کاربرد پودر کربنات کلسیم در صنایع غذایی

پودرکربنات کلسیم در صنایع غذایی چه کاربردی دارد؟

کلسیم یک ماده معدنی ضروری برای سلامت انسان است. این ماده معدنی در بدن ما فراوان است. در بدن یک فرد معمولی حاوی حدود ۱ کیلوگرم کلسیم است.. کلسیم از طریق روده کوچک جذب بدن می شود. استفاده های زیادی از پودرکربنات کلسیم وجود دارد. کلسیم در اشکال مختلف مانند سیترات کلسیم، کربنات کلسیم و فسفات کلسیم موجود است.

پودرکربنات کلسیم در صنایع غذایی

 پودر کربنات کلسیم در صنایع غذایی، به عنوان یک افزودنی غذایی در بسیاری از کالاها تجاری استفاده می شود. تقریبا  می توان گفت در انواع غذاها و میوه های خشک شده به ساردین های کنسرو شده و همچنین در غذاهای یخ زده، غلات، نوشیدنی های معطر و گوشت و محصولات ماهی فرآوری شده یافت میشود. بسیاری از غذاها (به ویژه شیر سویا و محصولات سویا) غنی از کلسیم هستند.پودرکربنات کلسیم اغلب به عنوان منبع کلسیم مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین کربنات کلسیم در صنایع غذایی، می تواند بعنوان یک تثبیت کننده ، به طور عمده در محصولات لبنی باشد.

 کربنات کلسیم رنگ آمیزی پایداردارد. هیچ پردازش خاصی برای حفظ خواص رنگ آن نیازی ندارد. همچنین می تواند به عنوان یک نگهدارنده مواد غذایی و نگهدارنده رنگ در میوه های آلی و سایر مواد غذایی استفاده شود و همچنین می توانید آن را در مخلوط کیک، سوپ های کنسرو شده و سویا به غلات غنی شده، پاستا های از  پیش پخته شده و چاشنی ها مانند سس خردل پیدا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *