کاربرد کربنات کلسیم در صنایع پلاستیک

کربنات کلسیم در صنایع پلاستیک

یکی از مفید ترین مواد معدنی است و توسط بشر از ۴۰،۰۰۰ سال برای طیف وسیعی از کاربردها مورد استفاده قرار گرفته است. یکی از پر کاربرد ترین مواد معدنی در صنایع پلاستیک است و استفاده از آن در طول سال ها به طور قابل توجهی افزایش یافته است. افزودن کربنات کلسیم درصنایع پلاستیک ها به سادگی به عنوان یک رزین کننده به افزایش عملکرد، بهبود پردازش و بهبود پایداری بخش پایان یافته کمک کرده است. یکی از کاربردهای پودرکربنات کلسیم کوتد کم هزینه بودن، ثبات خوب، رنگ خالص، سایش کم، آسان برای خشک کردن، روشنایی بالا، آسان به سطح پردازش آلی، تجهیزات پردازش و ابزار پوشیدن نور، همراه با منابع غنی است. با توجه به ایده های کسب و کار فعلی پردازش پلاستیک و تجربه در استفاده از کربنات کلسیم مورد توجه عوامل از نیازهای اساسی است. 

استفاده از پودر مواد معدنی برای کاهش آلودگی، حفاظت محیط زیست،  ایجاد منابع و صرفه جویی در انرژی و روند سازگار با محیط زیست است. کربنات کلسیم اثر کلی منفی بر روی محصولات پلاستیکی را با جایگزین بخشی از اجزای پتروشیمی کاهش می دهد، که منجر به توسعه قوی در کاربردهای سازگار با محیط زیست با اهداف ملموس در انتشار کمتر گازهای گلخانه ای و آلاینده های هوا می شود. تا ابتدای این قرن صنعتی شدن کربنات کلسیم برای استفاده از یک دنیای جدید باز شد. 

عملکرد پودر کربنات کلسیم در صنایع پلاستیک

  • سقف، قاب، درب پلاستیک: پودر کربنات کلسیم از انواع PVC پلاستیک سخت استفاده می شود و اغلب در تولید لوله و سقف استفاده می شود. به افزایش مدت زمان تولید، پراکندگی بهتر مواد شیمیایی، افزایش روشنایی و نوآوری در تولید کمک می کند. بنابراین پودر کربنات کلسیم یکی از منابع ضروری است.
  • کیسه های حمل و نقل، فیلم بسته بندی شده، سینی ها، درب ها، بطری ها و کلاه ها فقط چند نمونه از نمونه های پلاستیکی که در آن کربنات کلسیم استفاده شده است.
  • لوله و لوازم جانبی: با استفاده از پودر کربنات کلسیم در صنایع پلاستیک مثل لوله پلیولفین، سختی بهتر، نوآوری در تولید، صرفه جویی در وقت و هزینه، افزایش سود در لوازم جانبی ایجاد خواهد شد.
  • کابل پلاستیکی: پودر کربنات کلسیم برای کاهش قیمت استفاده می شود و به عنوان ترکیب مقاوم در برابر آتش استفاده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *