کاربرد کربنات کلسیم درصنایع لاستیک

کربنات کلسیم در صنایع لاستیک

کربنات کلسیم زمین یک ماده تقویت کننده و پرکننده کم هزینه برای ترکیبات لاستیک و پلاستیک است. وجود سنگ آهک آسیاب شده باعث بهبود بسیاری از خصوصیات فیزیکی ترکیبات لاستیک و پلاستیک می شود.کربنات کلسیم، که از سنگ آهک موجود در سراسر زمین ساخته شده است، به طور گسترده ای به عنوان پرکننده برای کاربرد های مختلف مانند لاستیک، پلاستیک، رنگ و غیره استفاده می شود. در این مقاله، کربنات کلسیم که به ترکیبات لاستیکی اعمال می شود، بررسی می شود.

وجود کربنات کلسیم در لاستیک

با توجه به پیشرفت های تکنولوژیکی در سال های اخیر، در حال حاضر پودر کربنات کلسیم با قطر ذرات ۱ میکرومتر مورد استفاده قرار می گیرد تا کارایی محصولات را بهبود بخشد و ثبات رنگ و روشنایی را افزایش دهد. برای کاهش هزینه ها، بسیاری از شرکت های پلاستیک و لاستیک در حال حاضر از کربنات کلسیم فوق العاده به جای کربنات کلسیم نور استفاده می کنند. کربنات کلسیم فوق العاده بسیار خوب است و دارای پراکندگی خوب و ثبات حرارتی است و به طور گسترده ای در پلاستیک و لاستیک استفاده می شود. مقدار استفاده از آن بستگی به محصول دارد.

کربنات کلسیم در صنایع لاستیک


کربنات کلسیم زمین در انواع مختلفی از کاربردهای لاستیکی به عنوان عامل گسترش دهنده و جدا کننده استفاده می شود. در سایر برنامه های کاربردی کربنات کلسیم درصنایع لاستیک ، می تواند سفتی یا مقاومت در برابر سایش ایجاد کند. به عنوان یک پرکننده، تقویت کننده و بهبود قدرت استفاده می شود. کربنات کلسیم درصنایع لاستیک مانند یک عامل تخلیه کننده و توسعه دهنده استفاده می شود. الاستیسیته و سفتی را به محصولات ساخته شده اضافه می کند. افزایش قدرت و سفید شدن را برای محصولات لاستیکی غیرشیمیایی اضافه میکند. 

برخی از نمونه های متمایز ازکاربردهای کربنات کلسیم درصنایع لاستیکی حاوی ۱۵ تا ۲۰ درصد پر شدن گچ در داخل لوله تخلیه پلی وینیل کلرید غیر پلاستیکی و ۵ تا ۱۵ درصد پرکردن سنگ مرمر یا گچ با پوشش استاته در طرح پنجره uPVC می باشد. کابل PVC همچنین از کربنات کلسیم در پر کردن تا ۷۰ PHr برای افزایش خواص مکانیکی (کشش و استحکام کششی) و الکتریکی (مقاومت در برابر حجم) استفاده می کند. کربنات کلسیم درصنایع لاستیک عملکرد بسیار خوبی در پردازش آن دارد و بر خواص ولکانیزا تاثیر نمی گذارد

پرکننده های کربنات کلسیم به منظور کاهش هزینه، به ترکیب لاستیک طبیعی (NR) اضافه می شوند. پودر CaCO3 لازم است قبل از افزودن به محیط لاستیک، به شکل پراکندگی تهیه شود تا از بی ثباتی ترکیب لاستیک NR جلوگیری شود. مشخص شد که ذرات CaCO3 با اندازه کوچکتر بر خصوصیات مکانیکی لایه های کربنات کلسیم / لاستیک طبیعی (CaCO3 / NRL) تأثیر می گذارد. این به دلیل توانایی پراکندگی CaCO3 در ترکیبات لاستیک NR است که قادر به بهبود خواص مکانیکی لایه های لاستیک NR با هم و همچنین برای کاهش هزینه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *