چه تفاوتی بین سنگ مرمر واقعی و جعلی وجود دارد؟

چه تفاوتی بین سنگ مرمر واقعی و جعلی وجود دارد؟ سنگ مرمر که حاصل دگرگونی سنگ دانه بندی کربنات کلسیم است، عمدتاً در ساخت و ساز در کنار مواد دیگر مانند گرانیت، کوارتز یا کوارتزیت استفاده می شود. این عمدتاً به دلیل سطح صیقلی و درخشش ظریف ترجیح داده می شود، اما باید تفاوت بین سنگ مرمر واقعی و سنگ مرمر جعلی را تشخیص دهید.از زمان های بسیار قدیم، سنگ مرمر برای زیبایی ساختمان ها و خانه های تجاری استفاده می شود و به عنوان یک سنگ دگرگونی شناخته می شود. این ماده از کربنات کلسیم تشکیل شده است که تحت فشار و گرما قرار می گیرد تا ماده ای بادوام باشد. غالباً گفته می شود که سنگ مرمر همچون سنگ کربنات کلسیم و سنگ آهک دارای بافت و شکل ظریفی است که آن را به عنصری مناسب برای ساخت خانه ها و ساختمانهای زیبا تبدیل می کند.

چه تفاوتی بین سنگ مرمر واقعی و جعلی وجود دارد؟

با نگاهی به این ارزش بالا که توسط سنگ مرمر در ادمونتون به کار رفته است، نیاز به شناسایی خلوص سنگ مرمر وجود دارد، برای اینکه تشخیص داده شود که سنگ مرمر واقعی یا جعلی است. این کار برای دانستن طول عمر مواد استفاده شده و اثرات بعدی آن ضروری است. به نظر می رسد شناسایی تفاوت های سنگ مرمر واقعی و جعلی یک کار چالش برانگیز باشد. با این حال، اجرای آن کاملاً آسان است و هر کس ظاهر و احساس این سطح را دوست دارد.

برای آگاهی از تفاوتهای قابل توجه بین سنگ مرمر اصلی و ساختگی، مطلب زیر  را بخوانید:

سنگ مرمر واقعی

سنگ مرمر خالص فقط به رنگ سفید ظاهر می شود، این به دلیل وجود ناخالصی هایی است که الگوها و چرخش های مختلفی را تشکیل می دهد. سنگ مرمرهای دیگر نیز ممکن است دارای همین الگوها باشند در حالی که بعد و عمق این الگوها منحصر به فرد خواهد بود. این امر یک براقیت خوب با تمام خواص مورد نظر دارد که حتی از  سنگ مرمر دستساز و جعلی هم گران تر است.

سنگ مرمر جعلی

سنگ مرمر جعلی تکنیکی است که در آن از شکل سنگ مرمر بر روی سطح به عنوان یک نقاشی تقلید می شود تا آن را مانند یک سطح صیقلی نشان دهد. این کار با استفاده از تکنیک چاپ با کیفیت بالا انجام می شود که باعث می شود سنگ مرمر همان لمس و احساس واقعی را داشته باشد. این سنگ بسیار مقرون به صرفه است و مردم مرمر دوست می توانند به راحتی بین سنگ مرمر واقعی و جعلی تفاوت قائل شوند.

اگرچه روش ها یا تست های مختلفی برای تمایز بین سنگ مرمر واقعی و سنگ مرمر جعلی وجود دارد، اما هنوز هم بهترین روش آزمایش اسید است. ممکن است یک قطعه کوچک از سنگ مرمر برداشته و با کمک قطره چکان قطره ای از اسید ضعیف بر روی آن بریزید. نتیجه مطلوب برای سنگ مرمر واقعی باید ایجاد گاز در اثر واکنش کربنات کلسیم با اسید، آزادسازی گاز دی اکسید کربن باشد. از طرف دیگر، روی سطح مرمر جعلی هیچگونه گازی ایجاد نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.