روش ساخت مسیر حیاط با سنگ دانه بندی کربنات کلسیم

ساخت مسیر حیاط با سنگ دانه بندی کربنات کلسیم

روش ساخت مسیر حیاط با سنگ دانه بندی کربنات کلسیم مسیرهایی که در ملک خود دارید می تواند بر ارزش کلی خانه شما تأثیر بسزایی بگذارد. مسیرها در دسترسی آسان به خانه شما و مهمانان شما نقش اساسی دارد. این نه تنها به این معنی است که باید ایمن باشد، بلکه از آنجا که به طور معمول بسیار قابل مشاهده است، باید از نظر بصری نیز جذاب باشد.وقتی شروع به فکر کردن یا تغییر شکل در مسیر حرکت خود می کنید، سنگ دانه بندی کربنات کلسیم به دلیل رنگهای سفید مایل به خاکستری، از نظر زیبایی و جذابیت، گزینه ای عالی است. در عین حال، از لحاظ اقتصادی نیز مواد مقرون به صرفه است، کار با آن آسان است و می توان آن را به ابعاد خاصی برای قابلیت تنظیم خرد کرد.

اگرچه ممکن است فکر کنید که نصب یک راهرو جلو می تواند یک پروژه بسیار بزرگ باشد، اما کاری است که می تواند به عنوان یک پروژه خودتان آن را انجام دهید. بسیاری از افراد موفق در ساخت یک مسیر سنگ کربنات کلسیم خرد شده با دو دست خود از موفقیت برخوردار شده اند.برای اطمینان از درست انجام شدن کار، در اینجا راهنمای نصب راهروی سنگ دانه بندی کربنات کلسیم برای محیط خانه تان آورده شده است.

روش ساخت مسیر حیاط با سنگ دانه بندی کربنات کلسیم

اجرای یک مسیر سنگ دانه بندی کربنات کلسیم

برای دستیابی به بهترین نتیجه، قبل از شروع کار باید مقدمات تهیه ابزار، تجهیزات و مواد مناسب را فراهم کنید. شما به موارد زیر نیاز خواهید داشت:

 • رشته، ریسمان، یا موارد مشابه
 • دستکش
 • بیل
 • چرخ دستی
 • شن کش
 • ابزار
 • پارچه محوطه سازی
 • سنگ دانه بندی شده کربنات کلسیم در اندازه های مختلف

برای مسیرهای بزرگ با مساحت پوششی گسترده، معمولاً به نفع شماست که بیشتر از تجهیزات “سنگین” استفاده کنید تا اینکه منطقه را با بیل حفاری کنید. بسیاری از مالکان خانه ها برای فشرده سازی هر لایه از سنگ کربنات کلسیم، تجهیزات کمکی مانند بابکت را برای حفاری و یک ماشین برای صاف کردن مثل غلتک ماشینی یا تراکتور را انتخاب می کنند.

 • مرحله ۱: مسیر سنگ دانه بندی کربنات کلسیم خود را طراحی کنید

روش ساخت مسیر حیاط با سنگ دانه بندی کربنات کلسیم ،هنگام شروع پروژه ای مانند این، زمان، هزینه و تلاش زیادی صرف آن می شود. بنابراین، شما می خواهید مطمئن شوید که در حال ساخت یک مسیر سنگ آهک خرد شده هستید که مدت طولانی به طول خواهد انجامید. به همین دلیل، مهم است که مدتی را با دقت در نظر بگیرید که می خواهید مسیر چگونه به نظر برسد تا در طول عمر خود از آن راضی باشید.

آیا شما به ظاهر یک بزرگراه مستطیل شکل ترجیح می دهید یا چیزی گرد، قوسی یا پیچ در پیچ بهتر با فانتزی شما سازگار است؟ علاوه بر شکل، باید اندازه کلی را نیز در نظر بگیرید. اگر خانه شما از جاده فاصله گرفته باشد، رانندگی طولانی تر ممکن است بهترین کار باشد.از طرف دیگر، خانه هایی که به جاده نزدیکتر هستند، اغلب با یک مسیر کوتاهتر و گسترده تر، عالی به نظر می رسند. بخاطر داشته باشید که عرض یک مسیر باید اندازه حداقالی رفت و آمد را داشته باشد، و این فضای برای هر راه اضافی را دو برابر می کند.

 • مرحله ۲: محیط را علامت گذاری کنید

پس از استقرار در طرح و چیدمان مسیر سنگ کربنات کلسیم دانه بندی شده، آماده هستید که منطقه ای را که قصد نصب آن را دارید مشخص کنید. برای مشخص کردن محل گسترش لبه های مسیر از قسمت های محوطه سازی خود استفاده کنید.کار با یک همکار عاقلانه است تا بتوانید هر دو یک بازرسی بصری انجام دهید تا اطمینان حاصل کنید که عرض مسیر هماهنگ با طول آن است. از رشته یا حتی رنگ آمیزی برای ایجاد خطوط استفاده کنید که به عنوان راهنمای شما در طول مراحل حفاری عمل می کنند.

 • مرحله ۳: در مورد عمق مسیر تصمیم بگیرید

قبل از حفاری در مسیر، باید در مورد عمق تصمیم بگیرید. مسیرهای سنگ کربنات کلسیم دانه بندی شده از سه لایه جداگانه تشکیل شده است – یک پایه از سنگ بزرگتر، یک لایه دوم از مواد کمی کوچکتر و یک لایه بالایی از سنگ کربنات کلسیم خرد شده و کوچک.هر لایه باید ۴-۶ اینچ عمق داشته باشد. بسته به آنچه تصمیم می گیرید، باید از ۱۲-۱۸ اینچ خاک را حفر کنید تا از یک راهروی ساختاری سالم که به طور مداوم نیازهای شما را تأمین می کند، لذت ببرید.

 • مرحله ۴: منطقه را کاوش کنید

پس از ترسیم نقشه محیط مسیر جدید خود و تصمیم گیری درباره عمق آن، آماده حفاری هستید. در حالی که می توان از مقداری چربی آرنج استفاده کرد و این کار را با دست انجام داد، اکثر افراد ترجیح می دهند تجهیزات کاوش را اجاره کنند تا کار راحت تر و سریعتر انجام شود. مراقب باشید در مرزهایی که تعیین کرده اید بمانید و تا عمق ثابت حفاری کنید.

 • مرحله ۵: پایه مسیر را آماده سازی کنید

برای اینکه راهروی شما محکم و پایدار باشد، باید وقت بگذارید تا پایه و “دیواره” آن را از هرگونه ریشه، علف های هرز، چوب یا بقایای دیگر پاک کنید. زمین را فشرده کنید و مطمئن شوید که از سطحی یکنواخت و محکم برخوردار است.پس از اتمام این کار، یک لایه از پارچه محوطه سازی را پهن کنید. این لایه از جوانه زدن علف های هرز و پوشش گیاهی ناخواسته و ایجاد خرابی در یکپارچگی ساختاری و شکل ظاهری مسیر جلوگیری می کند.

 • مرحله ششم: محاسبه نیازهای مواد

هنگام نصب مسیر سنگدانه بندی کربنات کلسیم، می خواهید مطمئن شوید که این کار با سرعت و کارآیی بیشتر انجام شده است. بنابراین، اطمینان از محاسبه دقیق نیازهای مواد خود مهم است. سفارش بیش از حد سنگ کربنات کلسیم  دانه بندی شده منجر به هزینه بیش از حد می شود در حالی که سفارش بسیار اندک باعث کند شدن سرعت شما و احتمالاً هزینه های اضافی تحویل کالا می شود.برای از بین بردن هر گونه حدس، مطمئن شوید و از یک ماشین حساب مناسب استفاده کنید. به سادگی طول، عرض و عمق منطقه تحت پوشش را وارد کنید و ماشین حساب بقیه کارها را انجام می دهد. به یاد داشته باشید که هر لایه را جداگانه محاسبه کنید.

 • مرحله ۷: مواد و تجهیزات را سفارش دهید

در این مرحله ، همه مراحل شما پشت سر هم قرار دارند و شما آماده هستید که سفارش مواد سنگ دانه بندی شده کربنات کلسیم را که برای مسیر راه خود نیاز دارید، و همچنین تجهیزات مورد نظر برای اجاره را سفارش دهید. بخاطر داشته باشید که هر لایه سنگ در مسیر راه ریخته و جداگانه فشرده می شود.برای جلوگیری از هرگونه آشفتگی و سردرگمی، می خواهید برای این کار ضایعات خود را کاهش دهید. همچنین ممکن است بخواهید از سرویس تحویل در محل برخوردار شوید و در مورد اینکه آیا کیفیت سنگی که برای شما می ریزند بپرسید تا بهتر بتوانید برنامه خود را تنظیم کنید می توانید با ما تماس بگیرید.

 • مرحله ۸: سنگ آهک خرد شده را پخش کنید

آخرین و مهمترین، زمان آن است که سنگ کربنات کلسیم دانه بندی را به داخل مسیر خود پخش کنید. شما با بزرگترین سنگ ها شروع می کنید، واحدهای کوچکتر و در آخر لایه بالایی آن را دنبال می کنید. با استفاده از تجهیزات ویژه، دستگاه غلطک یا حتی یک وسیله نقلیه سنگین، برای فشرده سازی باید چندین بار روی هر لایه غلت بزنید.سرانجام، یک قله را در مرکز سنگ آهک که به طرف هر دو طرف شیب دارد، بچرخانید. با این کار مشکلات استخر آب، جاری شدن سیل، نشت و چاله ها برطرف می شود.ساخت یک مسیر سنگ کربنات کلسیم دانه بندی شده مطمئناً در حد یک مهارت شخصی است که خودتان آن را انجام می دهید. اگر احساس می کنید در توانایی خود برای تکمیل کار خود تردید دارید، ممکن است بخواهید یک پیمانکار حرفه ای را استخدام کنید.

اگر تصمیم دارید این مسیر را طی کنید، حتماً تکالیف خود را انجام دهید. به دنبال یک پیمانکار با تجربه در نصب مسیرهای خرد شده، و یعنی، در کار با سنگ کربنات کلسیم دانه بندی شده باشید.اطمینان حاصل کنید که از چندین شرکت پیمانکاری تخمین می زنید تا اطمینان حاصل کنید که بهترین و منصفانه ترین معامله ممکن را دریافت می کنید. همچنین ممکن است در نظر داشته باشید که با تهیه کننده سنگ خود صحبت کنید تا درباره توصیه های آنها در مورد پیمانکاران قابل اعتماد و مطمئن صحبت کنید.

برای کسب راهنمایی ها و مشاوره های مفیدتر در مورد نصب راهروی سنگ کربنات کلسیم دانه بندی شده، با متخصصان ما در شرکت پودر سپید دانه الیگودرز تماس بگیرید.سنگ کربنات کلسیم دانه بندی شده با کیفیت و تولید ما با قیمت مناسب برای فضاسازی خانه شما و تزیینات مدرن و متنوع انتخابی مطمئن برای شماست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *