قیمت کربنات کلسیم را از بخواهید

قیمت کربنات کلسیم

کربنات کلسیم مصنوعی و کربنات کلسیم طبیعی

قیمت کربنات کلسیم را از بخواهید مهمترین ترکیب کربنات کلسیم، CaCO3، اصلی ترین ترکیب سنگ آهک، سنگ مرمر، گچ، پوسته صدف و مرجان است. کربنات کلسیم به دست آمده از منابع طبیعی به عنوان پرکننده در انواع محصولات مانند سرامیک، شیشه، پلاستیک و رنگ و به عنوان ماده اولیه تولید اکسید کلسیم استفاده می شود. پودرکربنات کلسیم مصنوعی، کربنات کلسیم “رسوب دار” نامیده می شود، در مواردی که به خلوص بالا نیاز باشد، مانند دارو (داروهای ضد اسید و مکمل های کلسیم خوراکی)، غذا (بکینگ پودر) و برای اهداف آزمایشگاهی مورد استفاده قرار می گیرد.

قیمت کربنات کلسیم را از بخواهید

قیمت کربنات کلسیم

قیمت کربنات کلسیم را از بخواهید وجود معادن غنی کربنات کلسیم با درجه خلوص و کیفیت بالا در شهرستان الیگودرز استان لرستان، این امکان را برای ما فراهم آورده تا محصولاتی با کیفیت بالا و کمترین قیمت ممکن را برای مشتریان خود فراهم آوریم. شما همراهان عزیز می توانید برای اطلاع از قیمت کربنات کلسیم با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.

آشنایی با کربنات کلسیم

قیمت کربنات کلسیم را از بخواهید کربنات کلسیم (CaCO3)، که به عنوان پرکننده نیز استفاده می شود، با رسوب توسط واکنش شیر آهک یا با دی اکسید کربن (CO2) یا خاکستر سودا (کربنات سدیم، Na2CO3) تهیه می شود. کربنات کلسیم به عنوان یک ماده پر کننده کاغذ به طور عمده برای انتقال روشنایی، تیرگی و پذیرش جوهر به منابع چاپ و مجله استفاده می شود. موارد استفاده خاص شامل پر کردن کاغذ سیگار است که به آن در ایجاد سوزش خوب کمک می کند. از کربنات کلسیم به دلیل واکنش پذیری با اسید نمی توان در سیستم های حاوی آلوم استفاده کرد. سایر پرکننده ها عبارتند از: اکسید روی، سولفید روی، سیلیس هیدراته، سولفات کلسیم و… .

قبل از خرید کربنات کلسیم

۷ حقیقت باور نکردنی راجب کربنات کلسیم

  • کربنات کلسیم یکی از رایج ترین مواد معدنی است

کربنات کلسیم ۴٪ پوسته زمین را تشکیل می دهد. بیش از ۲۰٪ سنگهای رسوبی جهان از گچ یا سنگ آهک تشکیل شده است.

  • کربنات کلسیم – گیاه یا حیوان یا هر دو؟

سنگ آهک یک سنگ معدنی و رسوبی است که از بقایای حیوانات میکروسکوپی یا روزن دار شکل گرفته است. همچنین تصور می شد که گچ از روزن داران گرفته شده است اما در سال ۱۹۵۳ نشان داده شده است که عمدتا از کوکولیت ها، یک جلبک ترشح کننده آهک تشکیل شده است. بنابراین هر دو مورد.

  • قدیمی ترین ساختمان جهان از کربنات کلسیم ساخته شده است

هرم خوفو که معمولاً “هرم بزرگ” نامیده می شود، قدیمی ترین سازه جهان است و از ۲٫۵ میلیون بلوک سنگ آهک تشکیل شده است که وزن هر یک به طور متوسط ​​۲٫۵ تن است.

  • سفیدی گچ – یک اتصال ساکسون

گچ زمین از قرن ها پیش به عنوان وایتینگ شناخته می شده است. اعتقاد بر این است که “سفید کردن” از واژه ساکسون، “Hwíting-melu” گرفته شده است، که به معنای واقعی کلمه به معنی “پودر سفید کننده” است.

  • کلسیم پنجمین عنصر فراوان در بدن است

کلسیم یک جز ساختاری مهم در استخوان ها و دندان ها است و همچنین برای عملکرد طبیعی تمام عضلات و اعصاب لازم است.

  • کربنات کلسیم فقط در زمین و احتمالاً در مریخ وجود دارد

در شرگوتی، هند یک شهاب سنگ از آسمان سقوط کرد که گمان می رود از مریخ سرچشمه گرفته باشد. این شهاب سنگ حاوی کربنات کلسیم و همچنین آثاری از گچ بود.

  • گچ تخته گچ نیست

پایه گچ های پاستلی کربنات کلسیم نیست بلکه سولفات کلسیم (CaSO4) است که از گچ (CaSO4-2H2O) گرفته می شود. پاستل ها همچنین حاوی رس و روغن برای اتصال و رنگدانه های قوی هستند.

کربنات کلسیم چگونه تهیه می شود؟

مقدار عظیم کربنات کلسیم فله ای که در صنعت مورد استفاده قرار می گیرد با حفاری یا استخراج حاصل می شود. کربنات کلسیم را می توان از منبع خالص استخراج شده برای صنایع غذایی و دارویی تولید کرد. با این حال، کربنات کلسیم از اکسیدهای کلسیم ساخته می شود. اکسید کلسیم در آب حل می شود و هیدروکسید کلسیم تشکیل می شود. برای رسوب محلول مورد نظر دی اکسید کربن از طریق هیدروکسید کلسیم عبور می کند که به عنوان کربنات کلسیم رسوبی (PPC) نشان داده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.