غذاهای حاوی کربنات کلسیم را بشناسیم

غذاهای حاوی کربنات کلسیم

غذاهای حاوی کربنات کلسیم را بشناسیم کربنات کلسیم یک مکمل غذایی محبوب است که برای افزایش سطح کلسیم استفاده می شود. ممکن است شما آن را به عنوان یک مکمل کلسیم، به عنوان ماده ای سازنده آنتی اسیدها یا به عنوان یک ماده افزودنی در غذا مشاهده کنید.طبق اعلام سازمان غذا و داروی ایالات متحده، پودر کربنات کلسیم برای استفاده در مواد غذایی بدون محدودیت تأیید شده است. کربنات کلسیم یک محصول طبیعی است، اما به طور طبیعی در غذاها وجود ندارد. بیاموزید که این مواد برای افزایش میزان کلسیم در کدام مواد غذایی اضافه شده است.

نکته

از کربنات کلسیم به عنوان مکمل غذایی و افزودنی غذایی استفاده می شود. بسیاری از غذاهای غنی شده با کلسیم، از جمله “شیرهای” غیر لبنی، وافل ها و میله های غلات حاوی این ماده افزودنی هستند.

غذاهای حاوی کربنات کلسیم را بشناسیم

درباره کربنات کلسیم

کربنات کلسیم به عنوان بخشی از پوسته زمین در سراسر جهان یافت می شود. انجمن صنایع معدنی صنعتی آمریکا توضیح می دهد که شما آن را در گچ، سنگ آهک و سنگ مرمر پیدا می کنید – همچنین در پوسته های صدف ماهی وجود دارد. برای ساخت مصالح ساختمانی، کاغذ، پلاستیک، رنگ و گچ تخته سیاه استفاده می شود.کربنات کلسیم همچنین یک مکمل غذایی است که برای افزایش مصرف مواد معدنی در رژیم غذایی هنگامی که رژیم شما دچار کمبود کلسیم است استفاده می شود. شما برای استخوان های سالم، سیستم عصبی خوب، عملکرد مناسب قلب و حرکت صاف عضلات به کلسیم نیاز دارید.بزرگسالان روزانه به ۱۰۰۰ تا ۱۲۰۰ میلی گرم کلسیم نیاز دارند. طبق نظرکلینیک کلیولند، مکمل های کربنات کلسیم معمولاً ۵۰۰ تا ۶۰۰ میلی گرم در هر قرص تأمین می کنند.

آیا باید کلسیم و منیزیم را با هم مصرف کنید؟

کربنات کلسیم گاهی اوقات به عنوان ضد اسید استفاده می شود، زیرا قلیایی زیادی دارد و می تواند اسید معده را خنثی کند. قرص ها را قبل از بلعیدن کاملاً بجوید و هرگز از دوز توصیه شده بیشتر نکنید.اگر کربنات کلسیم را به عنوان مکمل غذایی مصرف می کنید، آن را همراه با غذا یا بلافاصله بعد از غذا مصرف کنید. انستیتوی ملی بهداشت توضیح می دهد که در حضور غذا بهترین جذب را دارد.کربنات کلسیم هنگامی که به عنوان یک افزودنی غذایی استفاده می شود، به عنوان یک ماده ضد انعقاد، یک منبع کلسیم اضافه شده و یک ماده غذایی سفید عمل می کند. این ماده مغذی برای مخمرها، کاهنده اسید و ماده ای سفت کننده است. کربنات کلسیم همچنین می تواند برخی محصولات را تثبیت و ضخیم کند و برای تقویت خمیر استفاده شود.

استفاده ازکربنات کلسیم در غذا

غذاهای حاوی کربنات کلسیم را بشناسیم کربنات کلسیم در بیکینگ پودر، مخلوط خشک دسر، خمیر و شراب وجود دارد. در خوراک دام نیز استفاده می شود. چندین کاربرد بالقوه کربنات کلسیم در غذا شامل موارد زیر است:

  • غلات صبحانه
  • میله های تغذیه ای
  • غذاهای پخته شده
  • نوشیدنی های غنی شده
  • کوکی و کراکر
  • سوپ و سس

در نهایت، برای اینکه بدانید کالایی در آن کربنات کلسیم وجود دارد یا خیر، باید لیست مواد تشکیل دهنده را بخوانید. همه غذاهای غنی شده از کلسیم نیز از کربنات کلسیم استفاده نمی کنند. به عنوان مثال، آب پرتقال غنی شده با Tropicana حاوی تری کلسیم سیترات به عنوان منبع کلسیم است. در مقایسه با کربنات کلسیم، جذب بالاتری دارد. سایر مواد تقویت کننده کلسیم شامل گلوکونات، لاکتات و فسفات است. مالات سیترات کلسیم شکل دیگری است و در مارک های مختلفی از آب میوه یافت می شود.

غذاهای حاوی کربنات کلسیم را بشناسیم ،غذاهای خاصی که روی آن برچسب کربنات کلسیم دارند، شامل انواع مختلفی از نوارهای غذایی، و کوکی های صبحانه است. همه “شیرهای” غیر لبنی حاوی کربنات کلسیم نیستند، اما در بعضی محصولات ، شیر بادام هندی و شیر سویا وجود دارد. برخی از نان های تجاری از جمله نان شگفت انگیز نیز حاوی کربنات کلسیم هستند.

چگونه بهترین شیر غیر لبنی را برای اهداف تغذیه ای خود پیدا کنیم

غذاهای حاوی کربنات کلسیم را بشناسیم ،برای تأمین نیاز روزانه کلسیم بدن لازم نیست به کربنات کلسیم موجود در غذا یا مکمل ها اعتماد کنید. در حقیقت، کربنات کلسیم مکمل می تواند عوارض جانبی دستگاه گوارش مانند نفخ، یبوست و گاز ایجاد کند.گزینه های غذایی کامل کلسیم متنوع است. محصولات لبنی، مانند ماست شیر ​​گاو، پنیر و شیر، همه منابع عالی کلسیم هستند. یکی از راه های دریافت کلسیم مورد نیاز شما خوردن سه فنجان غذا از این منابع است. یک وعده ۱٫۵ اونسی پنیر سفت (مانند چدار) به عنوان یک فنجان محسوب می شود.

همچنین می توانید کلسیم را از مواد غذایی مانند کلم پیچ و کلم بروکلی و همچنین ماهی ساردین کنسرو شده یا ماهی سالمون با استخوان های سالم دریافت کنید. اسفناج حاوی مقدار زیادی کلسیم است، اما سایر ترکیبات موجود در این سبزی توانایی جذب بهینه بدن را مهار می کند.شیرها و آب میوه های غیر لبنی و غلات در واقع منابع خوبی نیستند مگر اینکه غنی شده باشند. غذاهای غنی شده با کربنات کلسیم (یا سایر اشکال کلسیم) هنوز منبع خوبی از این ماده معدنی هستند که باید در رژیم غذایی شما بگنجانند، خصوصاً اگر لبنیات زیادی مصرف نمی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.