کربنات کلسیم سنگین و سبک غذایی

کربنات کلسیم سنگین و سبک غذایی

کربنات کلسیم سنگین و سبک غذایی

دولومیت طبیعی برای تولید کربنات کلسیم سنگین و سبک غذایی با ظرافت های مختلف به صورت مکانیکی خرد می شود. به این دسته از کربنات کلسیم، کربنات کلسیم سنگین یا کربنات کلسیم زمین گفته می شود که کیفیت آن با توجه به کیفیت و ظرافت دولومیت طبیعی تعیین می شود.

کاربرد کربنات کلسیم سبک و سنگین غذایی

کربنات کلسیم یک ترکیب غیر آلی مهم است که بیشترین ماده پر کننده در صنایع تولیدی و فرآوری است. به طور کلی، کربنات کلسیم به طور گسترده ای در لاستیک، پلاستیک، کاغذ سازی، جوهر، رنگ، مصالح ساختمانی، گیاهان زراعی، تولید میوه، محصولات غذایی  دارو و غیره استفاده می شود. فرآیند تولید کربنات کلسیم به طور جهانی به دو دسته تقسیم می شود، از هر دو دسته تغییرات جزئی وجود دارد. یکی کربنات کلسیم سبک است که با سنتز شیمیایی حاصل می شود. مورد دیگر کربنات کلسیم سنگین است که با پودر شدن فیزیکی بدست می آید. تفاوت عمده بین کربنات های کلسیم سبک و سنگین غذایی، تغییرات مقدار pH، ظرافت و شکل ذرات است. کربنات کلسیم سبک غذاییعمدتا دوکی شکل است و کربنات کلسیم سنگین عمدتا به شکل نامنظم است. ظرافت ها و شکل های مختلف باعث تغییر چگالی فله (یعنی وزن مخصوص کاذب) می شود. در حال حاضر از دو روش صنعتی برای ساختن کربنات کلسیم سنگین استفاده می شود: یکی روش خشک و دیگری روش مرطوب. کربنات کلسیم ساخته شده به روش خشک بیشتر در صنایع لاستیک، پلاستیک و نقاشی استفاده می شود و ماده ساخته شده با روش مرطوب معمولاً در صنعت کاغذ سازی استفاده می شود. ما برای تولید کربنات کلسیم سنگین از روش خشک استفاده می کنیم. از بین کربناتهای کلسیم مختلف، کاربران می توانند برای دستیابی به اثر مورد انتظار مناسبترین را بر اساس شرایط اعمال شده یا هدف شخصی انتخاب کنند.

کربنات کلسیم سنگین غذایی، USP دارای بالاترین غلظت عنصر کلسیم است، تقریباً 40٪ از نظر وزنی، که خواص تغذیه ای مورد نیاز فرمول سازها را با قیمت مقرون به صرفه فراهم می کند. کربنات کلسیم به عنوان مکمل کلسیم و به عنوان ضد اسید استفاده می شود اما مصرف بیش از حد آن می تواند خطرناک باشد. درجه USP نشان می دهد که برای مراقبت های شخصی، لوازم آرایشی و دارویی مناسب است.

از CaCo3 سنگین غذایی می‌توان به عنوان مواد غذایی برای پودر شیر، نوشیدنی ها، کیک ها، قرص های شیر و سایر محصولات استفاده کرد، در نتیجه با افزایش تغذیه کلسیم آن را مفید می کند و طعم بهتری دارد. کربنات کلسیم درجه غذایی به طور گسترده ای در صنایع غذایی بهداشتی تغذیه مانند محصولات گوشتی و محصولات رشته ای، پودر شیر، قرص شیر، نوشیدنی و غیره استفاده می شود.

غذا و تغذیه: کربنات کلسیم سنگین غذایی بعنوان یک افزودنی غذایی E170 نامگذاری شده است و دارای تعداد INS 170 است. به عنوان تنظیم کننده اسیدیته، ماده ضد پخت، تثبیت کننده یا رنگ مورد استفاده قرار می گیرد این ماده در برخی شیرهای سویا و فرآورده های شیر بادام به عنوان منبع کلسیم خوراکی استفاده می شود. یک مطالعه نشان می دهد که کربنات کلسیم ممکن است به اندازه کلسیم موجود در شیر گاو قابل دسترس باشد. کربنات کلسیم همچنین به عنوان عامل سفت کننده در بسیاری از محصولات گیاهی کنسرو شده و بطری استفاده می شود.

خوراکی ها

کربنات کلسیم گرید غذایی به عنوان مخلوطی از ترکیبات مخلوط غذا / نوشیدنی با عملکردهای زیر استفاده می شود:

1. تقویت کننده تغذیه کلسیم

2. نرم کننده آرد

3. مواد مغذی تغذیه مخمر

4. سفید کردن آرد

5. نرم کننده دوغ

6. مواد افزودنی آدامس

7. افزایش PH

کربنات کلسیم گرید غذایی طی چندین مرحله بسیار سخت پردازش می شود. کربنات کلسیم گرید غذایی باید فاقد فلزات سنگین، آلودگی باکتریایی، قارچ و سایر میکروارگانیسم ها باشد، بنابراین برای مصرف آن بی خطر است.

نتیجه می‌گیریم که …

همراهان عزیز در این مقاله سعی کردیم شما را با کربنات کلسیم سبک و سنگین غذایی آشنا کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.