مزایای استفاده از سنگ کربنات کلسیم در پنلهای سقفی

تطبیق پذیری از مزایای استفاده از سنگ کربنات کلسیم در پنلهای سقفی

مزایای استفاده از سنگ کربنات کلسیم در پنلهای سقفی ،سنگ کربنات کلسیم سنگی است با کاربردهای گوناگون. بیشتر سنگهای کربنات کلسیم دار خرد شده و به عنوان ماده ساختمانی استفاده می شوند. سایر موارد استفاده عبارتند از: زیرسازی جاده، بالاست راه آهن، بتن و سیمان هنگام شلیک در کوره با شیل خرد شده.سنگ کربنات کلسیم خالص تقریباً سفید رنگ است، اما بیشتر سنگهای آهکی مورد استفاده در ساختمان ها در طیف وسیعی از رنگ های مختلف مانند کرم، سیاه، طلایی، قهوه ای، صورتی و قرمز تولید می شوند. پانل های سبک تقریباً از هر نوع سنگ آهک تولید می شوند و به راحتی می توان آنها را به شکل های پیچیده درآورد و به ساختار موجود متصل کرد. هنگامی که با سنگ طبیعی کربنات کلسیم رو به روی سالن Otterson در دانشگاه کالیفرنیا، سان دیگو (UCSD) را ساخته شد، صفحات سنگ دانه بندی کربنات کلسیم با یک طراحی زیبا قلم زنی شده که در آن خطوط با یکدیگر تضاد داشته و بر زیبایی آن افزوده است.

مزایای استفاده از سنگ کربنات کلسیم در پنلهای سقفی

قابل اعتماد بودن

رومی ها و یونانی ها حدود ۲۰۰۰ سال پیش مجسمه ها و ساختمانهای سنگ کربنات کلسیم زیادی ساخته اند. بسیاری از مکانهای دیدنی در سراسر جهان، از جمله هرم بزرگ و مجموعه مرتبط با آن در جیزه و مصر از سنگ کربنات کلسیم ساخته شده اند. هنگام انتخاب سنگ ساختمانی برای سازه ای که برای چندین نسل باقی بماند، سنگ کربنات کلسیم یک انتخاب طبیعی است. سنگ کربنات کلسیم، سنگی محکم و متراکم با فضای منافذ کمی است، به این معنی که می تواند در برابر سایش و یخ زدگی مقاومت کند. پنل های سبک سنگ کربنات کلسیم ایندیانا برای برج ۵۸ طبقه بارکلی در نیویورک انتخاب شدند زیرا روکش سنگی با کیفیت از عملکرد مورد نیاز برخوردار بود و همچنین به دلیل سرعت و سهولت نصب انتخابی فوق العاده برای خریداران بود.

مقرون به صرفه

پنلهای سقفی و پنل هایی که برای تزیینات و نما استفاده می شوند نیز معمولاً آنهایی توسط معماران انتخاب می شوند که با کربنات کلسیم تلفیق شده اند، زیرا از لحاظ اقتصادی نیز مقرون به صرفه هستند و زمان نصب را کاهش می دهند و هزینه های نصب شده را کاهش می دهند. با استفاده از این پنل های کم وزن، می توانید صرفه جویی در نیازهای سازه ای و هزینه قاب پشتیبان نیز داشته باشید.

ازمزایای استفاده از سنگ کربنات کلسیم در پنلهای سقفی این است که سنگ کربنات کلسیم به عنوان ماده ای فراوان در نظر گرفته می شود و اگرچه نسبت به سایر مواد تا حدودی سنگین تر است، اما انتقال آن دشوار نیست. پنل های سبک سنگ کربنات کلسیم هزینه سوخت را نیز کاهش می دهند، زیرا کارکرد و بازدهی و توانایی در پایین آوردن این وسایل نقلیه هنگام حمل و نقل را به طور چشمگیری ارتقاء می بخشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *