عملکرد کربنات کلسیم به عنوان پرکننده

کربنات کلسیم به عنوان پرکننده

کربنات کلسیم به عنوان پرکننده مورد استفاده در محصولات PVC است. در بازیافت پی وی سی،  محققان پیشنهاد می کنند ۱۰٪ کربنات کلسیم برای تقویت سیستم تثبیت کننده موثر خواهد بود.  در طی آزمایشات قبلی انتظار می رفت که این افزودنی با مهار HCl در طی تخریب حرارتی تکامل یافته باشد و مشاهده شد که کربنات کلسیم همچنین با مهار HCl تکامل یافته در طی تجزیه نوری، در تثبیت فتوشیمیایی شرکت می کند و عملکرد موثری در این زمینه دارد.  لایه سطحی متخلخل با ضخامت ۱۵ میکرومتر کربنات کلسیم به دلیل خاصیت حلالیت توسط رطوبت و باران شسته می شود. در قاب پنجره ها، مقداری کربنات کلسیم به دلیل واکنش آن با دی اکسید گوگرد، که یک آلاینده رایج است، به سولفات کلسیم تبدیل می شود.کربنات کلسیم به عنوان پرکننده خاصیت غربالگری ندارد و  بنابراین مشابه سایر مواد پرکننده و رنگدانه، پس از تخریب کافی ماتریس پلیمر اطراف که توسط باد و باران از سطح خارج می شوند در طول استفاده طولانی مدت این ماده در ترکیب کابل ها، هیچ گونه پرکننده ای از بین نرفته است.

عملکرد کربنات کلسیم به عنوان پرکننده

همچنین ماسه های معدنی و رودخانه ای از PVC در برابر تجزیه نوری با غلظت بالا (۵۶ درصد) محافظت می کنند. از مخلوط اکسید منیزیم و تیتانیوم نیز برای تولید پروفیل پنجره و درب استفاده شده است. بهترین ویژگی های هواشناسی زمانی به دست آمد که نسبت MgO به TiO2   یک به سه باشد. از پرکننده های چوب برای تقویت و کاهش هزینه PVC استفاده می شود. الیاف چوب تغییر رنگ پی وی سی را تسریع می کنند. آرد چوب به شدت جذب آب را افزایش می دهد. قرار گرفتن در معرض محیط خارج و آزمایشگاه مواد مرکب پی وی سی باعث تغییر رنگ، افزایش غلظت کربونیل و از بین رفتن ذرات چوب از سطح می شود. همچنین اکسیداسیون لیگنین ها تغییر رنگ را تحت تأثیر قرار می دهد و کربن سیاه ممکن است به عنوان عوامل غربالگری در محافظت از مواد PVC استفاده شود. در ترکیب دو ماده پرکننده، نانو ذرات کربنات کلسیم بی اثر مانع تجزیه نوری PVC می شوند، در حالی که نانو ذرات اکسید روی به صورت فعال کننده عمل کرده و تخریب پلی (وینیل کلرید) را تسریع می کنند.در برخی از پلیمرها مشخص شد که پرکننده های سیلیس پایدار کننده ها را جذب می کنند و بنابراین ثبات پلیمر را کاهش می دهند. البته سهم مشابهی برای PVC وجود ندارد، که ممکن است به دلیل تحقیقات ناکافی باشد.

مواردی که در بالا گفته شد به طور خلاصه و حاصل اطلاعات علمی و با منبع چند مقاله علمی معتبر در مورد تاثیر کربنات کلسیم و عملکرد آن پس از ترکیب با پلاستیکی و پی وی سی است. نکته  اصلی در استفاده از پودر کربنات کلسیم در مواد پلاستیکی قیمت ارزان و در دسترس بودن این پرکننده مفید می باشد. البته برای استفاده کربنات کلسیم به عنوان پرکننده این ماده مفید را معمولا به وسیله اسید استئارات پوشش داده و به عنوان پودر کربنات کلسیم کوتد استفاده می کنند. اطلاعات بیشتر در مورد تأثیر پرکننده ها در مورد هوازدگی و  عملکرد پرکننده ها را می توان در تماس با ما و مشورت با کارشناسان شرکت پودر کربنات کلسیم سپید دانه الیگودرز جویا شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.