چرا از کربنات کلسیم در استخر استفاده می شود؟

چرا از کربنات کلسیم در استخر استفاده می شود؟ شاید این سوال برای بسیاری از متخصصین در این زمینه سوال مهمی باشد که پیوسته به دنبال پاسخ قانع کننده و علمی برای آن باشند.

کربنات کلسیم در استخر

در دنیای طبیعی، کربنات کلسیم در سنگ هایی مانند سنگ آهک یافت می شود، جزء اصلی پوسته های گیاهی دریایی، پوسته های تخم مرغ و مروارید است. کاربرد های پودر کربنات کلسیم در صنعت و کشاورزی آنچنان زیاد است که بدون این ماده معدنی بسیاری از فعالیت های صنعتی با مشکل مواجه خواهند شد.
کربنات کلسیم، یک ترکیب شیمیایی است که به طور طبیعی در استخر شناخته شده است. در طول نگهداری استخر معمولی pH باید حفظ شود.پودر کربنات کلسیم قلیایی بودن را حفظ می کند و خواص اسیدی مواد ضدعفونی کننده مانند کلر یا برم را خنثی می کند. استخرهای شنا باید سطح صحیح قلیایی کل، pH و سختی کلسیم را داشته باشند. اضافه کردن کلسیم ساده نیست، به نظر می رسد نباید همینطور آن را به آب استخر اضافه کنید.

کربنات کلسیم در استخر

کلرید کلسیم مانند اسید خشک، بی کربن سدیم به همان شیوه ای حل نمی شود. کلرید کلسیم حرارت زیادی را به وجود می آورد. مانند سایر مواد شیمیایی خشک، کلرید کلسیم باید قبل از اضافه شدن به استخر، در سطل قبل از آن حل شود. سطوح سختی کلسیم خوب می تواند مدیریت را در استخر شیمی بسیار ساده تر و مقرون به صرفه تر کند.

کزبنات کلسیم ثبات را فراهم می کند. وقتی که به تنهایی باقی می ماند و زمانی که با مدیریت LSI خوب همراه است، به شدت سازگار است، سختی کلسیم به شیمی آب کمک می کند تا روش قابل پیش بینی تر را انجام دهد. یک پایه محکم برای تعادل آب در استخر است. اگر به طور مستقیم به آب استخر اضافه شود و می تواند تجهیزات استخر و فیلتر شما را خراب کند. کلسیم یک فلز قلیایی زمین است و از برخی مواد شیمیایی استخر سخت تر است. اگر کلسیم را به روش مناسب اضافه شود، مشکلی به وجود نمی آید. محدوده ایده آل برای سختی کلسیم در استخرهای شناور ۱۸۰ – ۲۲۰ ppm است، اگرچه ممکن است برخی موارد از ۲۰۰ تا ۴۰۰ به عنوان یک حد قابل قبول سختی استفاده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *