هفت مزیت پوستی کلسیم که قبلاً نمی دانستید

هفت مزیت پوستی کلسیم

هفت مزیت پوستی کلسیم که قبلاً نمی دانستید بیشترین کلسیم موجود در پوست در اپیدرم یا بیرونی ترین لایه پوست وجود دارد. کمبود کلسیم می تواند سلامت پوست ما را مختل کند. به بدن کمک می کند سلول های پوستی قدیمی را با سلول های جدید جایگزین کند. کمبود آن در بدن باعث می شود پوست شما شکننده و خشک به نظر برسد. پودرکربنات کلسیم طبیعی زمین در بسیاری از مواد طبیعی و خوراکی وجود دارد که می تواند تامین کننده کسری کلسیم موجود در بدن انسان باشد.برخی از مزایای شگفت انگیز و ناشناخته کلسیم برای پوست ما مانند جلوگیری از خشکی پوست، جلوگیری از پوست مرده و ایجاد چین و چروک وجود دارد. در اینجا چند روش برای نجات دادن پوست شما آورده شده است:

  • مرطوب کننده طبیعی
  • حفاظت از دندان و استخوان
  • تجدید پوست
  • آنتی اکسیدان
  • محافظت در برابر شرایط سخت آب و هوایی
  • استرس را کاهش می دهد
  • درمان های کلسیم صورت
هفت مزیت پوستی کلسیم که قبلاً نمی دانستید

مرطوب کننده طبیعی

کلسیم توده زیادی از مواد بدن ما را اشغال می کند. پوست بدون مصرف مورد نیاز خشک، چروک و خارش می یابد. کلسیم با اپیدرم برای تولید سبوم، یک ماده طبیعی پوشش دهنده پوست است که پوست را حفظ می کند تا رطوبت طبیعی خود را حفظ کند.مقدار ناکافی کلسیم سبوم کمتری تولید می کند و پوست را خشک و ناسالم می کند. در صورت خشکی و آسیب دیدن پوست، ممکن است افراد با اختلالات جدی پوستی مانند اگزما روبرو شوند و این حتی می تواند منجر به سرطان پوست شود. کرم های مرطوب کننده پوست اغلب حاوی پودر کربنات کلسیم در ساختارشان هستند که می تواند با جذب پوستی میزان کلسیم پوست را افزایش دهد.

  • حفاظت از دندان و استخوان

بدن شما به مقدار مشخصی کلسیم احتیاج دارد و در صورت مصرف کمتر کلسیم، سیستم شروع به سرقت کلسیم از استخوان ها و دندان ها می کند و باعث ضعیف شدن آنها می شود و شما را به مشکلات جدی دیگری مبتلا می کند. اگر کلسیم کافی دریافت نکنید، مجبورید برای کمک از بهترین جراح ارتوپدی استفاده کنید. تقریباً تمامی خمیردندان ها از پودر کربنات کلسیم در ساختارشان استفاده شده است.

  • تجدید پوست

کلسیم مسئول گردش مناسب سلول است اما بدون دریافت دوز مناسب کلسیم امکان پذیر نیست. این باعث تضمین تجدید پوست می شود بنابراین سطوح مرده را با ایجاد موانع محافظ لیپیدی از بین می برد.

  • آنتی اکسیدان

گرچه کلسیم به خودی خود آنتی اکسیدان نیست اما نقش مهمی در تولید آنتی اکسیدان دارد که از آسیب DNA جلوگیری می کند و به طور شگفت انگیزی از بافت پوست ما محافظت می کند.

محافظت در برابر شرایط سخت آب و هوایی

هوای سرد یا یخبندان همیشه بر روی پوست تأثیر بدی می گذارد. مصرف مناسب و مورد نیاز آن از پوست شما در برابر شرایط سخت آب و هوایی محافظت می کند. پوست خشک و خارش دار می تواند با جادوی کلسیم با موفقیت دفع شود زیرا بافت های محافظ اپیدرمی را در برابر آب و هوای خشک و سخت ارائه می دهد.

استرس را کاهش می دهد

کلسیم سیستم عصبی را آرام می کند و بنابراین استرس و افسردگی را کاهش می دهد. مقدار کافی از این ماده معدنی به میزان قابل توجهی خطر آسیب به الاستین و کلاژن را کاهش می دهد.

درمان های کلسیم صورت

برخی از درمان های فانتزی صورت معمولاً توسط آرایشگران استفاده می شود تا ظاهری شاداب و درخشان به مشتریان خود ارائه دهند. برای احیای بافت پوست از تعدادی ماسک ماست، توت فرنگی، موز و عسل استفاده می شود.در بالا فواید کلسیم ذکر شده است. کمبود آن خطر چند بیماری جدی را افزایش می دهد و برای جلوگیری از این مشکل، ممکن است یک مکمل کلسیم به رژیم های غذایی خود اضافه کنید که می تواند استفاده از کربنات کلسیم در مواد غذایی متنوع و با رعایت دستورالعمل های مربوطه باشد. در صورت بروز هرگونه مشکل دیگر، از متخصصین پوست راهنمایی و مشاوره تخصصی مفید بگیرید تا خطرات کمبود آن را به حداقل برسانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.