نقش سنگ کربنات کلسیم در صنعت ساخت شیشه

سنگ کربنات کلسیم در صنعت ساخت شیشه

نقش سنگ کربنات کلسیم در صنعت ساخت شیشه سنگ آهک جزء مهمی در ساخت شیشه است و به عنوان یک تثبیت کننده که خصوصیات مکانیکی و ظاهر فیزیکی شیشه را بهبود می بخشد استفاده می شود.

نقش سنگ کربنات کلسیم در صنعت ساخت شیشه

مشخصات سنگ آهک در شیشه سازی

نقش سنگ کربنات کلسیم در صنعت ساخت شیشه ،صنعت شیشه به سنگ آهک بالا (CaCO3: 94.5%) نیاز دارد و وقتی CaCO3 و MgCO3 ترکیب می شوند باید خلوص سنگ دانه بندی کربنات کلسیم به ۹۷٫۵٪ برسد. آهن و سایر مواد رنگی مانند کربن ناخالصی به وجود می آورد. Fe2O3 باید تا ۰٫۲۰٪ (حداکثر) باشد. برای شیشه های بی رنگ، سنگ آهک نباید بیش از ۰۴/۰ درصد باشد. و برای شیشه بطری از Fe2O3 تا ۰۵/۰ درصد استفاده می شود.

سنگ آهک شرق لرستان در شهر الیگودرز برای صنایع شیشه ایده آل است زیرا دارای خلوص بالا با سطح بسیار کمی از مواد نامطلوب و آلاینده است که  این مواد می توانند به روند ساخت شیشه آسیب برساند. این ماده دارای محتوای آهن بسیار کمی است به طور معمولFe2O3 <0.03٪ با مقدار کلسیم زیاد به ترتیب ۹۸٫۵٪ CaCO3 و با مزیت اضافه شده منیزیم سازگار به طور معمول ۱٪ MgCO3. سنگ آهک تولید شده می تواند از نظر اقتصادی و زیست محیطی برای تولید کننده شیشه سودمند باشد.

  • شیشه در انگلیس

در انگلستان شرکتهای تولیدی شیشه باید از سنگهای آهکی با کیفیت بالا برای تولید ظروف شیشه ای کانتینری در انگلیس و سرزمین اصلی اروپا تولید شود و عضو کنفدراسیون تولید کنندگان شیشه انگلیس باشد.

  •  شیشه سازی تجاری

اکثر لیوان ها، بطری ها و شیشه های تجاری از شیشه سودا-آهک تشکیل شده است. شیشه سودا-آهک متداول ترین نوع لیوان است که برای ظروف شیشه ای (بطری و شیشه) برای نوشیدنی ها، غذا و برخی از اقلام کالایی تولید می شود. ماسه سیلیسی، خاکستر سودا و سنگ آهک یا کربنات کلسیم یا سنگ آهک دولومیتی نمایانگر اکثر مواد اولیه مورد استفاده در تولید شیشه هستند.شیشه سودا-آهک به طور کلی با ذوب مواد اولیه یا دسته ای مانند شن سیلیکا (دی اکسید سیلیکون، SiO2) با خاکستر سودا (کربنات سدیم، Na2CO3) ، سنگ آهک یا دولومیت (کربنات کلسیم، CaCO3) به علاوه درصد کمی دیگر تهیه می شود. مواد را می توان برای ویژگی های خاص مانند رنگ آمیزی اضافه کرد. ترکیب شیشه سودا آهک به طور معمول ۶۰-۷۵٪ سیلیس، ۱۲-۱۵٪ سودا و ۵-۱۲٪ آهک است.دسته شیشه پس از تولید به کوره های شیشه ای که در آن دما می تواند بیش از ۱۵۰۰ درجه سانتیگراد باشد، وارد می شود. بطری های سبز و قهوه ای از مواد اولیه حاوی اکسید آهن به دست می آیند، در حالی که بطری های شیشه ای شفاف از کمبود مواد رنگی بدست می آیند.

نقش سنگ کربنات کلسیم در صنعت ساخت شیشه،به طور معمول، شن و ماسه در دمای حداکثر ۲۰۰۰ درجه سانتیگراد ذوب و نرم می شود، با افزودن مایعی به عنوان یک شار عمل می کند و نقطه ذوب را به ۱۰۰۰ درجه سانتیگراد کاهش می دهد و باعث کنترل بیشتر آن می شود. این مایع باعث می شود لیوان محلول در آب باشد، نرم و بسیار با دوام نباشد. بنابراین سنگ آهک یا کربنات کلسیم اضافه می شود تا به عنوان یک تثبیت کننده عمل کند و سختی و دوام شیمیایی شیشه را افزایش دهد.

لیوان سودا آهک، نسبتاً ارزان، از نظر شیمیایی پایدار، کاملاً سخت و بسیار کارپذیر است، زیرا قادر است چندین بار دوباره نرم و ذوب شود، ایده آل برای بازیافت نیز می باشد. این ویژگی ها آن را برای تولید مجموعه وسیعی از محصولات شیشه ای، از جمله بطری مناسب می کند. همه بطری ها و مواد شیشه ای اکنون با استفاده از هوای فشرده با استفاده از دو روش “Press and Blow” یا “Blow and Blow” به طور خودکار ساخته می شوند.

بازیافت شیشه

  • شیشه ۸ درصد زباله های سطل آشغال خانگی را تشکیل می دهد.
  • شیشه می تواند به طور مکرر بازیافت شود زیرا شیشه تخریب یا فرسوده نمی شود.
  • با بازیافت ۱ ظرف شیشه ای انرژی لازم برای اینکه یک لامپ را برای مدت زمان تقریباً ۱ ساعت تأمین کند یا تلویزیون را به مدت ۱۵ دقیقه کار کند صرفه جویی می شود.

گلدان شیشه ای (شیشه های خرد شده و طبقه بندی شده استفاده شده) را می توان در ظرف های شیشه ای و بطری های جدید بازیافت کرد. و همچنین سایر محصولات مانند بتن، فایبرگلاس، کاشی و سرامیک، قاب عکس از آن ساخته می شود و همچنین می توان از آن در بستر جاده ها استفاده کرد.استفاده از شیشه بازیافتی ۴۰ درصد انرژی کمتری نسبت به تولید شیشه از مواد اولیه جدید نیاز دارد.در ایرلند تقریباً ۷۵٪ از کل بسته بندی شیشه بازیافت می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.