طراحی باغ های کوچک با انتخاب سنگ کربنات کلسیم

سنگ کربنات کلسیم سفید، ماسه سنگ یا گرانیت؟

طراحی باغ های کوچک با انتخاب سنگ کربنات کلسیم ،اگر می خواهید مقداری پول برای محوطه سازی در باغ هزینه کنید، این باید چیزی باشد که سالها دوام داشته باشد. در این مقاله گزینه های سنگی را بررسی خواهیم کرد.اقتصادی ترین سنگهای طبیعی ماسه سنگ ها و سنگ های کربنات کلسیم هستند که بسیاری از آنها در ایران، هند و چین ساخته شده اند. اینها در رنگهای متنوعی ارائه می شوند که مشهورترین آنها کرم و خاکستری و همچنین روکشهای مختلف سطوح است. ماسه سنگ و سنگ دانه بندی کربنات کلسیم حتی در هنگام خیس بودن به عنوان یک دال صاف اره دار مقاومت خوبی در برابر لغزش دارد و به همین دلیل یکی از سنگهای پرکاربرد برای محوطه سازی در انگلستان است. طیف وسیعی از اندازه های دال وجود دارد بنابراین می توان این روسازی را به صورت تصادفی، سنتی تر یا به عنوان یک تخته تک اندازه برای طرح های مدرن تر، انجام داد. اسلبهای خاکستری از سنگ های کربنات کلسیم نیاز به نگهداری کمتری دارند. سنگ های کربنات کلسیم کرمی رنگ نیز دوست داشتنی هستند اما در صورت تمیز بودن کاملاً زیبا به نظر می رسند، که به معنای ساب و پولیش زیاد آنها است و بهتر است در شرایطی که در معرض آفتاب کامل است استفاده شود.

طراحی باغ های کوچک با انتخاب سنگ کربنات کلسیم

طراحی باغ های کوچک با انتخاب سنگ کربنات کلسیم ،ماسه سنگهای بومی و کربنات کلسیم برای فضاسازی بسیار دوست داشتنی هستند و معمولاً سنگهای ماسه ای آنها را Yorkstone  و  caco3می نامند. ماده ای دوست داشتنی است که دارای سطحی اندکی درخشان و در هر دال زندگی زیادی است. این کارها به دو روش سنتی و جدید به خوبی انجام می شوند اما هر دو با تزریق کاشی بیرونی به عرض ۳ میلی متر به جای روش سنتی و ماسه ای و سیمانی، دارای بهترین شکل هستند. سنگ کربنات کلسیم و ماسه سنگ احیا شده هرگز بکر نیست و اغلب با سوراخ یا تکه هایی از فلز قدیمی وارد می شود و هرگز کالیبره نمی شود (به عبارت دیگر، تراش آن با ضخامت یکسان برای راحت تر گذاشتن) بهتر است به صورت یک الگوی تصادفی با یک ملات سیمان معمولی قرار گیرد. وقتی خیس شود، سطح آن لغزنده خواهد شد زیرا سطح آن در طی سالها صاف شده است.

سنگهای طبیعی گران قیمت ترگرانیت، سنگ آهک و بازالت اغلب در حالت خیس لغزنده هستند و باید سطح آنها از قبل دارای برجستگی و اصطکاک باشد. که این می تواند یک پوشش ماسه ای یا بتونی چکش کاری شده باشد که هر دو این روشها در سطح دال ها فرورفتگی ایجاد می کنند تا چسبیده شود اما این روند باعث می شود دال ها با سطح مات مواجه شوند که اغلب کمی بی روح به نظر می رسند. وقتی با سایر اسلب های رنگ روشن به عنوان حاشیه یا جزئیات ترکیب شوند، می توانند به خوبی ظاهر شوند. بسیاری از بهترین صفحات خاکستری و کرم در جزء سنکهای کربنات کلسیم قرار دارند اما همه آنها باید برای استفاده در خارج از محیط خانه مورد تایید قرار گیرند. برخی از سنگهای آهکی جنوب اروپا سرمای زمستان انگلیس را نمی توانن مقاومت کنند و باید از مصرف آنها اجتناب شود زیرا در یخبندان خرد می شوند.

اما تمام مواد، حتی مواد ساخته شده توسط انسان، به مرور زمان تغییر رنگ داده و فرسوده می شوند، که در بیشتر موارد به استقرار طرح در محیط اطراف کمک می کند. جلبک ها آفت سنگفرش ها هستند و محصولات زیادی برای جلوگیری از رشد این موجودات در بازار موجود است. همیشه ایده خوبی است که با تهیه کننده ای که سنگ خود را از آن خریداری می کنید صحبت کنید تا از او در مورد یک محصول تمیز کننده نظر کارشناسی بخواهید زیرا سنگهای طبیعی تمایل به واکنشهای مختلف نسبت به عوامل تمیز کننده مختلف دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *