کربنات کلسیم در دوران بارداری و نحوه مصرف آن

کربنات کلسیم در دوران بارداری

مصرف کربنات کلسیم خوراکی به عنوان دارو برای بسیاری از امراض مثل امراض مربوط به معده توسط پزشکان و متخصصان تجویز می شود. علاوه بر این پودرکربنات کلسیم خوراکی به عنوان پرکننده و ماده ای بی اثر در بسیاری از قرص ها و داروها وجود دارد.در مورد مصرف کربنات کلسیم خوراکی برای مادران باردار و در دوران بارداری سوالات و پاسخ های زیر می تواند کمک کننده باشد.

کربنات کلسیم در دوران بارداری و نحوه مصرف آن
  • من کربنات کلسیم می خورم. آیا می تواند بارداری را برای من دشوارتر کند؟

براساس اطلاعات موجود، انتظار نمی رود که مصرف کربنات کلسیم بارداری را دشوارتر کند.

  • من تازه فهمیدم که باردار هستم. آیا باید مصرف کربنات کلسیم را قطع کنم؟

 قبل از ایجاد هرگونه تغییر در این مکمل، با ارائه دهندگان خدمات بهداشتی خود صحبت کنید. در صورت مصرف طبق دستورالعمل ها، دوزهای توصیه شده کربنات کلسیم با هیچ خطری در دوران بارداری همراه نیست.

  • آیا مصرف کربنات کلسیم احتمال سقط را افزایش می دهد؟

 سقط جنین در بارداری می تواند رخ دهد. بر اساس اطلاعات موجود، انتظار نمی رود که مصرف کربنات کلسیم احتمال سقط جنین را افزایش دهد.

  • آیا مصرف کربنات کلسیم احتمال نقص مادرزادی را افزایش می دهد؟

دوران بارداری، احتمال بچه دار شدن با نقص مادرزادی ۳-۵٪ است. بر اساس اطلاعات موجود، انتظار نمی رود که مصرف کربنات کلسیم احتمال خطر نقص مادرزادی را افزایش دهد.

سوالات و پاسخ های بالا اگر چه می تواند برای اطلاع عمومی خوب و مفید باشد اما این نکته مهم را در نطر داشته باشید که در هر صورت باید با پزشک و متخصص خود مشورت کرد و دستورالعمل ها و نکات لازم را در این زمینه دریافت و رعایت کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.