دلایل رشد بازار کربنات کلسیم در سال های آینده چیست؟

آیا بازار کربنات کلسیم در سال های آینده رشد خواهد داشت؟

آیا بازار کربنات کلسیم در سال های آیندهرشد خواهد داشت؟ درواقع این همان سوالی است که بسیاری از متخصصین این حیطه را نگران کرده است. بنابراین به فکرشیوه های متعدد و مفید بهره گیری در این زمینه هستند تا بدین طریق بتوانند رشد و پیشرفت استفاده از کربنات کلسیم را روز به روز افزایش دهند.

چرا فروش کربنات کلسیم در سال های آینده رشد خواهد داشت؟

توسعه زیرساخت در سراسر جهان، تقاضا برای بازار کربنات کلسیم را افزایش می دهد. رشد صنعت خودرو همچنین منجر به افزایش تقاضا برای کربنات کلسیم به عنوان یک ماده خام می شود. بازار کربنات کلسیم به دلیل استفاده های متنوع از نانوذرات کربنات کلسیم مانند پوشش آلومینیوم، پلاستیک و نانوسیم ها رو به رشد است. 

همچنین برای برنامه های کاربردی کاتالیزوری، مقاصد تصویربرداری بالقوه استفاده می شود. تصویب شیوه های ساخت و ساز پایدار در سراسر جهان به عنوان راه حل های زیستگاه، می تواند منجر به رشد بازار کربنات کلسیم شود. شیوه های نوآورانه برای تولید انواع مختلف کربنات کلسیم رشد بازار را افزایش داده است. 

افزایش آگاهی برای بهداشت شخصی و اطراف موجب رشد صنعت کاغذ می شود که نیاز به کربنات کلسیم به عنوان یک ماده اولیه برای تولید دارد. افزایش استفاده از نانو ذرات کربنات کلسیم در صنایع دارویی، پلاستیک و لاستیک آخرین روند در سراسر جهان است. کربنات کلسیم به طور گسترده ای به عنوان یک محصول جایگزین کائولن در صنعت کاغذ استفاده می شود. به دلیل دسترسی آسان، کربنات کلسیم به عنوان جایگزینی برای افزودنی های مختلف و همچنین خمیر چوب استفاده می شود. افزایش استفاده از فن آوری فرایند قلیایی برای کربنات کلسیم باعث افزایش تقاضای آن در سراسر جهان می شود. همچنین در حفاظت از محیط زیست توسط سولفوریزاسیون گاز دودکش کمک می کند. دولومیت امروزه برای بازتوزیع آبهای زیرزمینی و آبهای زیرزمینی استفاده می شود. بازار جهانی کربنات کلسیم را می توان به نوع کربنات کلسیم زمین (GCC) و کربنات کلسیم رسوب (PCC) تقسیم کرد.

خرید کربنات کلسیم

بازار جهانی کربنات کلسیم می تواند بر اساس برنامه های زیر تقسیم شود

  • غذا
  • نوشیدنی ها
  • مکمل رژیم غذایی
  • داروها
  • ساخت
  • استخراج معادن
  • بسته بندی

کربنات کلسیم در صنعت بسته بندی به عنوان یک ماده معدنی کاربردی برای بسته بندی سفت و سخت استفاده می شود.

موارد استفاده از کربنات کلسیم

فروش کربنات کلسیم در صنایع بسیاری همچون داروسازی ، ساختمان، صنایع لاستیک و پلاستیک و … رشد قابل توجهی را در سالهای اخیر از آن خود کرده است و به پیش بینی بسیاری بزودی رشد بیشتری نیز خواهد داشت.

رشد فروش کربنات کلسیم در صنعات دارو

کربنات کلسیم در داروها به عنوان یک ماده فعال، برای تهیه آنتی اسیدهای بر پایه کلسیم استفاده می شود به عنوان یک ماده خنثی کننده موثر در آماده سازی داروها استفاده می شود و نیز به عنوان یک پرکننده بی رویه برای تهیه دارو و پوسته کپسول استفاده می شود.

ساخت و ساز ها

کربنات کلسیم برای ساخت و ساز مورد استفاده قرار می گیرد، زیرا این یک عنصر مهم در بتن و آسفالت است.

ساخت عینک

کربنات کلسیم دارای محتوای اکسید آهن کم است که باعث می شود آن را برای تولید عینک های با ظرافت با کیفیت برتر مناسب بدانیم.

صنایع پلاستیکی و لاستیکی

کربنات کلسیم زمین برای ارائه هر دو سختی و مقاومت سایشی به محصولات لاستیکی و لاستیک استفاده می شود. هر دو سیلیکون و همچنین سیلانت های مبتنی بر اکریلیک می توانند از کربنات کلسیم زمین تولید شوند. فعالیت های دولتی برای توسعه صنایع پلاستیک در خاورمیانه یکی از عوامل اصلی افزایش تقاضا در بازار جهانی کربنات کلسیم است.

تولید کاغذ

افزایش تقاضا برای کربنات کلسیم از بخش کاغذ اخیرا افزایش یافته است و شاهدی بر رشد تولید کاغذ است و برآورد شده است که در سالهای آینده هم ادامه پیدا کند.

مناطق رشد بازار کربنات کلسیم

بازار جهانی و فروش کربنات کلسیم به هفت منطقه تقسیم شده است: آمریکای شمالی، آمریکای لاتین، آسیا اقیانوس آرام ، اروپای غربی، اروپای شرقی، ژاپن و شرق میانه و آفریقا.
بازار در آمریکای شمالی و اروپا بیشتر به افزایش مصرف کربنات کلسیم به دلیل افزایش تقاضا برای ساخت و ساز پایدار زیستگاه متکی است. تقاضا در بازار جهانی کربنات کلسیم با رشد قابل توجهی از ۵٫۰٪ در دوره پیش بینی شده از ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۵ پ پیش از سال ۲۰۲۵ به حدود ۲۲۳۱۱،۰۶ میلیون دلار رسیده است و تا پایان سال ۲۰۲۵، از ارزش بازار ارزیابی بازار ۱۵،۱۵۸٫۳۳ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۷ به میزان قابل توجهی بیشتر خواهد بود.

رشد بازار کربنات کلسیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *