ابزارهای برش سنگ کربنات کلسیم چیست؟

ابزارهای برش سنگ کربنات کلسیم

آنچه باید راجب ابزارهای برش سنگ کربنات کلسیم بدانیم این است که سنگ آهک یا کربنات کلسیم بسیار متخلخل است، همین ویژگی برش آن را با ابزار دستی آسان می کند. جز اصلی سنگ آهک کربنات کلسیم است. این ماده معدنی است که از رسوب مواد آلی و فسیل ها، عمدتا اسکلت موجودات دریایی ساخته شده است که بااستفاده ازابزارهای برش سنگ کربنات کلسیم به دست می آید. در ساخت و ساز، بلوک های سنگ آهک به دلیل زیبایی و سهولت تراشیدن آن، قرن ها مورد علاقه معماران بوده اند. همچنین به جای آجر و برای پله ها، صفحات دیوار، کاشی های کف و حاشیه ی پنجره ها استفاده می شود.

سنگ آهک یا کربنات کلسیم استخراجی از معدن پودرکربنات کلسیم برای استفاده های مختلف یا در کارخانجات فرآوری پودر کربنات کلسیم به صورت پودر و یا به صورت پودر کربنات کلسیم کوتد در می آید و یا در کارخانجات تولید سنگ تزیینی برش داده می شود و به صورت های مختلف و استفاده های گوناگون تزیینی تبدیل می شود. ابزارهای برش سنگ کربنات کلسیم برای برش سنگ کربنات کلسیم استفاده می گردد. در زیر برخی از این ابزار را به شما معرفی می کنیم.

ابزارهای برش سنگ کربنات کلسیم چیست؟
  • سیم الماس

برای بدست آوردن قواره های سنگ آهک، بلوکهای عظیمی از آن باید از دیواره های معدن بریده شود. این کار معمولاً با اره سیمی انجام می شود. اره سیمی از یک تجهیزات ثابت تشکیل شده است. در طول کابل ضخیم “مهره های الماس” پوشانده شده که از طریق آنها سنگ کربنات کلسیم اره می شود. سپس بلوک های بزرگ را برای سهولت در حمل و نقل به بلوک ها یا قواره های کوچکتر برش می دهند.

  • تیغه های اره الماسی

اندازه تیغه های اره های الماسی می تواند از چهار اینچ برای اره دستی برای برش کاشی تا ۱۲ فوت بر روی اره ای باشد که برای برش برش های بلوک های معدن طراحی شده است. سنگ کربنات کلسیم به دلیل تخلخل، سنگ چندان سختی نیست، اما تخلخل باعث می شود که بتواند فلز نگهدارنده الماس را روی تیغه تراش دهد، به همین دلیل انتخاب تیغه ای که مخصوص تراش سنگ کربنات کلسیم طراحی شده بسیار مهم است.

  • ابزار کنده کاری

سنگ کربنات کلسیم در بین مجسمه سازان بسیار محبوب است. آنها از پتک و مجموعه ای از اسکنه های استیل با سرهای مختلف استفاده می کنند که ممکن است صاف، دندانه دار یا گرد باشند تا جلوه های مختلفی ایجاد کنند. آنها همچنین از سمباده های کاغذی و فلزی برای صاف کردن سنگ آهک استفاده می کنند. برای قطعات بسیار بزرگ، برخی از مجسمه سازها از دستگاه های پنوماتیک با اتصالات اسکنه ای استفاده می کنند. برای تراش های سنگی که با بلوک های سنگ کربنات کلسیم ساخته شده اند نیز از تراش های فلزی و پتک برای اصلاح و شکل دادن مجدد بلوک ها ازابزارهای برش سنگ کربنات کلسیم استفاده می کنند.

  • تجهیزات دیگر برش سنگ کربنات کلسیم

ممکن است از اره های دستی برای برش سنگ کربنات کلسیم استفاده شود، اما اره کاشی یا سنگ تراشی بیشترین کاربرد تجهیزات برای پیمانکاران و نصاب ها است. یک تیغ اره الماس فرموله شده برای برش سنگ کربنات کلسیم بر روی اره نصب می شود و بلوک ها یا کاشی های سنگ آهک یا هامن کربنات کلسیم بر روی پایه متحرک قرار می گیرند. اپراتور اره را روشن می کند و در حالی که در حال چرخش است، سنگ آهک به سمت آن رانده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.