کربنات کلسیم در سراسر جهان

کربنات کلسیم در سراسر جهان

کربنات کلسیم در سراسر جهان

از مواد و مجسمه های ملات گرفته تا خمیر دندان و پاک کننده های خانگی سنگدانه سنگ کربنات کلسیم به اندازه مناطق جهان که در آن یافت می شود متنوع است. به عنوان یکی از قدیمی ترین مواد در جهان، سنگ کربنات کلسیم هنوز هم به طور گسترده در مکان های مختلف دیده می شود. بسیاری از مردم در نظر ندارند که سنگ آهک و کربنات کلسیم و همچنین معادن استخراج کننده مواد اساسی در سراسر جهان در برخی کشورها وجود دارد. با این وجود، به رغم وجود این میزان فراوان، این سنگ رسوبی هنوز هم به عنوان یک ماده تشکیل دهنده تقریباً در همه مواردی که هر روز استفاده می کنیم، بسیار ارزشمند است.

ایالات متحده آمریکا

یکی از دلایل استفاده از سنگ کربنات کلسیم در بسیاری از خانه های مدرن این است که می توان منابع آن را در ایالات متحده تهیه کرد. از سنگ کربنات کلسیم همچنین برای پروژه هایی مانند پنتاگون، بنای یادبود لینکلن و ساختمان امپایر استیت استفاده شده است.

فرانسه

فرانسه مجموعه متنوعی از سنگ کربنات کلسیم را ارائه می دهد. در این منطقه موادی تولید می شود که صادراتی است و مشابه محصولات صنعتگران در ایالات متحده است. ویژگی های سنگ کربنات کلسیم و آهک دست ساز مانند محیط درها و ستون ها، جلوه ای طبیعی و منحصر به فرد برای بسیاری از خانه ها فراهم می کند.

انگلستان

انگلستان تولید کننده عمده چندین ماده سنگی است. اسکاتلند، ولز و همچنین انگلیس همه سنگهای آهکی تولید می کنند که در هیچ جای دیگر جهان یافت نمی شوند. جای تعجب نیست که انگلستان هنوز این مصالح ساختمانی حیاتی را به کشورهای دیگر صادر می کند.

کربنات کلسیم در سراسر جهان

مصر

مصر میزبان بزرگترین معادن سنگ آهک و کربنات کلسیم در جهان و همچنین برخی از معروف ترین و مشهورترین سازه های سنگ آهک در تاریخ بشریت است.

معادن سنگ مصر باستان مواد لازم را برای هرم بزرگ جیزه، یکی از عجایب هفتگانه جهان باستان، و همچنین ابوالهول بزرگ تهیه می کردند که از یک معدن سنگ کربنات کلسیم استخراج شده بود.

این سازه ها به عنوان گواهی واقعی برای دوام و قابلیت استفاده سنگ کربنات کلسیم و آهک، بیش از دو هزار سال پابرجا بوده اند و احتمالاً مدت ها پس از رفتن همه ما به زندگی بعدی پایدار خواهند ماند.

به طور مداوم در معرض عناصر و آب و هوای خشن مصر، هر دو ساختار یکپارچگی خود را حفظ می کنند. در نظر گرفتن این نکته مهم است که این برج ها بیش از 4000 سال ساختار خود را در برابر گرمای شدید و حتی طوفان های شن از صحرای مصر حفظ کرده اند.

وقتی به خانه های مدرن و پایه های سنگ آهک آنها فکر می کنیم، می توانیم مطمئن باشیم که آنها باید بتوانند در برابر سخت ترین شرایط جهان ایستادگی کنند.

فراوانی سنگ آهک

هزاران سال است که انسانها با سنگ کربنات کلسیم و سنگ آهک ساختمان می سازند. این ماده مزایای بی شماری دارد که سایر مصالح ساختمانی از آن بهره مند نیستند.

بسیاری از مردم به سنگ آهک به عنوان کاشی های آهکی صیقلی یا آجرهایی نگاه می کنند که ممکن است به عنوان یک ویژگی زیبایی در خانه های افراد متمول اقتصادی پیدا کنیم. با این حال، درسهای زیادی وجود دارد که می توانیم از به کارگیری سنگ کربنات کلسیم و سنگ آهک در طول تاریخ جهان یاد بگیریم.

سنگ آهک ثابت کرده است که یک ماده ساختمانی قابل اعتماد در دسترس سازندگان است. با اصطلاحات مدرن، سنگ کربنات کلسیم به عنوان پایه و اساس جاده ها و بین ایالت ها عمل می کند، و تحت عناصر همان اهرام باستانی جیزه قرار دارد.

می توان گفت که جاده های مدرن ما با بزرگتر شدن کامیون های ما و بیش از حد پرجمعیت شدن شهرها، مورد مجازات بدتری قرار می گیرند.

ساختارهای امروزه کربنات کلسیم و سنگ آهک

سنگ کربنات کلسیم و سنگ آهک همچنان محصولات پرکاربردی هستند. شما می توانید سنگ آهک را در بسیاری از محصولات و مکانهایی که هر روز به آنجا می روید – در باغبانی، مصالح ساختمانی، رنگها، آرایش یا مواد تمیز کننده خانگی پیدا کنید.

استخراج سنگ کربنات کلسیم با استخراج از کانسارهای مناسب در معادنی مانند نمونه موجود در منطقه دریاچه کمربندی در غرب شهرستان میامی ادامه دارد.

در هیچ کجای دنیا صخره ای به شکل طبیعی وجود ندارد که قابلیت انعطاف پذیری سنگ کربنات کلسیم را نشان دهد. خرد کردن یا غربال کردن سنگ تنها باعث افزایش کاربردهای این ماده می شود.

ساخت بتن، زیرساخت جاده، تختخواب، پرکننده دا ، سنگ شار کوره، مسیرهای راه آهن، بالاست راه آهن، سنگ گرانول سقفی و آهک کشاورزیو بسیاری از موارد و کاربردهای دیگر و استفاده های مدرن از سنگ کربنات کلسیم و آهک ظاهراً بی پایان است.

بسیاری از پیمانکاران در طیف گسترده ای از صنایع علاقه مند به استفاده از سنگ رسوبی در تمام اشکال آن برای پروژه های مختلف هستند. مقاومت، دوام و کاربرد سنگ باعث می شود سنگ آهک و کربنات کلسیم به عنوان ماده نهایی برای اهداف مختلف تبدیل شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.