قیمت پودر کربنات کلسیم پوشش دار چقدر است؟

بنابراین دقیقاً کربنات کلسیم پوشش دار چیست؟

قیمت پودر کربنات کلسیم پوشش دار چقدر است؟ پودر کربنات کلسیم پوشش دار همان کربنات کلسیم معمولی می باشد که با لایه نازک از اسید استئاریک پوشش داده شده است. از بارزترین مزیت های این نوع کربنات کلسیم، می توان به کاهش چشمگیر جذب روغن کاهش تجمع ذرات و در عین حال پر کردن فضاهای خالی، آبگریزی و… اشاره کرد.

کربنات کلسیم طبیعی آب دوست است. این بدان معنی است که آب را دوست دارد، اما نسبت به مواد آلی مانند پلیمرها اینطور نیست. با این وجود صنعت پلاستیک به اندازه هر کس دیگری به یک پرکننده سفید ارزان نیاز دارد! اگر کربنات کلسیم آسیاب شده را با پلاستیک مخلوط کنید، انرژی زیاد سطح ذرات باعث اصطکاک زیادی می شود که شما نمی خواهید. خوشبختانه ما می توانیم سطح ذرات را اصلاح کنیم تا این اصطکاک را کاهش دهیم. روش های مختلفی برای انجام این کار وجود دارد، اما متداول ترین روش استفاده از سورفاکتانت مانند اسید استئاریک است.برای تولید این ماده پرکننده روکش شده، محلول اسید استئاریک بر روی کربنات کلسیم خشک پاشیده می شود. سپس آن را آسیاب می کنند تا پوشش یکنواختی از ذرات بدست آید.

قیمت پودر کربنات کلسیم پوشش دار چقدر است؟

آنچه که باید راجب کلسیم کربنات بدانید!

کربنات کلسیم یا CaCO3 بیش از ۴٪ پوسته زمین را تشکیل می دهد و در سراسر جهان یافت می شود. کربنات کلسیم یکی از مفیدترین و متنوع ترین مواد شناخته شده برای انسان است.

قیمت پودر کربنات کلسیم پوشش دار

تولیدات عمده این شرکت شامل: پودرکربنات کلسیم ساده و کربنات کلسیم پوشش دار کوتد و … می باشد. جهت اطلاع از قیمت پودر کربنات کلسیم پوشش دار می توانید با کارشناسان ما تماس حاصل کنید.

دو شکل کربنات کلسیم: کلسیت و آراگونیت

پوسته و اسکلت بسیاری از موجودات دریایی از کلسیت یا آراگونیت ساخته شده است – دو شکل معدنی کربنات کلسیم. دانشمندان به خصوص به آراگونیت علاقه مند هستند که توسط بسیاری از مرجان های گرمسیری، مرجان های آب سرد، پتروپودها و برخی نرم تنان تولید می شود. محلول تر از کلسیت است.

ارگانیسم ها در صورت فراوانی یون های کربناته در آب، پوسته ها و اسکلت ها را به راحتی رشد می دهند – این ماده بسیار اشباع است. پوسته ها و اسکلت های محافظت نشده در صورت کمبود یون های کربنات کلسیم در آب حل می شوند – اشباع یا خورنده است. حالت اشباع امگا (Ω) میزان اشباع کربنات کلسیم در آب دریا را توصیف می کند.

خواص پودر کربنات کلسیم پوشش دار

پودر کربنات کلسیم پوشش دار برای رنگها و پوششها

کربنات کلسیم زمینی (GCC) معمولاً در تعدادی از کاربردهای رنگ و پوشش استفاده می شود. این ماده به عنوان اکستندر، ماده ای برای کاهش یا افزایش براقیت، مواد فشرده کننده / اسپیسر برای دی اکسید تیتانیوم، یک اصلاح کننده رئولوژی و به عنوان افزودنی رنگ و پوشش برای متراکم شدن محصول استفاده می شود.

کربنات کلسیم پوشش دار برای صنعت ساخت و ساز

مصالح ساختمانی و ساخت و ساز: کربنات کلسیم پوشش دار برای صنعت ساخت و ساز بسیار مهم است، هم به عنوان یک ماده ساختمانی در نوع خود (به عنوان مثال سنگ مرمر)،و و هم به عنوان یک ماده تشکیل دهنده سیمان. این ماده در ساخت ملات مورد استفاده در چسباندن آجرها، بلوک های بتونی، سنگ ها، زونا های سقف، ترکیبات لاستیکی و کاشی ها نقش دارد. کربنات کلسیم تجزیه می شود و دی اکسید کربن و آهک را تشکیل می دهد، ماده مهمی در ساخت فولاد، شیشه و کاغذ است. از کربنات کلسیم به دلیل خاصیت ضد اسیدی در محیط های صنعتی برای خنثی سازی شرایط اسیدی در خاک و آب استفاده می شود.

به بلورهای کربنات کلسیم، کلسیت گفته می شود. کریستال کلسیت به دلیل خاصیت تجزیه ای که دارد، به طور کلی یک رومبوهدرن محسوب می شود. شکاف همان چیزی است که باعث می شود بلورها در جایی که نیروهای پیوند ضعیف و مناسب هستند تا به صفحات تبدیل شوند، زاویه پیدا کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *