سنگ کربنات کلسیم یا سنگ مرمر برای حمام شما کدام بهتر است؟

سنگ کربنات کلسیم یا سنگ مرمر برای حمام

سنگ کربنات کلسیم یا سنگ مرمر برای حمام شما کدام بهتر است؟سنگ کربنات کلسیم در مقابل سنگ مرمر، کدامیک برای حمام شما بهتر است؟ سنگ طبیعی همیشه یک گزینه عالی برای میزهای آشپزخانه و حمام است. این سنگها ترکیب زیبایی از قدرت، استحکام و خاصیت منحصر به فرد به شما می دهد که نمی توانید با انواع دیگر آن را بدست آورید. اما باید قبل از انتخاب بهترین نوع برای سطح حمام، تفاوتهای بسیار مهم بین انواع مختلف سنگ را بخاطر داشته باشید.اگر بین انتخاب سنگ آهک و سنگ مرمر افتاده اید، به شما کمک می کنیم تا مقایسه و انتخاب کنید.

سنگ کربنات کلسیم یا سنگ مرمر برای حمام شما کدام بهتر است؟
  • ماندگاری

سنگ کربنات کلسیم یا سنگ مرمر برای حمام شما کدام بهتر است؟ماندگاری در مورد میزهای پیشخوان کلیدی است، زیرا آنها باید توانایی مقاومت در برابر استفاده زیاد را داشته باشند. وقتی نوبت به سینک ظرفشویی می رسد، این فاکتور اهمیت بیشتری پیدا می کند. سنگ دانه بندی کربنات کلسیم و سنگ مرمر از طریق تشکیل پوسته ای خاکستری یا سیاه متشکل از بلورهای گچ با مواد اسیدی واکنش نشان می دهند. بنابراین، مواد اسیدی باعث لک شدن هر دو نوع سنگ می شوند. باید درمورد ریختن پیشخوانهای حمام خود مانند آب از سینک ظرفشویی، قهوه، لوسیون ها، مواد آرایشی و غیره مراقب باشید، به علاوه، باید پیشخوان های خود را مرتباً آب بندی کنید.

وقتی نوبت به سختی می رسد، سنگ مرمر و سنگ کربنات کلسیم یا سنگ آهک گره خورده اند. هر دو سنگ بیشتر از ماده معدنی تشکیل شده اند که به کلسیت معروف است و سختی سه دارد. کلسیت نوعی کربنات کلسیم است که یکی از فراوانترین مواد در جهان است. صدف های دریایی، ناخن های دست و گچ همگی از این ماده معدنی ساخته شده اند.

  • زیبایی

سنگ مرمر احتمالاً در بخش زیبایی برنده می شود، اگرچه سنگ آهک یا سنگ کربنات کلسیم نیز جذاب است. سنگ مرمر دارای سابقه طولانی است و جایگاه خود را به عنوان یکی از با ارزش ترین مصالح ساختمانی جهان باستان به دست آورده است. رومی ها از سنگ مرمر برای ساختمان های خود استفاده می کردند زیرا این سنگ مثل سنگهای دیگر مانند گرانیت سخت نبود و به راحتی می توان آن را تراشید.با گذشت سالها، سنگ مرمر از نظر اهداف تزئینی پیشتاز محبوبیت شده است. اما زیبایی سنگ آهک را نیز تخفیف ندهید – آیا می دانید سنگهای نمای هرم بزرگ از سنگهای آهکی(کربنات کلسیم) سفید تشکیل شده اند که اغلب با سنگ مرمر اشتباه گرفته می شوند؟

سنگ آهک کاملاً مطابق با ظاهر کلاس مرمر نیست، اما می تواند زیبایی کلاسیک بی نظیری را ارائه دهد که با بسیاری از سبک ها و کاربردها مطابقت داشته باشد. اگر ظاهری طبیعی تر را ترجیح می دهید، بهتر است سنگ آهک را انتخاب کنید، زیرا سنگ مرمر دارای جلای ویژه ای است و با دکوراسیون ابتدایی مناسب نیست.

  • هزینه

سنگ آهک یا کربنات کلسیم با قیمت پایین تر و مقرون به صرفه تر از مرمر است. سنگ مرمر یکی از گرانترین سنگهای تزئینی و گران قیمت در بازار است. اختلاف قیمت زیاد نیست، اما قطعاً وجود دارد. همچنین یافتن سنگ آهک بسیار آسانتر از سنگ مرمر است.

  • آب بندی

سنگ آهک و سنگ مرمر باید به طور مرتب آب بندی شوند، زیرا آنها سنگهای متخلخلی هستند که مایع را جذب می کنند. سنگ آهک نسبت به سنگ مرمر کمی بیشتر متخلخل است، بنابراین در برابر رطوبت نیز مقاومت نخواهد کرد. سنگ آهک یا کربنات کلسیم بیشتر از سنگ مرمر باید مهر و موم شود زیرا بیشتر جذب می کند و بنابراین ماده آب بندی کننده بیشتری نسبت به سنگ مرمر نیاز دارد. اما این بدان معنا نیست که سنگ مرمر به راحتی لک نمی زند. شما باید سنگ مرمر را نیز مرتباً چک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.