خرید کربنات کلسیم در مرغداری و دامپروری

خرید کربنات کلسیم در مرغداری و دامپروری کلسیم یکی از آن دسته از مواد مغذی ضروری است که در مرغداری و دامپروری کاربرد های فراوانی دارد. این در مورد انواع رژیم های غذایی برای خوک ها، طیور، نشخوارکنندگان، حتی حیوانات خانگی صدق می کند.خرید کربنات کلسیم در مرغداری و دامپروری: کلسیم یک ماده مغذی ضروری برای رشد اکثر حیوانات است. این به تقویت استخوان ها کمک می کند، استحکام تخم مرغ را بهبود می بخشد. کربنات کلسیم بهترین کیفیت و قوام محصول را ارائه می دهد، از مواد معدنی و مکمل های غذایی برای یک غذای متعادل حیوانات اطمینان حاصل می کند.

خرید کربنات کلسیم در مرغداری و دامپروری

نیاز کلسیم

کربنات کلسیم در مرغداری: کلسیم برای بدن در حال رشد مهم است، اما همچنین یکی از اجزای اصلی پوسته تخم مرغ است. پوسته عمدتا از کربنات کلسیم یا CaCO3 تشکیل شده است. منبع کلسیم در مورد مرغ تخمگذار مهم است. پوسته را می توان از کلسیم تهیه شده از رژیم غذایی و همچنین از استخوان های مرغ تخمگذار تهیه کرد.

به همین دلیل تغذیه خوراک مناسب برای مرحله زندگی مناسب مهم است. مرغی که مقدار کافی از ذخایر کلسیم در بدن خود نداشته باشد، ممکن است قبل از اینکه تولید تخم مرغ را با هم قطع کند، تخم مرغ زیادی ایجاد نکند. بدون وجود کلسیم مناسب در رژیم غذایی، مرغ ها ممکن است مستعد پوکی استخوان و شاید آسیب باشند. یک مرغ در حالت خوابیده باید کلسیم کافی در رژیم غذایی داشته باشد، که کلسیم موجود در استخوانهای خود را تخلیه نکند تا پوسته را روی تخمها بگذارد.

تغییر نیاز کلسیم

در رژیم غذایی مانند تلاش برای رسیدن به هدف متحرک بوده است. خود مرغ ها از دهه ۱۹۴۰ تغییرات زیادی کرده اند چراکه ژنتیک های مختلفی وجود دارد. درک ما از نیاز کلسیم برای مرغ تخمگذار نیز می تواند بر اساس نوع مرغ خریداری شده متفاوت باشد.

هنگام صحبت در مورد تأمین مقدار مناسب کلسیم به مرغ های تخمگذار، عوامل بیشتری نیز باید در نظر گرفته شده است. اندازه ذرات کلسیم مربوط به محلول بودن ماده معدنی است. این امر به میزان در دسترس بودن کلسیم موجود در رژیم غذایی برای مرغ و خوش طعم شدن خوراک برای مرغ بستگی دارد.

بعلاوه، آیا مرغ شما قادر است مقدار خوراک خود را طوری تنظیم کند که تا حدی نیاز کلسیم مورد نیاز او را برآورده کند؟ اکثر ما می دانیم که مرغ ها قبل از هر چیز برای تأمین انرژی مورد نیاز خود غذا می خورند، اما اگر او نیاز انرژی خود را برآورده کند و سپس از نظر کلسیم کوتاهی کند، کیفیت پوسته می تواند پایین بیاید. و البته محیطی که مرغ در آن زندگی می کند تأثیر عمده ای در مصرف خوراک وی دارد.

کربنات کلسیم خوراک مکمل حیوانات

خرید کربنات کلسیم در مرغداری و دامپروری کربنات کلسیم در دامپروری کربنات کلسیم ما دارای پودر درجه خوراک دام با خلوص بالا است، همچنین می توان از آن به عنوان آرد سنگ آهک نام برد. پودر کربنات کلسیم یک ماده معدنی مهم برای رشد سالم دام است. کلسیم اولیه برای رشد، تکامل و تولید مجدد مورد نیاز حیوانات است. این ماده در روند متابولیسم، احتباس و تبدیل مواد مغذی نقش اساسی دارد و فعالیت سلول را تنظیم می کند. کلسیم همچنین برای تشکیل استخوان / دندان و انقباض عضله بسیار مهم است. کمبود کلسیم می تواند باعث رشد کم، مشکلات رشد استخوان، کاهش تولید شیر، سقط جنین شود. یک واقعیت کمتر شناخته شده این است که همچنین می تواند باعث ادرار در حیوانات نر (سالم یا اخته شده) شود. همچنین برای طیور حیاتی است که از هضم سالم و تقویت و سفت شدن پوسته ها پشتیبانی کند.

مواد معدنی و مکمل های غذایی

خوراک تأمین کننده پروتئین، انرژی و فیبر ضروری است، اما تمام نیازهای حیوانات را برآورده نمی کند. گاو و طیور همه به مواد معدنی مانند کلسیم، فسفر و منیزیم نیاز دارند. نیاز آنها به این مواد معدنی حتی در دوره های بلوغ خاص مانند تولید شیر نیز بیشتر است.

چرا کلسیم اینقدر مهم است؟

کلسیم در جذب مواد مغذی (اصلاح نفوذ پذیری سلول) و همچنین در لخته شدن خون نقش اصلی را دارد.این ماده معدنی کلیدی برای تشکیل پوسته تخم مرغ در گله های تخمگذار مرغ است. کلسیم با تشویق به رشد خوب استخوان، به رشد شدید گاو کمک می کند.

خطرات ناشی از کمبود کلسیم:

• مشکلات اسکلتی و استخوانی

• اشتها را کاهش می دهد

• افزایش حساسیت به بیماری های انگلی

نحوه استفاده از کربنات کلسیم در دامپروری

چگونه می توانم از کربنات کلسیم استفاده کنم؟

کربنات کلسیم باید هر روز به خوراک طبیعی دام شما اضافه شود. مقدار دقیق در روز به نوع حیوان، اندازه آن و مرحله رشد بستگی دارد. ما به شما توصیه می کنیم قبل از استفاده از کربنات کلسیم با یک متخصص تغذیه حیوانات حرفه ای صحبت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.