نحوه مقابله با رسوب پودرپرکننده کربنات کلسیم در تولید مستربچ

مقابله با رسوب پودرپرکننده کربنات کلسیم در تولید مستربچ

در این متن در می یابیم که چگونه با رسوب پودرپرکننده کربنات کلسیم در تولید مستربچ مقابله کنیم. از زمان توسعه و گسترش کاربرد مستربچ پلاستیکی تقریباً ۳۰ سال طی شده است، خواه با مستربچ، یا بدون مستربچ یا علاوه بر مستربچ آب نیز نقش پرکننده را ایفا کند، برای پراکندگی موثرتر به پودر یا رنگدانه معدنی نیاز است تا اطمینان حاصل شود که مجموع مواد در کاربرد هدف محصولات پلاستیکی عملکردی موثر و نقش مناسبی دارند. به طور سنتی، برای پراکندگی پودر کربنات کلسیم یا رنگدانه معدنی اساساً استفاده از مواد روان کننده روی پودر یا پوشش رنگدانه استفاده می شود. روان کننده ها عبارتند از: پارافین، روغن سفید، اسید استئاریک، موم با وزن مولکولی کم (موم PE)، استئارات (استئارات کلسیم، استئارات روی، EBS  و غیره).

نحوه مقابله با رسوب پودرپرکننده کربنات کلسیم در تولید مستربچ

به منظور دستیابی به اثر روانکاری و پوشش دهی کلی تر، افراد همیشه از مواد روان کننده متنوعی برای هم افزایی در ترکیبات اصلی استفاده می کنند، که بدون شک دشواری فرمولاسیون و مواد تشکیل دهنده، دشواری کار را افزایش می دهد. همچنین، به دلیل طیف گسترده ای از مواد افزودنی، کیفیت سازگاری آن دشوار است که همچنین خطر پایداری مستربچ را افزایش می دهد، که در همان فرمول و فرآیند ظاهر می شود، در زمان های مختلف کیفیت خراب شدن محصول اصلی، بی ثباتی محصول و مشکلات مشابه یک پیچیدگی خاص برای هر سازنده مستربچ است.علاوه بر این، برخی از روان کننده ها (مانند “اسید استئاریک” و غیره) در اواخر تولید به صورت رسوبات افزودنی ظاهر می شوند، که استفاده از پودر کربنات کلسیم راه حلی برای رفع این مشکل است.

بنابراین برای حل موثر پراکندگی پودرهای معدنی مانند پودرکربنات کلسیم، اکسید کلسیم، پودر تالک، پودر دی اکسید تیتانیوم، سولفات باریم و انواع پودرها و رنگدانه های غیر آلی در پر کردن مستربچ و سیستم اصلی آب و سیستم مستربچ، در همان زمان، مواد تشکیل دهنده سیستم بسیار کاهش می یابند، با یک فرمول بسیار ساده، نوع مواد افزودنی و کاهش مقدار کل می توان به طور قابل توجهی باعث کاهش یا از بین بردن استفاده از مواد و سایر مواد افزودنی شد و عملکرد این سیستم را در همان زمان می توان به طور موثر با کاهش هزینه های تولید، استفاده آسان، قیمت پایین و مقرون به صرفه بهبود بخشید. استفاده از پخش کننده کامپوزیت در آینده راه حلی دیگر برای انواع مختلف صنایع تولید پلاستیک مستربچ و همچنین انتخاب اجتناب ناپذیر شرکت های تولیدی مستربچ است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *