انواع پودر های معدنی را نام ببرید

انواع پودر های معدنی را نام ببرید

انواع پودر های معدنی را نام ببرید

همراهان عزیز در ادامه با ما باشید تا شما را با انواع پودر های معدنی را نام ببرید آشنا کنیم.

پودر معدنی چیست؟

برخلاف تصور عموم مردم، پودر معدنی فقط برای زنانی که مبتلا به بیماری های پوستی هستند نیست. بلکه جایگزین مناسبی برای آرایش های معمولی برای حفظ سلامت پوست نیز به شمار می رود. علاوه بر این، این ماده بدون پارابن است، به محافظت در برابر اشعه های مضر به دلیل ترکیبات اکسید روی و دی اکسید تیتانیوم که معمولاً در پودرهای مواد معدنی یافت می شود، کمک می کند.

انواع پودر های معدنی را نام ببرید

  • پودر زئولیت
  • تالک
  • بنتونیت
  • کلسیم کربنات

و…

پودر تالک

پودر تالک چیست؟

پودر تالک از تالک ساخته شده است، ماده معدنی که عمدتا از عناصر منیزیم، سیلیکون و اکسیژن تشکیل شده است. به عنوان یک پودر، رطوبت را به خوبی جذب می کند، به کاهش اصطکاک کمک می کند، و آن را برای خشک نگه داشتن پوست نیز مفید می کند. به طور گسترده ای در محصولات آرایشی و بهداشتی مانند پودر بچه و پودرهای بدن و صورت بزرگسالان و همچنین در سایر محصولات استفاده می شود.

پودر زئولیت

زئولیت طبیعی یک محیط فیلتر طبیعی جدید و بسیار مناسب برای تصفیه آب است. عملکرد مطلوبی نسبت به فیلترهای شن و ماسه و کربن دارد و آب خالص تری را ارائه می دهد و سرعت کارایی بالاتری را نیز در اختیار شما قرار می دهد و به تعمیر و نگهداری کمتر نیاز دارد. این مزایای زیادی نسبت به شن و ماسه دارد و می توان از آن برای جایگزینی مستقیم شن در فیلتر شن و ماسه معمولی استفاده کرد.

سه کاربرد اصلی از زئولیت در صنعت وجود دارد: کاتالیز، جداسازی گاز و تبادل یونی.

انواع پودر های معدنی را نام ببرید

کاربرد های مختلف زئولیت

ضد سرطان درمانی

مطالعات آزمایشگاهی و حیوانی خواص ضد سرطانی را نشان می دهد، اما هیچ داده بالینی برای تأیید استفاده از زئولیت برای پیشگیری یا درمان سرطان وجود ندارد.

برای درمان اسهال

اگرچه به نظر می رسد داروی حاوی پودر زئولیت در کوبا برای درمان اسهال تولید شده است، اما هیچ اطلاعات منتشر شده ای در دسترس نیست.

برای درمان اوتیسم، تبخال، برای تعادل pH

هیچ داده بالینی برای تأیید زئولیتها برای این موارد استفاده نشده است. علاوه بر این، FDA نامه های هشدار دهنده ای را به توزیع کنندگان مختلف زئولیت به دلیل ادعاهای گمراه کننده ارسال کرده است.

کنترل کننده عملکرد ایمنی

اطلاعات حاصل از مطالعات حیوانی نشان می دهد که زئولیت ها می توانند سیستم ایمنی بدن را تحریک کنند.

پودر معدنی بنتونیت

پودر بنتونیت یک رس طبیعی با بافت ظریف و نرم است. وقتی با آب مخلوط شود به صورت خمیر در می آید. برخی از افراد از این خمیر برای صنعت پزشکی یا آرایشی مانند درمان بثورات و آکنه یا ماسک مو استفاده می کنند.

مردم از پودر بنتونیت برای از بین بردن آلودگی های پوست مانند روغن ها و سموم بدن برای هزاران سال استفاده کرده اند. پودر بنتونیت در بسیاری از محصولات پوستی وجود دارد، اما برخی افراد با هدف تسکین مشکلات هضم یا دفع سموم از بدن، آن را به غذاها یا نوشیدنی ها نیز اضافه می کنند.

تفاوت اصلی بین پودر های معدنی و نمونه های مشابه آن

تفاوت اصلی بین پودرهای معدنی و نمونه های مشابه آنها، مواردی است که در ترکیب طبیعی حذف شده است. این شامل مواد شیمیایی سخت مانند پارابن، سیلیکون، مواد نگهدارنده و مواد معطر است که می تواند باعث تحریک پوست شود.

پودرهای معدنی واقعاً یک ماده مهم و بسیار کاربردی هستند. همچنین دارای ویژگی های ضد التهابی و ضد میکروبی است که به نفع کسانی با مشکلات پوستی رنج می برند، نیز است.

ساختار پودرهای معدنی

بنابراین پودر معدنی از چه چیزی ساخته شده است که آن را بی نظیر می کند؟ به زبان ساده، آن را با مواد معدنی مانند دی اکسید تیتانیوم، اکسید آهن، اکسید روی و تالک که آسیاب شده، درست می کنند و یا به صورت ذرات ریز در می آیند تا در محصولات آرایشی مورد استفاده قرار گیرند.

البته همه محصولات معدنی یکسان نیستند و محصولات مختلف در درجات مختلف میکرونیزه شده اند. به عنوان مثال، هرچه محصول بیشتر میکرونیزه شود، ذرات کوچکتر به هم نزدیک می شوند و در نتیجه پوشش کامل می دهند. هرچه ذرات بزرگتر باشند، پوشش کمتری خواهد داشت.

چگونه یک پودر معدنی انتخاب کنیم؟

مهمترین چیز هنگام انتخاب پودر مواد معدنی این است که ته رنگ زیرین خود را تعیین کنید و همچنین سایه خود را برای یک تطابق واقعی رنگ انتخاب کنید.

یک مجموعه مواد معدنی با ارزش برای پوست شما! بنیاد پودر مواد معدنی حاوی مواد معدنی با کیفیت بالا مانند روی و منیزیم است و برای انواع پوست از حساس تا چرب مناسب است. فرمول یک پوشش مخملی و مات با پوشش باورنکردنی از خود به جای می گذارد. این رنگ چهره را یکدست کرده و روی پوست بسیار طبیعی به نظر می رسد. علاوه بر این، دی اکسید تیتانیوم و اکسید روی محافظت در برابر اشعه UVA و UVB را ارائه می دهند.

نتیجه گیری

پودر معدنی را با مواد معدنی مانند دی اکسید تیتانیوم، اکسید آهن، اکسید روی و تالک که آسیاب شده، درست می کنند. پودر معدنی و پودر کربنات کلسیم انواع مختلفی دارد که در بالا به طور مختصر راجب آن ها صحبت کردیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.