آب سنگ کربنات کلسیم به عنوان خوراکی

آب سنگ کربنات کلسیم به عنوان خوراکی به عنوان یک شاخص در مواد تشکیل دهنده در غذاها و خوراکی های تایلندی استفاده می شود.برای مثال در  پنکیک های نارگیل شیرین تابه ای (Kane Paeng Jee) ، که از آن ااستفاده می کنند.

استفاده از این ماده به عنوان خوراکی

یک آب معدنی طبیعی حاوی کربنات کلسیم صورتی به طور گسترده ای در خمیرهای غذاهای سرخ شده و شیرینی ها به عنوان یک ماده اصلی برای ترد شدن استفاده می شود. همچنین این مواد برای خرد کردن خیار برای ترشی و سبزیجات برای سالاد استفاده می شود.

آب کربنات کلسیم یا آب سنگ آهک  Limestone Water

محتویات یک ظرف کوچک سنگ صورتی را که از بازارهای تایلند و جنوب شرقی آسیا موجود است، در یک ظرف دو چهارم خالی کنید و پر از مایع کنید. شیشه را محکم با درپوش بپوشانید و تکان دهید تا کربنات کلسیم حل شود. بگذارید ۱ تا ۱ و نیم ساعت بماند، یا تا زمانی که آب تقریباً پاک شود. در دستورالعمل هایی که به این ماده ترد کننده نیاز دارد، از آب بسیار کم رنگ صورتی و ذرات ریز گرد و غبار کربنات کلسیم معلق استفاده کنید.

کلوخه کربنات کلسیم یا آهک و آب باقیمانده در شیشه را در یخچال و فریزر نگهداری نکنید، آب بیشتری به آن اضافه کنید و شیشه را حدود یک ساعت یا قبل از اینکه دوباره مورد نیاز باشد، تکان دهید. یک بسته کربنات کلسیم یا سنگ آهک صورتی برای استفاده طولانی مدت خواهد بود و برای مدت نامحدودی حفظ می شود. هنگامی که جامدات محلول در آن در نیم ساعت یا کمتر ته نشین شوند، دیگر از این ماده استفاده نکنید زیرا این نشان می دهد که ذرات باقیمانده بیش از حد درشت هستند.

کربنات کلسیم به عنوان خوراکی یا سنگ آهک صورتی همچنین یکی از مواد اصلی مورد استفاده در مغذی آجیل جویدنی در بین مردم آسیای جنوب شرقی است که مایل نیستند از این سرگرمی که قبلاً بسیار محبوب در سرتاسر چین و آسیا بوده است، دست بکشند. جویدن آجیل قبلاً یک فعالیت اجتماعی و مراسم روزمره ای بود که توسط افراد از همه طبقات جامعه انجام می شد و معادل نوشیدن چای در انگلیس بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.