کاربرد کربنات کلسیم در مواد شوینده

کاربرد کربنات کلسیم در مواد شوینده

صابون یک اختراع در قرون وسطی است که حاوی مواد دارویی است که می تواند میکروب ها را از بین ببرد. بسیاری از افراد برای محافظت از پوست و بدن خود آن را مورد استفاده قرار می دهند.پودر کربنات کلسیم یک ماده معدنی استثنائی است و نقش مهمی در صنایع شیمیایی، مواد غذایی، مواد شوینده مانند صابون را دارد. علاوه بر سودا و روغن که به افزایش کیفیت و کمیت صابون کمک می کنند، رزین، سدیم سیلیکات، نمک، سولفات سدیم، کائولن، پودرکربنات کلسیم نیز استفاده می شوند.

 کربنات کلسیم به عنوان پایه در هنگام ساخت صابون استفاده می شود. توانایی تمیز کردن صابون را بهبود می بخشد و باعث تولید یک محصول مؤثر و ارزان می شود. کربنات سدیم می تواند به عنوان یک سازنده تمیز کننده با حذف کلسیم از آب سخت در قالب کربنات کلسیم رسوب شده عمل کند. ترکیبات پاک کننده شامل یک سازنده ارزان قیمت در قالب یک پودر کربنات کلسیم کریستالی انتخاب شده که با موادی مانند کربوهیدرات پوشش داده شده است.

کربنات کلسیم کریستالی

 کربنات کلسیم کریستالی می تواند کلسیت باشد و ماده انکوباتور می تواند ساکارز باشد. پودرکربنات کلسیم کریستالی بسیار ارزان است. ترکیبات پاک کننده با افزودن کربنات کلسیم در یک فرم ریز تقسیم شده بهبود می یابند. مقدار کربنات کلسیم در مواد شوینده باید از حدود ۵% تا ۴۰% باشد. در محدوده وسیع، سطوح پایین تر کربنات کلسیم ممکن است در شرایط خاصی از رطوبت رضایت بخش باشد. اشکال مناسب پودر کربنات کلسیم، به ویژه کلسیت، در دسترس هستند. کربنات کلسیم ترجیحا به شکل جامد خالص است و پودر کربنات کلسیم مورد استفاده ممکن است حاوی مقادیر جزئی کاتدی دیگر با یا بدون آنیون های دیگر یا مولکول های آب باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *