مقایسه کربنات کلسیم صنعتی و کربنات کلسیم خوراکی

در این مقاله همراه ما باشید تا به مقایسه کربنات کلسیم خوراکی و کربنات کلسیم صنعتی بپردازیم.

کربنات کلسیم صنعتی

مقایسه کربنات کلسیم صنعتی و کربنات کلسیم خوراکی ،پودر کربنات کلسیم صنعتی ترکیبی است معدنی که به دلیل خواص ویژه شیمیایی و فیزیکی که دارد در گستره زیادی از صنایع مورد استفاده قرار می گیرد. کربنات کلسیم زمین (GCC) و کربنات کلسیم رسوب دار (PCC) در طیف گسترده ای از کاربردها استفاده می شود. گریدهای صنعتی کربنات کلسیم با بهینه سازی خصوصیاتی مانند ظرافت، توزیع اندازه ذرات و رنگ برای پاسخگویی به نیازهای فنی مورد نیازهای مختلف تولید شده اند.

مقایسه کربنات کلسیم صنعتی و کربنات کلسیم خوراکی

کاربرد های اصلی برای کربنات کلسیم زمین (GCC)

• چسب و درزگیر

• خوراک دام و حیوانات خانگی

• پشتی فرش

• ساخت و ساز (بتن، گچ، آسفالت)

• محیط (گوگرد زدایی از گاز دودکش)

• کودها و آهک کاری کشاورزی

• مواد غذایی و دارویی

• شیشه و سرامیک

• محصولات خانگی

• رنگها و پوششهای سطح

• کاغذ

• پلاستیک و کامپوزیت

کاربردهای اصلی کربنات کلسیم رسوبی (PCC)

• لوازم آرایشی و بهداشتی

• مواد غذایی و دارویی

• رنگ و جوهر

• کاغذ

کربنات کلسیم صنعتی در صنعت کاغذ

در دوره پس از COVID-19 با بازگشت اصول طبیعی بازار، تقاضا از استفاده گسترده کربنات کلسیم به عنوان ماده قلیایی، سفید کننده و ماده معدنی پرکننده در طیف گسترده ای از کاربردها در چندین صنعت است. نانو کربنات کلسیم، به طور عمده برای کاربردهای درمانی، مورد توجه جامعه پژوهشگران قرار خواهد گرفت. مواد مبتنی بر کربنات کلسیم دارای درجه بالایی از زیست سازگاری و تجزیه بیولوژیکی هستند، و آن را به یک حامل ایده آل برای انتقال داروها، آنزیم ها و ژن ها تبدیل می کند. محققان در حال بررسی روش های جدید استفاده از نانو کربنات کلسیم برای کاربردهای درمانی هستند. برخی از کاربردهای احتمالی این نانوذرات شامل عامل ضد باکتری و تحویل داروهای سرطانی یا ژن ها برای هدف قرار دادن سلول های سرطانی است. این برنامه های امیدوار کننده فرصت های جدید رشد را ارائه می دهند. فواید زیست محیطی کربنات کلسیم با قدرت و اهمیت مضاعف بازگشت خواهد داشت. کربنات کلسیم در مهار ردپای انتشار صنعت خمیر کاغذ دارای اهمیت بسیار زیادی است که به طور معمول با مصرف زیاد انرژی، آلودگی هوا و انتشار کربن مشخص می شود. کربنات کلسیم رسوبی (PCC) و کربنات کلسیم زمینی (GCC) دو شکل کربنات کلسیم هستند که به عنوان ماده پرکننده در کاغذ سازی بدون چوب قلیایی و سایر فرایندها در صنعت کاغذ استفاده می شوند. علاوه بر این، کربنات کلسیم، هنگامی که در سیستم های بتنی با کارایی بالا استفاده می شود، توانایی جریان بتن و سایر خصوصیات مکانیکی را برای اطمینان از کارایی موثرتر و کاهش زمان انتقال در ساخت نهایی بهبود می بخشد، که در نهایت باعث کاهش اثر کربن در کل فرآیند می شود. نیروگاه های برق یکی دیگر از مناطق اصلی است که می توان کربناتهای کلسیم را برای به حداقل رساندن اثر کربن و انتشار گازهای گلخانه ای مستقر کرد.

کربنات کلسیم‌ خوراکی موجود در مواد غذایی

کربنات کلسیم خوراکی یک ماده مهم در صتعت غذایی است، که باعث حفظ طعم و رنگ غذا می شود. کربنات کلسیم خوراکی ماده ای با اهمیت بسیار زیاد جهت تولید مکمل های غذایی و دارویی است که برای سلامت استخوان ها و دندان ها و انجام بهینه فعالیت ارگان های بدن ضروری می باشد. حجم زیادی از بدن انسان را کلسیم تشکیل می دهد و در صورت کاهش حجم آن بخصوص در دوران سالمندی، مشکلات فراوانی همچون پوکی استخوان گریبان گیر انسان خواهد شد.

کلسیم یکی از مهمترین مواد معدنی برای بدن انسان است و چندین عملکرد مهم دارد. کمبود آن می تواند منجر به تعدادی از بیماری های جدی در کودکان و بزرگسالان شود. خوردن یک رژیم غذایی متعادل با کلسیم و ویتامین D کافی به جلوگیری از پوکی استخوان (ضعیف شدن استخوان ها) کمک می کند – وضعیتی که جمعیت سالخوردگان ما با افزایش سن می توانند تحت تأثیر آن قرار بگیرند. این بدان معنی است که تقاضا برای کلسیم کربنات در سالهای آینده به طور قابل توجهی افزایش خواهد یافت.

کربنات کلسیم علاوه بر کمک به ساختن استخوان ها و دندان های محکم، ضربان قلب ما را تنظیم می کند، از لخته شدن خون به طور طبیعی جلوگیری می‌کند و از عملکرد صحیح عضلات و اعصاب پشتیبانی می کند. محققان، کربنات کلسیم رسوبی را به عنوان یک ماده افزودنی تولید می کند. غنی سازی کلسیم در غذا و نوشیدنی برای سلامتی بسیاری از افراد، از نوزادان و گرفته تا کمبود کلسیم یا خطرات مرتبط با سلامتی، ضروری است. محصولات غنی شده با کلسیم برای افرادی که از لبنیات مانند شیر استفاده نمی کنند نیز مهم است.

تأمین ایمن، خالص و طبیعی کلسیم کربنات برای صنایع غذایی

کربنات کلسیم در ماست، میان وعده های نانوایی، نوشیدنی های گیاهی و لبنیات و مخلوط نوشیدنی های پودر شده و سایر موارد استفاده می شود. کلسیم اضافی یک تقویت کننده تغذیه است که بر سلامتی مصرف کنندگان تأثیر مثبت می گذارد.

  • درباره ما

محصولات ما به طور گسترده ای در برنامه های مختلف صنعتی مانند صنایع غذایی، صنایع دارویی، تغذیه، مواد افزودنی و نگهدارنده مواد غذایی طبیعی، پلیمر، رنگ و پوشش ها، کود، پالایشگاه فلزات، مصالح ساختمانی، تغذیه خوراک، تصفیه آب و هوا و بسیاری دیگر.اگر می خواهید در مورد محصول ما بیشتر بدانید، لطفاً مستقیماً با نماینده فروش ما تماس بگیرید.

  • بنابراین

پودر کربنات کلسیم خوراکی یک افزودنی مواد غذایی است که به عنوان یک نگهدارنده، تثبیت کننده و غنی کننده مورد استفاده قرار می گیرد. کربنات کلسیم غذایی از اسیدی شدن محیط مواد خوراکی جلوگیری نموده و برای افرادی که قادر به مصرف شیر و لبنیات نیستند جایگزین مناسبی جهت تامین کلسیم محسوب می شود. کربنات کلسیم صنعتی در بسیاری از صنعت های مختلف از جمله: نفت، آهن، ساخت و ساز، بتن، کاغذ و … مورد استفاده قرار می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.