پودرکربنات کلسیم کوتد و تولید صنعتی pvc

کربنات کلسیم کوتد و تولید صنعتی

شاید برایتان جالب باشد که کاربرد پودرکربنات کلسیم کوتد و تولید صنعتی را بدانید.امروزه کاربرد مواد pvc  و وسایل ساخته شده با این مواد در حال گسترش است. برای ساخت و تولید این مواد از مواد دیگری نیز استفاده می شود. یکی از مهمترین مواد برای این منظور کربنات کلسیم است.کربنات کلسیم (که به آن سنگ آهک یا گاها گچ نیز گفته می شود)، سنگ استخراج شده با عنوان علمی کلسیت، متداول ترین ماده پر کننده برای تولید PVC است. معمولاً با استفاده از اسید استئاریک سطح آن پوشش داده می شود و یک لایه استئارات کلسیم روی سطح پرکننده ایجاد می شود که به محصول به دست آمده پودر کربنات کلسیم کوتد یا پودر کربنات کلسیم پوشش داده شده می گویند. این عمل منجر به بهبود پردازش و پراکندگی (خواص مکانیکی) و بهبود مقاومت در برابر رطوبت می شود و باعث ایجاد خواص الکتریکی بهتری نیز می گردد.

همچنین از کربنات کلسیم رسوبی (PCC) در تولید PVC استفاده می شود. این نوع پودر کربنات کلسیم دارای اندازه ذرات ریزتری هستند که برای استفاده در کاربردهای با دقت بالا مناسب هستند. پوشش سطح آنها با اسید استئارات نیز طبیعتا انجام می شود. اندازه ذرات بسیار مهم است و برای برخی از کاربردهای صنعتی و تولیدی که به هوازدگی و عملکرد مناسب نیاز دارند (مثل تولید  پنجره)، از نسخه پودر کربنات کلسیم طبیعی فوق العاده خرد شده، با رنگ سفیدی زیاد و طبیعی استفاده می شود.پودرکربنات کلسیم کوتد و تولید صنعتی فوق ریز و رسوبی نیز تأثیر مثبتی بر خصوصیات ضربه در فرمولاسیونهای اصلاح شده در برخی کاربردهای صنعتی و آزمایشگاهی دارد. سایندگی کربنات کلسیم، در تجهیزات و دستگاه های پردازش  و فرآوری قابل توجه نیست اما با افزایش سطح افزایش می یابد.

پودرکربنات کلسیم کوتد و تولید صنعتی pvc

نانو ذرات کربنات کلسیم به صورت تجاری در دسترس  هستند و ادعا می شود که روشی مقرون به صرفه برای افزایش مقاومت در برابر ضربه است. استفاده از آنها در تولید  PVC اصلاح شده، خواص مکانیکی را بهبود بخشیده است.پرکننده های به دست آمده از کربنات کلسیم همچنین در کاربردهای PVC-P که محدودیت اندازه ذرات چندان ضروری نیست، استفاده گسترده ای دارند. همچنین می توان سطح اضافی بالاتر را نیز در نظر گرفت. این مواد مفید برای استفاده در تولید سیم و کابل در ترکیب با سایر مواد افزودنی، در کاهش تولید HCl در شرایط آتش سوزی کمک می کنند. پلاستیزول های پی وی سی دارای بار پرکننده بالایی هستند اما نیاز به حفظ ویسکوزیته و رئولوژی مناسب برای روش پردازش مورد استفاده دارند. درجه های خاصی از کربنات کلسیم برای این کاربردها موجود است.

استفاده از پودرکربنات کلسیم کوتد و تولید صنعتی یا پوشش داده شده برای مصارف pvc  به منظور تولید در و پنجره های pvc  و upvc  بسیار متداول و رو به گسترش است. مقاومت و خصوصیات بسیار مفید این نوع وسایل کاربردی در صنعت ساخت و ساز و زیبایی که به ساختمان ها می بخشند معمولا رضایت مشتری را فراهم می آورد. بخش اعظمی از مصارف پودر کربنات کلسیم کوتد و سفارشات بخش فروش در کارخانجات تولید پودر کربنات کلسیم و پودر کربنات کلسیم کوتد را برای مصرف در تولید pvc تشکیل می دهد.

برای اطلاع از خصوصیات پودر کربنات کلسیم کوتد تولیدی شرکت سپید دانه الیگودرز می توانید با ما تماس بگیرید. کارشناسان بخش های تولید و فروش همواره پاسخگوی سوالات شما در این زمینه هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.