کاربرد کربنات کلسیم در جاده سازی

وجود ماده کلسیم کربنات

کاربرد کربنات کلسیم در جاده سازی ،کربنات کلسیم (CaCO3) که در درجه اول به صورت مواد معدنی کلسیت و آراگونیت وجود دارد، یکی از رایج ترین ترکیبات روی زمین است. کربنات کلسیم نه تنها جز  اصلی سنگ مرمر، سنگ آهک و دولومیت است، بلکه در استخوان ها و دندان ها و همچنین اسکلت بیرونی سخت پوستان، مرجان ها، ماهیچه ها، حلزون ها و تک یاخته ها یافت می شود.

کاربرد کربنات کلسیم در جاده سازی

کاربرد های کربنات کلسیم در جاده سازی

استفاده اصلی از پودر کربنات کلسیم در صنعت ساختمان است، یا به عنوان یک ماده ساختمانی یا سنگ آهک برای راه سازی یا به عنوان یک ماده تشکیل دهنده سیمان و بتن. در صنعت روغن به مایعات حفاری افزوده می شود و همچنین به عنوان ماده اولیه در تصفیه قند اضافه می شود. یکی دیگر از موارد مشهور استفاده از مواد اکستنر در رنگ ها، به ویژه رنگ امولسیون مات است.

مترادف کربنات کلسیم: آرگونیت، کلسیت، گچ، آهک (مواد)، سنگ آهک، سنگ مرمر و …

کاربرد کلسیم کربنات در جاده سازی، ساخت و ساز و بتن و سیمان

کربنات کلسیم یک ماده جامد بی اثر است که می تواند پس از استخراج از معادن مستقیماً مورد استفاده قرار گیرد و بر اساس اندازه دانه آن طبقه بندی شود، این ماده در مخلوط با سایر مواد اتصال دهنده برای ساخت بتن، آسفالت و ملات استفاده می شود. همچنین معمولاً مستقیماً در پر کردن، راه سازی و در راه آهن استفاده می شود. کربنات کلسیم برای صنعت ساخت و ساز در سراسر جهان حیاتی است، هم به عنوان یک ماده ساختمانی، سنگ آهک و هم به عنوان یک ماده تشکیل دهنده محصولات مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. این ماده معدنی طبیعی با ویژگیهای منحصر به فرد و متنوعی که دارد به نوبه خود منجر به کاربردهای مختلف در صنعت ساختمان مانند ساختمان ها، جاده ها، پروژه های مهندسی عمران و غیره شده است.

بتن خود متراکم

کربنات کلسیم هنگامی که به بتن اضافه می شود باعث افزایش خواص فشرده سازی می شود. محصول دارای کارایی بهتر، افزایش مقاومت و ظاهر بهتر با سطح صاف تر است. برای کاربرد در کف سازی در پروژه های مسکونی و تجاری طراحی شده است و برای استفاده در ساخت و سازهای بدون محدودیت نیز طراحی شده است. این یک مقاومت عالی در برابر خرد شدن و تقویت کننده های فیبر است.

کربنات کلسیم در آسفالت

کربنات کلسیم هنگامی که به ماسه ها مختلف به آسفالت نورد گرم اضافه می شود، به عنوان یک ماده پرکننده / ضد نوار چند منظوره استفاده می شود. این ماده به عنوان اصلاح کننده شن و ماسه برای بهبود مقاومت مخلوط و تهیه ماده سازگار که کار با آن راحت تر است، عمل می کند. همچنین می توان از آن در سنگفرش، رندر، سرامیک، دوغاب مخصوص و سیمان استفاده کرد.

بنابراین…

کربنات کلسیم یک ماده معدنی است که در صنعت های مختلف از جمله در جاده سازی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. این ماده با نام های مختلف سنگ آهک، کلسیت، گچ و … شناخته می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر شما می توانید با واحد خرید و فروش شرکت تماس حاصل کنید، تا همکاران ما شما را راهنمایی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.