آنچه باید از سنگ فرشهای سنگ کربنات کلسیم بدانیم

سنگ فرشهای سنگ کربنات کلسیم

آنچه باید از سنگ فرشهای سنگ کربنات کلسیم بدانیم وقتی شاعر W. H. Auden سعی کرد بهشت ​​را تصور کند، نوشت: “آنچه می بینم منظره سنگ آهک است.” ما هم همین طور. یا حداقل یک تراس متشکل از کربنات کلسیم یا آهکی.آیا سنگ کربنات کلسیم ماده مناسبی برای پروژه سخت افزاری شماست؟ برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد رنگ ها، انواع، مسائل مربوط به نگهداری و قیمت، ادامه مطلب را بخوانید:

آنچه باید از سنگ فرشهای سنگ کربنات کلسیم بدانیم به عنوان یک ماده ساختمانی،سنگ دانه بندی کربنات کلسیم هم به طور گسترده ای در جهان مورد استفاده قرار می گیرد و هم اینکه از نظر قدمت استفاده از دیرباز مورد استفاده قرار می گرفته است. کاربرد آن در معماری به هزاران سال قبل برمی گردد. بسیاری از بزرگترین ساختمانهای جهان (اهرام مصر، کاخ سفید، خانه های پارلمان، ساختمان امپایر استیت) از سنگ کربنات کلسیم ساخته شده اند. چرا اینقدر شیفتگی به این سنگ؟ من معتقدم که چیزی منحصر به فرد در مورد احساس طبیعی و احساس ماندگاری آن وجود دارد.

آنچه باید  از سنگ فرشهای سنگ کربنات کلسیم بدانیم

سنگ آهک یا کربنات کلسیم چیست؟

آنچه باید از سنگ فرشهای سنگ کربنات کلسیم بدانیم سنگ آهک یک سنگ رسوبی است که بیشتر از کربنات کلسیم (بقایای فسیل های دریایی) و مقادیر مختلفی از رس، لجن یا ماسه تشکیل شده است. این مواد معدنی دیگر منبع طیف وسیعی از رنگهای سنگ آهک است – می تواند آبی یا خاکستری، قرمز یا برنزی، بژ یا سبز باشد.

از آنجا که سنگ کربنات کلسیم حدود ۱۰ درصد از کل سنگهای رسوبی را تشکیل می دهد، رسوباتی از این نوع در سراسر جهان وجود دارد. معادن سنگ در انگلستان، ایرلند، فرانسه، ایتالیا، ایران، پرتغال، ترکیه، مصر، تونس، هند، مناطقی از ایالات متحده (به ویژه تگزاس و اطراف دریاچه های بزرگ) و همچنین در بسیاری از کشورها وجود دارد.

سنگ آهک یا کربنات کلسیم به اندازه سنگ مرمر متراکم، به عنوان یک قطعه سنگین و سخت پوش با سطح کمی سبک شناخته می شود که آن را به یک ماده عالی برای پاسیوها تبدیل می کند. همچنین به دلیل خاصیت عایق بودن شناخته شده است. بعید است در زمستان خیلی سرد شود یا در تابستان برای پای برهنه خیلی گرم باشد.

انواع مختلف سنگ آهک یا سنگ کربنات کلسیم کدامند؟

آنچه باید از سنگ فرشهای سنگ کربنات کلسیم بدانیم صدها نوع سنگ آهک و کربنات کلسیم در رنگها، بافتها و ساب های مختلف با مقادیر و اندازه های مختلف فسیل و درجات مختلف نفوذپذیری موجود است. بعضی از انواع آنها برای سطوح خارجی تخت بهتر از انواع دیگر هستند. انواع مختلفی از سنگ کربنات کلسیم و آهک را می توان برای پاسیو یا تراس استفاده کرد، و سپس برای سایر مشخصات خارجی مانند دیوارها، حاشیه ها و تزئینات تکرار کرد. فروشندگان آهک محلی باید بتوانند شما را به بهترین نوع پاسیو راهنمایی کنند.

طیف گسترده ای از رنگهای سنگ آهک و کربنات کلسیم وجود دارد: از تیره تا خاکستری روشن، سبز، آبی، طلایی، کرم و سفید. تنوع بعضی از سنگهای آهکی بیشتر از بقیه است. به طور کلی، هرچه رنگ سنگ آهک روشن تر باشد، فسیل های دریایی بیشتری در تشکیل آن وجود دارد. اگر سنگ آهک تیره رنگی را انتخاب کردید، به خاطر داشته باشید که با گذشت زمان کمی محو می شود (شخصاً محو شدن را دوست دارم)به طور کلی سنگفرش های آهکی دارای سطح لبه دار هستند، اما برخی از انواع آنها به طور طبیعی قابل تقسیم هستند. سنگ آهک و کربنات کلسیم نیز می تواند حرارت داده شود (یا در دمای بالا شعله ور شود) تا سطح یکدست تری داشته باشد. لبه ها را می توان تراشیده، شکاف یا برش داد.

چگونه سنگ آهک را تمیز و نگهداری می کنید؟

آنچه باید از سنگ فرشهای سنگ کربنات کلسیم بدانیم یکی از خوبی های پاسیوی سنگ آهک این است که نیازی به آب بندی ندارد. می توان آن را با آب یا آب مخلوط با یک پاک کننده قلیایی مانند سفید کننده یا آمونیاک تمیز کرد (اما به یاد داشته باشید که این دو را مخلوط نکنید). نباید از اسیدی مانند آب لیمو یا سرکه استفاده شود – اسید باعث تراش سنگ می شود. ماده سفید پودری معروف به گل آذین، یک رسوب معدنی است که می تواند در بیشتر محصولات سنگ تراشی ظاهر شود، با بر روی سنگ آهک ایجاد می شود، اما می توان آن را با یک برس اسکراب تمیز کرد.

هزینه پاسیوی سنگ آهک چقدر است؟

سنگ فرشهای سنگ کربنات کلسیم ، زیاد. در حالی که نصب یک پاسیوی سنگی آبی تقریباً ۱۶ دلار برای هر فوت مربع نصب شده است، ارزان ترین سنگ آهک از آنجا شروع می شود و قیمت ها می توانند تا ۴۰ دلار برای هر فوت مربع صعود کنند. پولیش سطح یا لبه به صورتحساب نهایی اضافه می شوند.اما سنگ آهک و کربنات کلسیم ارزش آن را دارد. این یک سنگ بسیار متراکم و بادوام است و اساساً فضای زندگی دائمی در فضای باز را به خانه شما اضافه می کند. (به هر حال، تراکم سنگ آهک را سنگین می کند و به هزینه حمل و نقل نیز می افزاید.)

  • مقایسه خرید

در اینجا یک نکته وجود دارد: خرید سنگ آهک و کربنات کلسیم در کشوری مثل هند بسیار کم هزینه است (قیمت حدود یک سوم قیمت سنگ آهک از فرانسه است). سنگ آهک در هند به ازای هر فوت مربع ۵٫۵۰ دلار قیمت دارد.داشته باشید که پاسیوهای ملاط ​​دار به سنگی به ضخامت ۳/۴ اینچ احتیاج دارند که قیمت آنها از ۶ دلار تا ۱۵ دلار در هر فوت مربع است. برای پاسیو های ماسه ای سنگی به ضخامت ۲ اینچ توصیه می شود که هر فوت مربع آن ۱۰ تا ۲۵ دلار گرانتر است.

پاسیوها و تراسهای سنگ آهک

مزیت ها:

  • زمان آزمایش شده
  • از نظر زیبایی شناسی همه کاره: رنگ های زیادی موجود است
  • قابل تکرار در سایر عناصر معماری
  • خاصیت عایق بندی خوب

موارد منفی:

  • گران قیمت، در مقایسه با سنگ های دیگر، بتن یا ماسه سنگ
  • آسیب پذیر به اسید
  • سنگین (که هزینه حمل و نقل را افزایش می دهد)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *