سنگ مرمر در مقابل سنگ آهک چه تفاوت هایی دارد؟ خانه شما باید به بهترین شکل ممکن باشد. هرکسی دوست دارد در فضایی باشد که آن را دوست دارد. برای دستیابی به این هدف، باید با دقت انتخاب کنید که چه موادی در خانه قرار می گیرند، مخصوصاً وقتی که به کف و سطوح مربوط می شود. همچنین باید از سطوح سنگی خود به خوبی مراقبت کنید و مطمئن شوید که برای حفظ طول عمر آنها متخصصانی قابل اعتماد استخدام می کنید.برخی از گزینه های مناسب، سنگ مرمر و سنگ آهک (کربنات کلسیم) است که هر دو ظاهر لوکسی را که دوست خواهید داشت به شما ارائه می دهند. در زیر می توانید تفاوت و شباهت آنها را بخوانید تا بتوانید تعیین کنید کدام یک را در خانه خود دوست دارید داشته باشید.

سنگ مرمر در مقابل سنگ آهک چه تفاوت هایی دارد؟

زیبایی شناسی

سنگ مرمر در مقابل سنگ آهک چه تفاوت هایی دارد؟ هر دو ازپودر کربنات کلسیم تشکیل شده اند و اغلب با یکدیگر اشتباه گرفته می شوند. در واقع، بسیاری از مردم تفاوت را نمی دانند. وقتی صحبت از زیبایی ظاهری سنگ طبیعی شما می شود، اگر به دنبال ماده ای با رنگ ملایم هستید، می خواهید سنگ آهک یا سنگ کربنات کلسیم تهیه کنید. با این وجود سنگ مرمر می تواند در تنوع زیادی از رنگ ها شامل: سیاه، صورتی، سفید، آبی و غیره باشد. هنگامی که از سنگ مرمر استفاده می کنید، می توانید هر از چند گاهی رگه ها و لایه هایی را ببینید که این به دلیل وجود مواد معدنی در سنگ قابل مشاهده است.

برای ماندگاری هر یک از این گزینه ها به سطحی از نگهداری و مراقبت نیاز است. اگر در سطوح مرمر یا سنگ آهک( کربنات کلسیم) خود علائم قابل مشاهده ای از آسیب یا ساییدگی مشاهده کردید، یا واقعاً سنگ کاری قدیمی دارید که نیاز به ترمیم دارد، با کارشناسان این حوزه ارتباط برقرار کنید. و اطمینان حاصل کنید که سنگ مرمر یا سنگ آهک شما در هر ساختاری که باشد از پایانی عالی و شکیل برخوردار است.

سختی

یکی از دلایلی که به راحتی می توان این سنگ ها را شکل داد این است که مواد سخت محسوب نمی شوند. در مقایسه با سنگ آهک، سنگ مرمر تحت تأثیر گرمای بیشتری در زیر سطح زمین قرار دارد. به همین دلیل، سنگ مرمر متراکم تر از سنگ آهک است و در نتیجه، سخت تر است. اگر بخواهید با اولویت سختی به دنبال یک سطح سنگی بروید، احتمالاً سنگ مرمر را در نظر می گیرید.

موارد استفاده از سنگ مرمر و سنگ آهک

سنگ مرمر در مقابل سنگ آهک چه تفاوت هایی دارد؟ اینکه شما از چه ماده ای استفاده می کنید به مواردی که می خواهید استفاده کنید نیز بستگی دارد. برخی از اتاق ها وجود دارد که برای هر نوع ماده ای نامناسب است. اگر می خواهید سنگ آهک( سنگ کربنات کلسیم) را در خانه خود قرار دهید و می خواهید از قرار دادن آن در آشپزخانه یا حمام جلوگیری کنید. با این وجود می توانید از آن برای پانل های دیواری و کف در ورودی خانه خود استفاده کنید.

از آنجا که سنگ مرمر می تواند لکه دار باشد، ممکن است از قرار دادن سنگ مرمر در آشپزخانه خودداری کنید. در صورت انجام این کار، اطمینان حاصل کنید که با تیم حرفه ای خود در مورد درزگیری صحیح سطح حمام و آشپزخانه مشورت کنید. می توانید برای میزهای پیشخوان، مبلمان، کف حمام، محیط شومینه و کف راهرو از سنگ مرمر استفاده کنید.

تاثیر اسید بر این مواد

اگر می خواهید سنگ مرمر یا سنگ آهک را در خانه خود استفاده کنید، باید مطمئن شوید که هر دو ماده را از اسید دور نگه می دارید. اکنون، وقتی می گوییم اسید، ما فقط در مورد محصولات شستشو و تمیز کردن سطوح خانه که می توانید در فروشگاه محلی خود تهیه کنید صحبت نمی کنیم. محصولات اسیدی می توانند محصولات ساده ای از فروشگاه مواد غذایی مانند لیمو و آبلیمو نیز باشند. اینها می توانند آب بندی سنگ طبیعی شما را از بین ببرند و می توانند کف سطوح را لکه دار کنند.

هزینه ها

سخت است که هزینه کلی سنگ کف از نوع سنگ آهک و سنگ مرمر خود را مشخص کنید. به این دلیل که شما می توانید این مواد را در چندین رنگ مختلف تهیه کنید و می توانید آنها را مهر و موم یا صیقل دهید. معمولاً می توان گفت که هزینه سنگ آهک کمتر از سنگ مرمر است. با این حال، هنگامی که آن را به طور حرفه ای درزگیری کنید، ممکن است هزینه سنگ آهک بیش از سنگ مرمر باشد. اگر براساس هزینه تصمیم می گیرید، باید گزینه های خود را بررسی کنید و بعد تصمیم بگیرید.

نتیجه گیری

همانطور که در بالا گفته شد سنگ آهک و سنگ مرمر هر دو از کربنات کلسیم تشکیل یافته اند و سنگ مرمر حاصل دگرگونی بر اساس فشار و دمای سنگ کربنات کلسیم است. سنگ آهک و ستگ مرمر گزینه های بسیار زیبایی برای سطوح خانه شما هستند. اگر می خواهید در این مورد بیشتر بدانید باید نماهای کار شده در این دو نوع سنگ را مشاهده کنید و از کارشناسان و با تجربه های این زمینه کمک بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *