پیش بینی جهانی بازار کربنات کلسیم تا سال ۲۰۲۴

آنچه باید در رابطه با بازار کربنات کلسیم بدانیم. کربنات کلسیم یک ترکیب شیمیایی است که با فرمول شیمیایی CaCO3 نشان داده می شود. تخمین زده می شود که حدود ۴ درصد از پوسته زمین از پودرکربنات کلسیم تشکیل شده باشد. این ماده به صورت طبیعی به صورت مواد معدنی و سنگی یافت می شود که برخی از آنها شامل کلسیت، سنگ آهک، گچ، سنگ مرمر و آراگونیت است. کربنات کلسیم یا در حالت طبیعی یا به صورت خالص استفاده می شود. کربنات کلسیم خالص با روش های مختلفی مانند استخراج از منابع طبیعی استخراج می شود. در حال حاضر، کربنات کلسیم مورد استفاده به طور گسترده ای برای عملکردهای مختلف، از جمله به عنوان یک ماده معدنی پرکننده، سفید کننده، و یک ماده قلیایی استفاده می شود.

پیش بینی شده است که اندازه بازار جهانی کربنات کلسیم تا سال ۲۰۲۴ به ۲۸۳۰۱،۸ میلیون دلار برسد و این رقم با CAGR 6.0٪ بین ۲۰۱۹ و ۲۰۲۴ خواهد بود. همچنین، بازار جهانی کلسیم در سال ۲۰۱۸ ، ۱۲۵،۲۸۲٫۶ کیلو تن بود و پیش بینی می شود CAGR بین ۴/۴٪ بین ۲۰۱۹ و ۲۰۲۴ خواهد بود.

رشد مصرف پلاستیک رشد سریع مصرف کربنات کلسیم را در پیش خواهد داشت.از نظر ارزش، پیش بینی می شود که پلاستیک سریعترین رشد در صنعت مصرف نهایی کربنات کلسیم را داشته باشد. این امر به دلیل افزایش تقاضا برای پلی پروپیلن تقویت شده با کربنات کلسیم در صنعت خودرو و توانایی کربنات کلسیم در افزایش خواص پلاستیک ها و کمک به بهبود اتلاف گرما است. همچنین، استفاده روزافزون از پلاستیک در صنایع مختلف و استفاده نهایی از آن مانند بسته بندی، ساختمان سازی و برق و الکترونیک، تقاضا برای پلاستیک را افزایش داده است. این عوامل به رشد بازار کربنات کلسیم در صنعت پلاستیک کمک می کنند.

پیش بینی جهانی بازار کربنات کلسیم تا سال ۲۰۲۴

تسلط بر بازار کربنات کلسیم توسط منطقهAPAC  در دوره پیش بینی

رشد در منطقه APAC را می توان ناشی از تقاضای روزافزون کربنات کلسیم از صنایع مختلف مانند کاغذ، پلاستیک، چسب ها و مهر و موم ها، و رنگ ها و پوشش ها دانست.

بازار کربنات کلسیم

یکی از فاکتورهای قابل توجه در پرکننده کربنات کلسیم، اطمینان از در دسترس بودن ماده اولیه در هر زمان و به میزان مورد نیاز است. برای اطمینان از در دسترس بودن مقادیر مورد نظر، تأسیسات تولید باید در اندازه مورد نیاز ساخته شود، از جمله ظرفیت ذخیره، که در صورت بروز مشکلات فنی می تواند برای تولید مستقر شود. برای اطمینان از قابلیت اطمینان عرضه، باید یک سیستم تدارکاتی راه اندازی شود، که امکان تغییر سریع عرضه را از یک سایت تولید به سایت دیگر فراهم می کند. در عین حال، هزینه های حمل و نقل باید از نظر اقتصادی پذیرفته شود. هزینه های لجستیکی کربنات کلسیم به طور متوسط ​​۲۵٪ از قیمت فروش است، اما می تواند به میزان قابل توجهی متفاوت باشد. در چند وقت اخیر، شرکت های مختلف مقدار محصولات کربنات کلسیم خود را افزایش داده اند، زیرا افزایش هزینه حمل و نقل مواد اولیه یکی از عوامل موثر در قیمت گذاری است. به عنوان مثال، افزایش هزینه حمل PCC  از محل تولید به کارخانه تولید کاغذ، هزینه حمل و نقل کلی را افزایش می دهد. از این رو، یکی از شرکت های پیشرو، در حال راه اندازی کارخانه های ماهواره ای در نزدیکی تاسیسات تولید کارخانه کاغذ برای کاهش هزینه ها است. برخی از شرکت ها همچنین کربنات کلسیم را به صورت دوغاب حمل می کنند تا هزینه ها را کاهش دهند، اگرچه این ممکن است بر کیفیت محصول تأثیر بگذارد. از این رو، افزایش هزینه حمل و نقل کربنات کلسیم از یک سایت به سایت دیگر محدود کننده بازار است.

فرصت: کاربردهای بالقوه

در حال حاضر، بازار کربنات کلسیم بیشتر در صنایع کاغذ، پلاستیک، رنگ و پوشش و چسب و مهر و موم استفاده می شود. علاوه بر این، برخی از کاربردهای بالقوه نانو کربنات کلسیم وجود دارد. نانو کربنات کلسیم، خصوصاً برای کاربردهای درمانی، مورد توجه محققان قرار گرفته است. مواد مبتنی بر کربنات کلسیم دارای خواص تجزیه پذیر و زیست سازگار هستند که به عنوان یک حامل هوشمند برای انتقال ژن ها، آنزیم ها و داروها ایده آل هستند. مطالعاتی برای پیاده سازی این نانوذرات در کاربردهای درمانی، از جمله به عنوان یک ماده ضد باکتری، برای انتقال ژن به سلولهای سرطانی مورد هدف و برای تحویل داروی سرطان در حال انجام است. این کاربردهای بالقوه فرصت های مختلفی را برای رشد بازار کربنات کلسیم در آینده فراهم می کند.

چالش: کاهش مصرف کاغذ به دلیل افزایش دیجیتالی شدن

صنعت کاغذ با افزایش دیجیتالی شدن و انتشارات الکترونیکی به شدت تحت تأثیر قرار گرفته است. صنعت کاغذ جهانی طی ۵ سال گذشته به دلیل تغییر جهت ارتباطات بدون کاغذ و رسانه های دیجیتال در اکثر اقتصادهای توسعه یافته، کاهش یافته است. تقاضا برای کاغذ روزنامه نیز در سال های اخیر به دلیل مشکلات بیش از حد عرضه به شدت کاهش یافته است. استفاده روزافزون از رسانه های دیجیتال به طور تدریجی جایگزین کاغذ می شود و بدین ترتیب بازار کاغذهای اداری و کاغذهای روزنامه را که سالانه حدود ۵ درصد در حال کاهش است، مختل می کند. از آنجا که از کربنات کلسیم به عنوان پرکننده در نوشتن و چاپ کاغذ، کاغذ روزنامه و بسته بندی کاغذ استفاده می شود، افزایش دیجیتالی شدن یک چالش برای بازار محسوب می شود.

گزارش تحقیق، بازار را برای پیش بینی درآمد و تجزیه و تحلیل روندها در هر یک از زیر بخش های زیر دسته بندی می کند:

بازار کربنات کلسیم ، بر اساس نوع:

 • –            کربنات کلسیم زمینی (GCC)
 • –            کربنات کلسیم رسوبی (PCC)

بازار کربنات کلسیم، بر اساس صنعت استفاده نهایی:

 • کاغذ
 • پلاستیک
 • رنگها و پوشش ها
 • چسب و درزگیر
 • سایر موارد (لاستیک، محیط، دارویی، آرایشی، غذایی، نفت و گاز و سایر موارد)

بازار کربنات کلسیم ، براساس منطقه:

 • اروپا
 • آمریکای شمالی
 • خاورمیانه و آفریقا
 • آمریکای جنوبی
 • APAC
پیش بینی جهانی بازار کربنات کلسیم تا سال ۲۰۲۴

بازیگران کلیدی بازار

Imerys  (فرانسه)، Omya AG  (سوئیس)،Minerals Technologies Inc  (ایالات متحده)، مواد مهندسی هوبر (ایالات متحده)، شرکت آهک می سی سی پی (ایالات متحده).

پیشرفت های اخیر

در نوامبر ۲۰۱۸، Omya AG  کربنات کلسیم کاربردی جدیدی را برای استفاده در بیوپلیمرها با نام تجاری Omya Smartfill 55– OM  معرفی کرد. کربنات کلسیم جدید به ویژه به عنوان ماده پرکننده اسید پلی لاکتیک (PLA) استفاده می شود زیرا تقریباً هیچ هیدرولیزی در هنگام پردازش با بارهای پرکننده تا ۴۰٪ نشان نمی دهد.

در ژوئن ۲۰۱۸، Omya AG  نسل جدیدی از ذرات معدنی تبلور مجدد را برای استفاده در کاربردهای آرایشی تزئینی با نام تجاری Omyaskin  راه اندازی کرد. این محصول در رنگدانه های محصولات آرایشی استفاده می شود زیرا به بهبود اثر بخشی محصولات نهایی کمک می کند.

در ژوئیه ۲۰۱۵، Imerys Carbonates ، بخش تجاری Imerys ، یک سری محصولات جدید Life Elements را معرفی کرد که برای تأثیر مثبت بر اثربخشی و ماندگاری محصولات غذایی و دارویی طراحی شده است. از طریق این خط تولید، این شرکت به ترتیب کربنات کلسیم I-Blum و کربنات کلسیمی را برای غذاها و نوشیدنی ها و به عنوان یک ماده فعال در قرص های مکمل معدنی ارائه می دهد.

در آوریل ۲۰۱۵، Imerys Carbonates ، یک بخش تجاری از Imerys ، یک خط تولید کربنات کلسیم زمینی میکرونیزه برای آمریکای جنوبی با نام تجاری SUPERMICRO راه اندازی کرد. این محصول برای بخشهایی از بازار مانند پلاستیک (PVC ، EVA)، چسب و درزگیر، لاستیک و ترموپلاستیک استفاده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *