نحوه استخراج کلوخه کربنات کلسیم

بررسی استخراج کلوخه کربنات کلسیم

استخراج کربنات کلسیم در فضای باز انجام می شود. هنگامی که مطالعات اکتشافی وجود سنگ پودرکربنات کلسیم با خلوص مناسب را در محل نشان داد، استخراج با جدا کردن سنگ در بلوکهای معدن و تقسیم آن به کلوخه کربنات کلسیم انجام می شود.قبل از شروع فرآیند استخراج کربنات کلسیم، تجزیه و تحلیل منابع انجام می شود. این مطالعه وجود و مقدار سنگ در محل و همچنین اقتصادی بودن فرآیند را بررسی می کند.به طور معمول وجود معادن سنگی در مجاورت معدن و پیشرفت آنها می تواند کافی باشد. در صورت عدم وجود معادن در مجاورت، تجزیه و تحلیل منابع از طریق یک مطالعه عمیق زمین شناسی انجام می شود.اگر سایت معدنی شرایط مطلوبی را برای استخراج فراهم کند، مرحله بعدی دریافت مجوز است، جایی که باید نیازهای مختلف زیست محیطی را بتوان تامین کرد.

از بلوک سنگی تا کلوخه کربنات کلسیم

بسته به جهت گیری سطح، دو روش برای شروع استخراج کربنات کلسیم وجود دارد. اگر سطح افقی باشد، یک حفره اول برای قرار دادن اره و برش افقی متعاقب آن برش داده می شود، که امکان استخراج بلوک های بزرگتر را فراهم می کند.وقتی سطح عمودی یا کمی مایل باشد، ابتدا سنگ به صورت عمودی بریده می شود و سپس در قاعده آن قرار می گیرد. بدین ترتیب یک قطعه سنگ که می تواند تا ۵۰۰ تن وزن داشته باشد از بدنه سینه کار جدا می شود. برش برداشته شده و اکنون در حالت افقی است و به قواره های کوچکتر برش داده می شود. ابعاد کوچکتر امکان سهولت کار و حمل و نقل را فراهم می کند.

طبقه بندی طبیعی سنگ در یک شیب ملایم اتفاق می افتد، در حالی که برش برای از کوچک کردن بلوک در  شیب افقی انجام می شود. این امر باعث می شود که برش بلوک با طبقه بندی سنگ همسو باشد. این فرآیند در پرتغال “acorromar” نامیده می شود.به این ترتیب ، یک بولدر بزرک سنگی کربنات کلسیم یا سنگ مرمر به حدود ۲۵ بلوک تبدیل می شود که سپس بر اساس نوع سنگ طبقه بندی می شوند. این بلوک ها در معدن ذخیره می شوند و بنا به تقاضا به کارخانه منتقل می شوند تا تبدیل شوند.این روش که معمولا به وسیله سیم برش یا اره های بزرگ انجام می شود، برای استخراج کربنات کلسیم تزیینی مثل مرمر می باشد. برای استخراج سنگ کربنات کلسیم مناسب برای تهیه پودر کربنات کلسیم معمولا از روش آتشباری و انفجار استفاده می شود. بلوک های سنگی بزرگ کربنات کلسیم با پالزنی و انفجار به تکاه های خرد تر یا همان کلوخه کربنات کلسیم تبدیل می شوند.

نحوه استخراج کلوخه کربنات کلسیم

بارگیری کلوخه کربنات کلسیم با ماشین آلات سنگین معدنی مانند لودر و شاول صورت می گیرد و پس از آن کلوخه کربنات کلسیم به کارخانجات فرآوری یا پردازش این سنگ برده می شود.در کارخانه کلوخه کربنات کلسیم توسط سنگ شکن ها و آسیاب های مرحله ای ویژه این کار به پودر کربنات کلسیم در اندازه های متفاوت تبدیل می شود. این اندازه ها برای صنایع مختلف تولیدی و صنعتی و با توجه به کاربردی که دارند تفاوت دارد.

در بعضی از کارخانجات فرآوری کربنات کلسیم ابتدا کلوخه کربنات کلسیم به پودر کربنات کلسیم تبدیل شده و پس از آن با پوشش دادن پودر کربنات کلسیم با تجهیزات و روش های جدید با اسید استئارات سطح مولکول های پودر کربنات کلسیم را به اصطلاح آبگریز می کنند که بدین ترتیب مناسب بسیاری از کاربردهای صنایع تولیدی می شود. محصول حاصل را پودر کربنات کلسیم کوتد یا پودر کربنات کلسیم پوشش دار می گویند.

شرکت صنایع تولیدی پودر سپید دانه الیگودرز تامین کننده مرغوبترین نوع محصولات کلوخه کربنات کلسیم، کربنات کلسیم دانه بندی شده، پودر کربنات کلسیم و پودر کربنات کلسیم کوتد می باشد.با محصولات و نمونه کارهای ما آشنا شوید. تیم کارشناسان بخش فنی و فروش ما پاسخگوی همه ی سوالات شما خواهد بود. بنابراین اکنون با ما تماس بگیرید تا در مورد محصول ایده آل پروژه مد نظرتان به شما مشاوره دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.