت و آمد در خانه مانند حمام بهترین است. شاید شما سنگ آهک سفید اورشلیم را برای آشپزخانه جدید خود در نظر بگیرید.

 • سنگ آهک خاکستری اورشلیم

سنگ آهک خاکستری اورشلیم شبیه سنگ آهک سفید اورشلیم است اما رنگ آن تیره است. این سنگ طبیعی خاکستری زیبا اغلب برای رویه های دیواره، اطراف وان و موارد دیگر استفاده می شود.

 • سنگ آهک والورده

این سنگ طبیعی باشکوه در پرتغال استخراج می شود و ماده ای مناسب برای استفاده در سازه های منازل در مناطق کم رفت و آمد مانند دستشویی است.

 • سنگ آهک مولیانوس

سنگ آهک Moleanos یک سنگ بژ زیبا از کشور پرتغال است. این سنگ یک انتخاب عالی برای بازسازی حمام است.سنگ کربنات کلسیم یا سنگ آهک به عنوان یکی از زیباترین سنگهای طبیعی جهان شناخته شده است. چه در خانه باشد و چه در خارج از خانه، انواع مختلفی از سنگ آهک وجود دارد که اهداف مختلفی را دنبال می کنند. این سنگ یکی از متداول ترین مصالح ساختمانی است که پیدا خواهید کرد. چه به عنوان گچ باشد و چه میز پیشخوان جدید شما، هر روز نمونه هایی از انواع مختلف سنگ کربنات کلسیم یا سنگ آهک ما را احاطه می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *