بهترین سنگ مرمر در جهان کدام است؟

بهترین سنگ مرمر در جهان کدام است؟ وقتی صحبت از دکوراسیون ساختمان ها می شود، سنگ های طبیعی گزینه ای لوکس محسوب می شوند. ظاهر خاکی، زیبایی طبیعی و سازگاری با محیط زیست، سنگ های طبیعی را به ماده ای عالی تبدیل کرده است که می تواند برای تزئین فضاهای داخلی و خارجی مورد استفاده قرار گیرد. از بین تمام سنگ های طبیعی، سنگ مرمر بهترین حالت است. این سنگ مشهورترین سنگ طبیعی است که ساختارش تشکیل یافته از کربنات کلسیم است و در طول تاریخ تمدن بشری مورد استفاده گسترده معماران، مجسمه سازان و طراحان قرار گرفته است. این سنگ به دلیل جلوه درخشان و توانایی در جلوه دادن زیبایی هر فضایی ده برابر مشهور است. از آنجا که سنگ مرمر سلطان تجملات محسوب می شود، دارای برچسب قیمت بالایی نیز می باشد.

بهترین سنگ مرمر در جهان کدام است؟

بهترین سنگ مرمر در جهان کدام است؟ سنگ مرمر از معادن استخراج می شود، معادنی که از دگرگونی سنگ دانه بندی کربنات کلسیم در اثر فشار و دما ایجاد شده اند. از آنجا به کارخانه ها منتقل می شود تا محصولاتی مانند کاشی، سنگفرش، اسلب و موزاییک تولید شود. سنگ مرمر دارای تنوع بسیار زیادی از رنگها و رنگهای دوست داشتنی با الگوها و شدتهای مختلف رگه بندی است. محصولات مرمر موجود در بازارها در انواع مختلفی یافت می شوند که از بین آنها نوع فرآوری شده و پرداخت شده آن ترجیح داده می شود زیرا خاصیت شکست نور سنگ مرمر را افزایش می دهد.

سنگ مرمر یک سنگ طبیعی نفیس است که از طریق دگردیسی کربنات کلسیم تحت فشار زیاد زمین ایجاد می شود. بسیاری از مواد شیمیایی، حفره ها و ناخالصی های اساسی شکل و رنگ زیبایی به این سنگ مرمر می بخشند در حالی که مسخ سنگ ها به آنها استحکامی می بخشد که می تواند برای دهه ها حفظ شود.معادن بی شماری در سراسر جهان سنگ مرمر تولید می کنند.

برخی از برترین بناهای تاریخی جهان از انواع مختلف سنگ مرمر تراشیده شده اند و همین دلیل تقاضای زیاد سنگ مرمر در سراسر کشورها است. در سال ۲۰۱۷، بازار جهانی سنگ مرمر حدود ۲ میلیارد دلار تخمین زده شد. ۵۰٪ این درآمد از یک بازار واحد حاصل می شود: ترکیه.برای درک تقاضا و عرضه سنگ مرمر، بیایید نگاهی به برترین کشورهایی که معروف به تولید و صادرات بهترین مرمرهای جهان هستند، بیاندازیم.

بهترین سنگ مرمر در جهان کدام است؟ در حالی که سنگ مرمر در بسیاری از کشورهای جهان از جمله یونان، ایالات متحده آمریکا، هند، اسپانیا، رومانی، چین ، ایران، سوئد و حتی آلمان استخراج می شود، یک کشور وجود دارد که به طور کلی خانه عالی ترین و لوکس ترین سنگ مرمر موجود است- ایتالیا. این کشور قطعاً کشور مبدا معروف ترین سنگ مرمر است اما چه چیزی باعث می شود سنگ مرمر ایتالیا بسیار مورد توجه قرار گیرد؟

چندین دلیل محبوبیت این سنگ طبیعی زیبا وجود دارد

 • تاریخچه: سنگ مرمر ایتالیا غرق در میراث است. توسط هنرمندان ارجمند دوره رنسانس از جمله میکل آنژ و دوناتلو مورد استفاده قرار گرفت. آنها با استفاده از کالاتا و تندیس مرمر مانند برخی از نمادین ترین آثار هنری جهان از جمله تندیس داوود را خلق کردند. سنگ مرمر ایتالیا ثابت کرده است که آزمایش زمان را به خوبی پاسخ می دهد و قرن ها در بسیاری از ساختمانها در سراسر جهان، که هم از داخل و هم از خارج استفاده می شود، محکم است.
 • میراث: دلیل دیگر برتر بودن مرمر ایتالیا به دلیل میراث سنگ کاری مردم ایتالیا است. آنها در دوران باستان در تکمیل روشهای معدنکاری پیشگام بودند، که بسیاری از آنها هنوز هم از آن استفاده می کنند. مردم ایتالیا در بسیاری از زمینه ها از جمله مد، اتومبیل و سنگ طبیعی مانند سنگ مرمر به عنوان منبع دهنده کیفیت محسوب می شوند! آنها استانداردهای بالایی را برای کنترل کیفیت تعیین می کنند و در زمینه تراش و تراشیدن سنگ طبیعی کارشناس فنی محسوب می شوند.
 • کیفیت سنگ: سنگ مرمر ایتالیا در مورد دوام، خلوص و زیبایی آن عملاً در دنیای سنگ طبیعی بی همتا است. این مترادف با تجمل، ظرافت است و به عنوان نمادی از وضعیت عالی در ساختمانهای مسکونی و تجاری در سراسر جهان دیده می شود.

انواع سنگ مرمر کدامند؟

بهترین سنگ مرمر در جهان کدام است؟ سنگ مرمر لیست عظیمی از انواع دارد زیرا ظاهر این سنگ از مکانی به مکان دیگر متفاوت است و براساس ناخالصی ها ، عناصر و محیط عمومی تغییر می کند. سنگ مرمر بسته به رنگ و شدت رگه بندی انواع مختلفی دارد. قیمت انواع سنگ مرمر نیز بسته به این عوامل به شدت از یکدیگر متفاوت است. تنوع زیاد موجود در سنگ مرمر می تواند هر صاحبخانه را گیج کند، به همین دلیل توصیه می شود همیشه قبل از خرید برای مرمر، خواسته های خود را بدانید.

مشهورترین انواع سنگ مرمر را که مورد علاقه صاحبان خانه در سراسر جهان است

 • سنگ مرمر کالاکاتا

سنگ مرمر کالاکاتا به دلیل کمیاب بودن، لوکس ترین نوع سنگ مرمر محسوب می شود. سنگ کالاکاتا به دلیل شباهت های بسیار زیاد رنگ و رگه اغلب با سنگ مرمر کاررا اشتباه گرفته می شود. با این حال، برخی اختلافات مشخص این دو سنگ مرمر را از یکدیگر متمایز می کند. به عنوان مثال، سنگ مرمر کالاکاتا دارای رگه هایی ضخیم و کلفت است و سفید و روشن است. از طرف دیگر ، کارارا سفید است و رگه های خاکستری پیچیده ای دارد. سنگ مرمر کالاکاتا به دلیل غیر معمول بودن آن در بالای سلسله مراتب سنگ مرمر قرار می گیرد. به صورت کاشی، سنگفرش و اسلب یافت می شود. کاشی های کالاتا به راحتی می توانند با هر ترکیب رنگی جفت شوند. با این حال؛ کسانی که قصد تهیه این سنگ بسیار گران قیمت را دارند، بیشتر ترجیح می دهند هنگام نوسازی تزئینات از رویکرد مینیمالیستی معاصر پیروی کنند. کالاکاتا همچنین با رنگ طلای زیبایی موجود است که وقتی با پرسلان سفید یا سنگ مرمر نئو مارکینای سیاه همراه شود بسیار جذاب به نظر می رسد. سنگ مرمر کالاکاتا برای کسانی است که قلباً به تجمل علاقه دارند و فضای زندگی را با تزئین شیک دوست دارند.

 • سنگ مرمر طلایی کالاکاتا

سنگ مرمر طلایی کالاکاتا مظهر عظمت و شکوه است. این سنگ مرمر خیره کننده از نظر بصری برای کسانی که ذائقه اشرافی دارند بسیار مناسب است. رگ طلایی این سنگ مرمر چشمگیر است و فضایی قدیمی را به منطقه نصب آنها اضافه می کند. این سنگ مرمر از لحاظ ظاهری بی عیب و نقص است و می توان آن را با یک سنگ مرمر سیاه برای یک نتیجه شیک ست کرد.

 • سنگ مرمرکالاکاتا میشل آنجلو (Calacatta Michelangelo)

سنگ مرمر Calacatta Michelangelo برای آن دسته از صاحبان خانه ایده آل است که می خواهند جلوه ای لطیف از خانه را در خانه خود اضافه کنند. این سنگ مرمر دارای رگه های ظریف خاکستری با سازگارترین زمینه سفید است. این سنگ می تواند در هر طرح مینیمالیستی شگفت انگیز به نظر برسد. این نوع مرمر دارای شور و نشاط بیشتری است به همین دلیل برای انواع طراحی های ساده و در عین حال ظریف توصیه می شود.

 • سنگ مرمر امپرادور

سنگ مرمر امپرادور نوعی سنگ مرمر اسپانیایی است که در رنگ های قهوه ای روشن و تیره یافت می شود. سایه های قهوه ای با الگوهای رگه ای نامنظم سفید و درخشان و خاکستری همراه است. سایه های تیره قهوه ای در این سنگ مرمر کاملاً با اتاق هایی با مبلمان و لوازم طلایی یا برنجی مطابقت دارد.

 • سنگ مرمر کرما مارفیل

Crema Marfil  یکی دیگر از انواع مرمر اسپانیایی معروف است که به دلیل تنوع مختلف بژ با الگوهای نامنظم و شدت رگبرگ متفاوت است. این ماده معمولاً در ترکیب با سنگ مرمر تیره رنگ یا سایر سنگهای طبیعی مورد استفاده قرار می گیرد تا شدت آنها را با رنگ روشن و زمینه یکنواخت خود فرو نشاند. این سنگ برای کف پوش، روکش دیوار و در محصولات موزاییک مرمر استفاده می شود.

 • سنگ مرمر کاررا

سنگ مرمر کاررا رایج ترین نوع سنگ مرمر است، به همین دلیل ارزان ترین سنگ مرمر نیز در این لیست است. این سنگ یک زمینه سفید مایل به خاکستری با رگه های خاکستری ریز دارد. الگوی رگه بندی از نظر ظاهری به طور کلی خطی و نرم است. اکثر صاحبان خانه از سنگ مرمر کاررا استفاده می کنند چون مقرون به صرفه است و ظاهر سفید آن می تواند فضای زندگی را زنده تر نشان دهد.

 • سنگ مرمر سیاه لوادیا

سنگ مرمر Levadia Black یک سنگ مرمر یونانی به رنگ سیاه با رگه های ریز سفید مایل به خاکستری در الگوی دودی است. این سنگ همچنین به سنگ مرمر سیاه تیتانیوم معروف است و معمولاً برای تزئین میزهای پیشخوان استفاده می شود.

 • سنگ مرمر نرو مارکینا

نرو مارکینا (Nero Marquina) یک سنگ مرمر خیره کننده اسپانیایی در رنگ سیاه است. این سنگ دارای رگه سفید چشمگیر است که جذابیت را به ظاهر آن می بخشد. این سنگ مرمر مورد علاقه هر کسی است که طرح های طراحی معاصر را دوست دارد و در حمام و کفپوش به طور کلی و به عنوان پس زمینه عکس شگفت انگیز به نظر می رسد.

 • سنگ مرمر ایتالیا

سنگ مرمر ایتالیا برای افرادی است که ترجیح می دهند بهترین چیزهای زندگی را داشته باشند. نکته ای که بسیاری از مردم را متحیر می کند تفاوت قیمت بین سنگ مرمر ایتالیا و سنگ مرمر از کشورهای دیگر است. بیشتر مردم در این زمینه فکر می کنند: “خوب ، این هم مرمر است، درست است؟” و همه سنگهای مرمر دنیا از کربنات کلسیم تشکیل شده اند. تصور عمومی این است که سنگ مرمر ایتالیا صرفاً به دلیل داشتن برندی معتبر گرانتر است.واقعیت این است که سنگ مرمر ایتالیا گران نیست فقط به دلیل اینکه یک برند لوکس است. این یک کالای لوکس به دلیل کیفیت عالی است. بیایید بررسی کنیم که چه چیزی هزینه های سنگ مرمر را افزایش می دهد و چرا به طور خاص قیمت های سنگ مرمر کاررا از سنگ مرمر معمولی بالاتر است.

سنگ مرمر یک سنگ طبیعی است

مهمترین نکته ای که در مورد سنگ مرمر باید درک کرد این است که سنگ مرمر تولید یا ساخته نشده است. سنگ مرمر یک سنگ طبیعی است. این یک شکل متبلور از کربنات کلسیم است. سنگ مرمر را نمی توان در کارخانه ساخت. این سنگ به طور طبیعی در پوسته زمین ما یافت می شود، هنگامی که مقدار زیادی فشار و گرما بر روی سنگ آهک یا کربنات کلسیم تأثیر می گذارد، تشکیل می شود.به همین دلیل سنگ مرمر اغلب در نزدیکی صفحات تکتونیکی یافت می شود. وقتی صفحات تکتونیکی جابجا می شوند، فشار غیرقابل تصوری را به هر سنگ آهک یا کربنات کلسیم پوسته وارد می کنند، که به نوبه خود سنگ مرمر را تشکیل می دهد. این فرایندی است که در طول میلیون ها سال اتفاق می افتد و در هیچ کارخانه ای در همان سطح قابل تکرار نیست.

همه سنگ مرمر یکسان ساخته نشده است

این واقعیت که سنگ مرمر یک سنگ طبیعی است نیز به این معنی است که تغییرات زیادی در کیفیت آن وجود دارد. سنگ مرمری که در مناطقی ساخته شود که کربنات کلسیم ناخالصی زیادی در آن باشد، در نهایت ضعیف و شکننده خواهد بود. از طرف دیگر، سنگ مرمر که در مناطقی ساخته می شود که شرایط طبیعی خوبی داشته باشد، از کیفیت بسیار بالایی برخوردار خواهد بود.

به همین دلیل قیمت سنگ مرمر ایتالیا بیشتر از انواع دیگر سنگ مرمر است. این فقط یکی از بهترین سنگهای طبیعی است که می توان خریداری کرد. همچنین به همین دلیل است که قیمت های سنگ مرمر کالاتا از سایر انواع مرمر بالاتر است.در اینجا یک چیز جالب برای فکر کردن وجود دارد. بسیاری از مردم از سنگ مرمر استفاده نمی کنند زیرا فکر می کنند این ماده بسیار ضعیف است و خیلی راحت تراشه می شود. در عین حال، ما مجسمه های مرمری داریم که قدمت آنها هزاران سال است. ما مکان های تاریخی داریم که سنگ مرمر نصب شده در حین ساخت تا به امروز پابرجا مانده است.

هنگام خرید سنگ مرمر ایتالیا، شما یک سرمایه گذاری طولانی مدت انجام می دهید. در عرض چند سال مجبور نیستید سنگ مرمر خود را تعویض کنید زیرا آنها بیش از حد پرداخت شده اند. سنگ مرمر با کیفیت خوب بسیاری از انواع دیگر مواد را به راحتی پشت سر می گذارد. در صورت استفاده از مهر و موم بر روی سنگ مرمر، از مقاومت بیشتری نیز برخوردار می شود.قیمت سنگ مرمر گیج کننده به نظر می رسد، اما این به دلیل اهمیت کشور مبدا است. کیفیت سنگ مرمر کاملاً به محل استخراج آن بستگی دارد. سنگ مرمریتی که از معادن ایتالیا و برزیل تهیه می شود از بهترین سنگ مرمرهای جهان است زیرا این کشورها دارای با کیفیت ترین سنگ مرمر هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *