کاربرد پودر کربنات کلسیم در صنایع غذایی

پودرکربنات کلسیم در صنایع غذایی چه کاربردی دارد؟

کاربرد پودر کربنات کلسیم در صنایع غذایی ،کلسیم یک ماده معدنی ضروری برای سلامت انسان است. این ماده معدنی در بدن ما فراوان است. در بدن یک فرد معمولی حاوی حدود ۱ کیلوگرم کلسیم است.. کلسیم از طریق روده کوچک جذب بدن می شود. استفاده های زیادی از پودرکربنات کلسیم وجود دارد. کلسیم در اشکال مختلف مانند سیترات کلسیم، کربنات کلسیم و فسفات کلسیم موجود است.

پودرکربنات کلسیم در صنایع غذایی

 کاربرد پودر کربنات کلسیم در صنایع غذایی ،پودر کربنات کلسیم در صنایع غذایی، به عنوان یک افزودنی غذایی در بسیاری از کالاها تجاری استفاده می شود. تقریبا  می توان گفت در انواع غذاها و میوه های خشک شده به ساردین های کنسرو شده و همچنین در غذاهای یخ زده، غلات، نوشیدنی های معطر و گوشت و محصولات ماهی فرآوری شده یافت میشود. بسیاری از غذاها (به ویژه شیر سویا و محصولات سویا) غنی از کلسیم هستند.پودرکربنات کلسیم اغلب به عنوان منبع کلسیم مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین کربنات کلسیم در صنایع غذایی، می تواند بعنوان یک تثبیت کننده ، به طور عمده در محصولات لبنی باشد.

 کربنات کلسیم رنگ آمیزی پایداردارد. هیچ پردازش خاصی برای حفظ خواص رنگ آن نیازی ندارد. همچنین می تواند به عنوان یک نگهدارنده مواد غذایی و نگهدارنده رنگ در میوه های آلی و سایر مواد غذایی استفاده شود و همچنین می توانید آن را در مخلوط کیک، سوپ های کنسرو شده و سویا به غلات غنی شده، پاستا های از  پیش پخته شده و چاشنی ها مانند سس خردل پیدا کنید.

نقش کربنات کلسیم در مواد غذایی

کلسیم یک ماده معدنی ضروری است که می تواند به طور طبیعی در غذاهایی مانند لبنیات، شیر سویا یا به عنوان یک مکمل غذایی مانند کربنات کلسیم یا سیترات کلسیم یافت شود. کربنات کلسیم یک ماده معدنی طبیعی است که از سنگ آهک، سنگ مرمر یا رسوبات پوسته های دریایی حاصل می شود. کربنات کلسیم درجه غذایی معمولاً به بسیاری از غذاها مانند غلات صبحانه آماده، گزینه های شیر مانند شیر سویا یا بادام و برخی از محصولات پخته شده اضافه می شود. انتخاب غذاهای غنی شده با کربنات کلسیم می تواند به شما در رسیدن به نیاز روزانه خود به کلسیم کمک کند. کربنات کلسیم گرید غذایی را ارائه می دهد که دارای خلوص بالا است.

کربنات کلسیم درجه مواد غذایی بیشتر به عنوان مواد افزودنی غذایی استفاده می شود، مانند ماده قلیایی در فرآوری مواد غذایی، مکمل های غذایی، تنظیم کننده خمیر، عامل پخت، مواد مغذی مخمر، ماده ضد پخت، مواد افزودنی و … . کربنات کلسیم همچنین می تواند در مواد غذایی غنی شده با کلسیم، شیرینی، مواد خمیرمایه، محصولات آرد، غلات، بیسکویت، محصولات لبنی، کپسول های نرم و سایر محصولات اضافه شود.

کربنات کلسیم درجه مواد غذایی

کربنات کلسیم درجه غذایی بالاترین غلظت کلسیم اولیه را دارد. بسیاری از مطالعات نشان داده اند که کلسیم موجود در کربنات کلسیم در مواد غذایی به راحتی توسط بدن جذب می شود. به همین دلیل، استفاده از کربنات کلسیم از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه است و افزودنی مواد غذایی خواص غذایی مورد نیاز فرمول ها را فراهم می کند.

کاربرد کربنات کلسیم در نان

غنی سازی نان با کلسیم یک استراتژی بهداشتی موثر برای بهبود ارزش غذایی آن است. از نظر عملکردی، این افزودنی می تواند ظاهر و رنگ آن را بهبود بخشد. با این حال، ممکن است بر طعم نان تأثیر منفی بگذارد. همچنین، می تواند قابلیت گسترش خمیر را کاهش دهد، و آن را نرم کند. اگرچه کربنات کلسیم می تواند مواد مغذی لازم را برای مخمر نان فراهم کند، اما ممکن است مخمر را با غلظت های بسیار زیاد غیرفعال کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *